Tänasel Eesi mitmevõistluse meistrivõistlusel saavutas Trinity Õismets tütarlaste U16 vanusegrupis 2380 punktiga 19.koha!!!

Täna toimusid Tallinnas, Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused. Võistlustules olid ka T U16 vanuseklassi neiud. Selles grupis tegi kaasa ka mei Trinity Õismets.  Kokku asus selles vanuses võistlustulle 30 noort mitmevõistlejat. See oli kõige suurem võistlejate arv, sellel võistlusel. Konkurents oli tihe ja võistlus meie kergejõustiklasele esmakordne. Juba ette võib öelda, et tas sai sellega väga korralikult hakkama. Jõuvarude jagamine viie ala vahel tuli noorel sportlasel hästi välja ja noor kergejõustiklane sai ennem võistlust püstitatud salajase eesmärgiga hakkama- tulla esimese kahekümne hulka ja püstitada vähemalt üks isiklik rekord. Võistlus kestis kokku kuus tundi!! Selline esmane kogemus on kindlasti väärt kogemus edaspidiseks. 

¤ I ala 60 meetri tõkkejooks oli Trinityle üldse esimene kogemus. Oleme seda harjutanud kitsikuses Lihula võimlas ja korra treeninud kolme tõkkega treeningul ka Haapsalu Kergejõustikuhallis. Just sellistes olukordades lööb välja sportlase intelligentsus. Tulla just mitte kõige mugavamatest olukordadest auga välja. Tema start õnnestus hästi, esimese tõkke ületas ta probleemideta, tõkkesse sissejooksu ei olnud, hea rütmiga kulges ka teine ja kolmas tõke. Neljandal ja viiendal tõkkel ehk teeb ta kerge rütmimuutuse. Kuid kõik kulgeb kuni finišini ilusa jooksnuna. Aeg 10.58 on väga korralik just esimest starti arvestades. Tugev, just mentaalselt tugev põhi sai selle jooksuga võistlusele alla pandud. See jooks toob talle 607 punkti ja asetab ta peale esimest ala 23 kohale.

¤ II ala Kõrgushüpe on Trinityle toonud viimase kahe kuu jooksul palju rõõmu. Detsembri alguses parandas ta Haapsalus oma isiklikku rekordit lausa 15 cm, hüpates 1.50. Olukord aga nüüd, mitmevõistluse teise alana ja peale jooksu, mida ta elus esimest korda jooksis, oli sootuks teine. Tuli mõtted korda sead ja tõkkejooksust tekkinud pingelangusest jagu saada. Siin alustas ta hüppamist 1.23-l ja mida katse edasi, seda kindlamaks hüpped muutusid. Siiski tuli arvestada ka sellega, kui palju ta katseid teeb. Lõpuks tuli neid 11 ja Trinity alistas kõrguse 1.41. Kindlasti on see selles hetkes väga hea tulemus ja paremuselt elu teine tulemus. Kõrgushüppega tõuseb ta kaks kohta, 21-ks ja punkte on tal 1130.

¤ III ala Kuulitõuge on ala, mida huviga ootasime. See on ala, kus võis loota head tulemust. Kuid et noor sportlane tõukab mitmevõistluse sees esimese katsega kohe uue isikliku rekordi näitab tugevat närvi. Tehniliselt väga hea sooritus toob tulemuseks 9.67!! Võistluse sees saab ta veel teisel katsel kirja 9.43. Kuulitõukega tõuseb ta esimest korda nn tõotatud maale, ehk 20 parema sekka. peale kuulitõuget on tal nüüd koos 1638 punkti ja kohaks 18!!

¤ IV ala Kaugushüpe on jällegi ala, kus tuleb oma ära teha. Viimati isiklikuks rekordiks 4.44 hüpanud sportlane asub kaugushüppes, teist hüppeala tegema kindla sooviga hea katse kirja saada. Alguses hoojooks ei klapi. Kindlasti on see tingitud meie harjutamise tingimustest. Kuid taas suudab ta ennast kokku võtta ja viib seeria korraliku numbriteni: 4.11-4.36-4.42. Elu teine tulemus, kuid kindlasti üks paremaid seeriaid. Ainult 2 cm isiklikust rekordist puudu, sellega saab ainult rahule jääda. Nelja alaga kokku 2046 punkti ja ennem viimast ala 19.koht.

¤ V ala 800 meetri jooks peab selgitama, milline on vastupidavus. Trinity alustab ettevaatlikult, jäädes võistlejaterivi lõppu. Ehk on ta liiga ettevaatlik, kuid oma jõuvarusid hinnates alustab ta lõpuspurti viimase ringi alguses. Lõpusirgel on näha, et energiat jätkub pika kiirenduse jaoks. Huvitav kindlasti ka see, et ta suutis hea lõpuga tõrjuda kahe võistleja rünnakud, kes just jooksuga soovisid ise esikahekümnesse jõuda. Lõpuks nendib ta ka ise, et jõudu jäi sisse ja kiirem algus oleks võimalik olnud. Kuid taas on võistluskogemus see, mis peab andma ülevaate, millal ja kuidas jooksu ehitada. Aeg 3.03.40. Kokku kõik aga 2380 punkti ja eesti meistrivõistlustel 19.koht!!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019