Meie noored võistlesid Haapsalus toimunud kõrgushüppevõistlusel. Võistluselt naaseti kahe pronksmedaliga!!!

Esmaspäeval 12.03 toimusid Haapsalus, Haapsalu KJK II hüppevõistlus. Kavas oli kõrgushüpe. Meie sportlastest tegid kaasa Keiro Ristikivi ja Joonas Vestli poiste 2006-2007 vanuseklassis, ning Trinity Õismets tütarlaste 2002-2003 vanuseklassis.

¤ Võistluspäeva alustasid nooremad, ning seega tuli kohe otseses mõttes võistlustulle hüpata Keirol ja Joonasel. Keirole oli see viimase 12 kuu jooksul juba kuues kõrgushüppevõistlus. Neist eelmisel kolmel võistlusel on tema tulemuseks olnud stabiilne 1.25. Joonas aga seevastu sai sellel üsna keerulisel kergejõustikualal alles teise proovi. Neist esimene tuli tal kolm nädalat tagasi Lõuna-Läänemaa noorte kõrgushüppepäeval aga suurepäraselt välja. Virtsus toimunud võistlusel hüppas ta väga korraliku 1.30 ja tuli Haapsalu võistlusele vastu enesekindlalt. 11-12 aastaste poiste võistlusel oli kuus võistlejat ja maha peeti korraliku tasemega kõrgushüppevõistlus. Meie poisid valisid algkõrguseks 1.00 meetrit, et niimoodi samm-sammult iga kõrgusega leida üha kindlamad hüpped. Ega see Lihulas- Virtsus selle ala harjutamine väga tihe ei ole ja nii on vaja leida võistlusi ja sealt saadavaid kogemusi kõrvalt, või tuleb võistlusi ise korraldada. Meie poisid läksid kenasti, ilma tõrgeteta kuni 1.10-ni välja. Siis tulid esimesed väikesed probleemid Joonasel. Kuid järgmisel kahel kõrgusel-1.15 ja 1.20 näitas ta aga väga tugevat sportlasenärvi. Mõlemad kõrgused alistusid meie poisile kolmandal katsel. Kuid kuus katset just neil kahel kõrgusel röövisid nii palju energiat et 1.25 nappidest puudutustest maha tuli. Samuti tegi Joonasel kerget valu ka jalg. Kuid protokollis esimesel välisvõistlusel 1.20 ja neljas-viies koht! Keiro aga hüppas temale kohaselt väga säästavalt. Kuni 1.25-ni kõik kõrgused esimesel katsel. Kuuel kõrgusel ainult kuus hüpet. Ja mis kõige olulisem-kõik Keiro hüpped olid nii hoojooksult, kui tehnika pool pealt ühesugused ja stabiilsed. See tähendab, et lisaks numbritele on stabiilne ka väikese poisi tehniline arsenal. Ja 1.30 oli lähemal, kui eales varem. Kuid veel see ei alistunud ja isikliku rekordi 1.25 kordamisega riputati temale täna kaela pronksmedal! Tublid poisid!!!

¤ Trintyl on olnud samuti kõrgushüppevõistluste koormus üsna suur. Viimase nelja kuu jooksul on Trinity hüpanud kuuel võistlusel. See teeb võistlushüppeid pea 60!!! Kindlasti oli tänane kõrgushüppevõistlus, mitmekülgsele sportlasele selle talve viimane sellel alal. Trinity on saavutanud korraliku stabiilsuse 1.40-l. Eelmise aasta lõpus tuli isiklik rekord 1.50. Tänast võistlust alustas ta 1.25-l. Ikka selleks, et hüpe-hüppelt leida kindlustunne, mida kõrgushüppes vajalik. Väga tõsise suhtumisega sportlasele andis kindlasti tulevikuks enesekindlust olukord, mis tekkis 1.35-1.40 kõrgustel. Tehniliselt erinevad ja ebaõnnestunud hüpped kõrguse 1.35 esimesel kahel katsel, panid noore sportlase seisu, kus kolmanda katse eel oli vajalik korralik keskendumine ja analüüsimine. Paari nüansi parandamine ja eneses mentaalsekindluse leidmine viis ilusa hüppeni kõrguse 1.35 kolmandal katsel. Selle positiivsuse oskas noor sportlane uude kõrgusse kohe kaasa võtta- Veel ilusam oligi esimene katse kõrgusel 1.40, mille ta kõrge kaarega ületas!! Kindlasti oli sellel kõrgusel selja ja lati vahel päris palju vaba õhku....Kuid kahjuks tulid taas väikesed probleemid 1.45-l, mis ei lubanud seda kõrgust täna ületada. Siiski saame talviste kõrgushüppevõistlustega, nii tulemuste, kui ka hüpetega lootusrikkalt suvele vastu minna. Tuleb leida võimalus rohkem treenida ja hüpped erinevatel kõrgustel saavad terviklikult väga heaks. Täna Trinityle tasuks aga tulemusega 1.40 pronksmedal!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019