Meie noored kergejõustiklased võistlesid Tallinna lahtistel meistrivõistlustel. Tasuks üks medal ja kolm isiklikku rekordit. Ühtlasi oli see võistlus selle aasta 16 spordiüritus, mida noortele pakkunud oleme. See on kõikide aastate rekord!!!

Tallinnas toimusid teisipäeval Pealinna lahtised kergejõustiku meistrivõistlused. Meie noored Trinity, Kerli ja Tambet võtsid samuti võistlusest osa. tegid seda hästi ja on oma etteaste eest kiitust väärt. Lahkame sooritusi:

¤ TRINITY ÕISMETS- 14 aastane noor kergejõustiklane startis kolmel alal ja kõigil aladel püstitas ühtlasi ka uued isiklikud rekordid. Seega täielik õnnestumine. Päeva esimesel alal kaugushüppes tuli rekord kohe esimesel katsel, 4.49. Ja viies koht. See on hea märk ja see annab tulevikus sellise olukorra kordudes noorel sportlasel järgmisel viiel katsel riskida. Riskida on palju, sest hüpped olid tal väga stabiilsed. Kuid kindlasti annab tunda just see, et kaugushüppe harjutamine, spetsiaalne harjutamine nii Virtsu, Vatla, kui Lihula spordihoonetes on väga keeruline. Nii Trinity kui ka Kerli on olnud hoolsad ja tublid, sest oleme välja mõelnud treeningutel ligilähedasi elemente, et imiteerida kaugushüpet. Usun, et noorte sportlaste intelligentsus on just see, mis laseb ka sellistes tingimustes areneda ka aladel, mida tegelikult nii, nagu peab harjutada ei saa. Igatahes on Trinity viimase kolme kaugushüppevõistluse tulemus olnud 5(viie!!!!) sentimeetri sees. Seega harvanähtav stabiilsus, ühtlasi tähendab see seda, et tegelikult on jalas märksa tõhusam tulemus. Anname aega. 200 meetri jooks oli alaks just eelnevaid Eesti meistrivõistlusi silmas pidades. Aeg 30.12  ja kaheksas koht on hea ja siin on mõtteainet, mida ja milliseid jooksualasid plaani eestikateks võtta. Veel oli tore üllatus kavas kuulitõukes. Esimest korda 4.kg kuuliga tõugates ja esimene naistevõistlus ja kohe tulemus üle kaheksa meetri-8.11. Tasuks andis see kolmanda koha.

¤ KERLI RISTIKIVI- 16 aastane kergejõustiklane on oma sprindi ja kaugushüppe kvaliteetsust viimastel kuudel kõvasti tõstnud. Eriti teeb rõõmu kaugushüpe. Selle võistluse tulemus 4.69 ja neljas koht on arvult hea, kuid arvestades mitut asjaolu, võiks juba praegu kirjutada märksa teistest numbritest. Kerli on mitmel võistlusel näidanud viie meetri hüppevormi. Kuid nagu ikka on sport pisiasjades kinni. Eilse võistluse viimane katse, mis kandus 4.61-ni oli sooritatud kindlasti u 40 sentimeetrit paku tagant....taas saame rääkida sellest, et taoline tulemus on noorel neiul jalas. Hoojooks peab ju varsti ka õnnestuma ja see ongi eelnevate võistluste teema. Tuleb väga rahulikult ja enesekindlalt nendele vastu minna. Veel jooksis ta 200 meetrit seitsmenda koha vääriliselt ajaga 29.84. Distantsi esimene pool oli veidi ehk liiga aeglane ja seevastu tuli aeg kaks nädalat tagasi püstitatud rekordist üle sekundi aeglasem.

¤ TAMBET JÄRVE- 17 aastane Tallinna noormees, kes treenib meie kandis ja kelle süda ja vanavanematekodu Järisel on hoolas harjutaja ja eriliselt hea analüüsivõimega sportlane. Eilse joostud 1500 meetrit oli riskile minek. Plaan vaheaegadega kulutas jooksu esimeses pooles liialt energiat ja lõpp kustutas noore ära. 5.15.83 ei olnud numbrid mille järgi tulime. samas andis jooks väga palju infot kuidas edasi ja milliste eesmärkidega seda distantsi tulevikus joosta.

- Ühtlasi tõmbame selle võistlusega 2018 esimese kahe kuu tegemised kokku. Mitte kunagi varem, mitte ühelgi aastal ei ole meie lapsed nii aktiivselt, nii paljudel võistlustel, spordiüritustel osalenud. Toome ära kõik need 16 võistlust, mis meie lastele pakkusime. Nii jalgpall, kui kergejõustik.

-11.01- Haapsalu- Läänemaa KSL MV saalijalgpallis 7-9.klass

- 16.01- Tallinn- Tallinna noorte kergejõustiku MV

- 21.01- Tallinn- Eesti U16 mitmevõistluse MV

- 26.01- Lihula- Lõuna-Läänemaa JK mälumäng

- 26.01- Pärnu- Pärnumaa noorte sisekergejõustiku MV

- 28.01- Tallinn- Eesti kergejõustiku karikavõistlused

- 02.02- Lihula- Lõuna-Läänemaa JK- JK Kratid sõprusturniir

- 06.02- Haapsalu- Haapsalu KJK kõrgushüppevõistlus

- 07.02- Lihula- Lõuna-Läänemaa noorte sisekergejõustikupäev

- 10.02- Taebla- Läänemaa MV saalijalgpallis naistele

- 10-11.02- Tallinn- Eesti U20, U18 MV sisekergejõustikus

- 13.02- Lihula- Lihula Gümnaasiumi saalijalgpalli MV

- 17-18.02- Lihula- Lõuna-Läänemaa JK/Taebla Auto X saalijalgpalliturniir

- 19.02- Virtsu- Lõuna-Läänemaa noorte kõrgushüppevõistlus

- 22.02- Kilingi-Nõmme- Pärnumaa 1-3.klass saalijalgpalli MV

- 27.02- Tallinn- Tallinna lahtised kergejõustiku MV

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019