Meie viis noort kergejõustiklast olid tublid Eesti talvistel noorte kergejõustiku meistrivõistlustel. Pildil sellelt võistluselt meile parima koha toonud, kuues mees M U20 800 meetri jooksus-Martin Teppan.

Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimusid 2018 aasta U23, U20, U18 talvised kergejõustiku meistrivõistlused. Kokku osales üle 500 noore kergejõustiklase, 44 kergejõustikuklubist. Läänemaa Kergejõustikuklubi värve kaitsesid taas meie tublid lapsed. Sellel korral oli neid rivis viis ja kõik nad esinesid väga tublilt.

¤ Kerli Ristikivi: T U18 neiu 15.koht kaugushüppes tulemusega 4.69. Oma elu teise tulemuse hüpanud ja isikliku rekordile vaid 9 cm kaotanud sportlane peaks selle tulemusega kindlasti rahule jääma. Kerli hüppevõistlustest hakkama välja kooruma kindel muster. Viimased võistlused on ta oma katsete tulemusi iga hüppega alati parandanud. See annab lootust astumaks uus samm arengus ja saavutada stabiilsus 4.70 peal. Sealt pikemate õhulendudeni on kõik võimalik. Isikliku rekordi aga jooksis ta 200 meetri jooksus. Ajaga 28.79 saavutas ta 18 koha. Lisaks tegi ta sellega ka tõusu Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku edetabelis, tõustes sellega nüüd seitsmendale reale!! Kui võrrelda 2017 aasta sama aega, on Kerli teinud oma arengus suure hüppe. Just enesekindluse juurde saamine on sporditüdrukust teinud kergejõustiklase. Lisaks on paranenud 60 meetri mark 0,6 sekundit ja kaugushüppetulemus 50 cm.

¤ Kristiina Kukk sai T U18 vanuserühmas 15 koha kuulitõukes. Eelmisel aastal samal võistlusel ta 20 sekka ei mahtunud, sellel aastal aga küll. Lisaks oli selle aasta meistrivõistluste tulemus täpselt meeter parem, kui eelmisel aastal-9.30! Veel uude meetrisse jõudmiseks tuleb noorel tõukajal tihendada treeninguid. Lisaks sellel on peatselt tulemas talle appi väga kogenud heidete-tõugete spetsialist. Usume, et natukene kannatust ja juba suveks on Kristiina näol tegemist märksa teistsuguse sportlasega.

¤ Krismar Liiv tegi meistrivõistlustel kolm starti. Kõigi kolme jooksuga võib rahule jääda. Nii 200 m 27,30- 23.koht, 400 m 59.12- 14.koht ja eriti 800 m 2.16.83-16.koht on väike vundamendikiht suveks. kui talvel ei treeni ja ei võistle, siis suvel iseenesest midagi loota ei ole. Nendest startidest saime teada Krismari seisu ja siit saame edasi minna. Kindlasti on tema puhul tagataskus ka trumpäss: mingi pikem jooksudistants. Seega on valikud Krismari puhul laiemad.

¤ Ainar-Sten Junker oli meiega taas üle pika aja ja võitis kõrgushüppes M U20 vanusegrupis 1.70 seitsmenda koha! Väga tubli saavutus. Erinevate vigastustega kimpus olev sportlane lõpetab kevadel 12.klassi, kuid vaatamata sellele loodame treeningute sellist rolli tema tegemistes, et suvel oleks ka kasu lõigata.

¤ Martin Teppan jooksis M U20 klassi 800 meetri jooksus välja meie sportlaste parima koha. sellel aastal kuues koht, tugevas konkurentsis ajaga 2.05.56. Samal ajal eelmisel aastal oli aeg kolm sekundit kehvem ja teda edestasid mitmed lähimad konkurendid. Sellel aastal on hetkel aeg parem ja seljataha jäid paar väga olulist jooksjat. Juba eelmisel aastal kahe minuti piiri alistamisest unistamine ei olnud utoopiline. Eelmisel aastal tõime selle saavutamiseks sisse mitmeid starte 400 meetri jooksus ja ka lühematel sprindialadel. Seis oli lubav. Plaan on jätkata samamoodi. Usun, et selline kava toob ka Martini puhul edu.

--

¤ Kõike seda on väga meeldiv ja vaimustav kirjutada. Otsida võimalusi, viia noored võistlema, treenida. Kõik see on tähtis, sest nad on meie lapsed, meie piirkonna noored. Kõik, kes midagi teevad ja oma kodukanti esindavad on suur väärtus. Need on meie lapsed ja need on meie laste tulemused, meie laste sooritused ja meie kohus on selle üle uhke olla. Nad treenivad meie juures, just sellistes tingimustes nagu on, kuid on vaatamata sellel väga tublid. Kui me jõuame Eesti kergejõustiku esivõistlustel esikaheksasse, või oleme lausa võitnud medaleid ja ka meistritiitli, või kohti esikuuikus nii tõugetes-heidetes-erinevates jooksudes. Või on meie noored oma sooritustega esikahekümnes, siis see on natukene isegi uskumatu. Kuid ometigi on see tõsi. See on tõestus, et meil on tublid lapsed ja korralikud kodud!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019