Meie U13 poisid pidasid koduväljakul hooaja neljanda Eesti MV kohtumise. Mäng Tõrva JK vastu 0:2 kaotati, kuid mängus oli väga palju positiivset!!!

Eesti noorte meistrivõistlustel kohtusid meie jalgpallurid koduväljakul Tõrva JK noortega. Tõrva on klubi, kellega Lõuna-Läänemaa JK varem läbi aegade Eesti MV kohtunud ei olnud. Seega saime juurde taas uue klubi, kellega 18 aasta jooksul Eesti esivõistlustel kohtunud oleme. Kokku on erinevaid võistkondi kaugelt üle 50!!!

¤ Nüüd aga tänase kohtumise juurde. Alustame taas sellest, mille kallal viimase nädala jooksul kõige enam pead oleme murdnud. Kuidas, kes ja millistesse positsioonidesse panna mänguks poisid, kui on harvaesinev olukord- puudub viis tavaliselt algkoosseisus mänginud mängijat!!. Kui nädala sees olid treeningud ja poistega toimunud koosolekud mõtlikud ja väga põhjalikud, siis mängupäeva hommikul leidsime kiire lahenduse. Traditsiooniline mängueelne koosolek näitas poiste suurt valmisolekut ja tahet mängida. Plaan alustada treeneri poolt pakutava viie tagumise mängijaga ülesehitus muutus kohe tavapärase võistkonna asetusega, sest treeneri sõnum mängijatele oli noorte usaldamine. Lapsed peavad mängima-lustima-rõõmu tundma. On jah vaja juba selles vanuses teha vastavalt mängule ja vastasele ka taktikalisi korrektiive, kuid mäng algab ikkagi iga noore enda tahtmisest ja soovist hästi mängida. Iga poiss on ühtemoodi tähtis ja võrdne ja igat last peab usaldama. Ja millal seda veel rohkem teha, kui siis, millal selleks võimalus paljude mängijate puudumisel antakse. Tänane olukord oligi just selline, et tavaliselt 5-7 minutit mängivad poisid said mänguajaks 15 minutit ja 15-20 minutit mängivad poisid said mänguajaks 30-60 minutit. Mis kõige tähtsam, väljakul valitses üdini positiivne meeleolu ja korrektsus. Kui võrdluseks peaks tooma vastasvõistkonna mängijate omavahelist suurt arveteklaarimist, siis meie poiste spordimehelik käitumine ja intelligentsus oli väga kõrge.

¤ Esimesel poolajal leppisime poistega kokku kindlat tegutsemist kaitses ja pallide kiiret viimist ründetsooni. Saime taga hakkama ja ka pallid nii palju kui vastane lubas toimetasime kiiresti ründajateni. Siiski ei jäänud pallid suuresti ette pidama, sest selles osakonnas jõudu nappis. Kindlasti tuleb märkida poiste selle mängu asetusi. Paremkaitses sai oma esimese täismängu kirja 2008 aastal sündinud Charli. Oma nooruse tõttu eriloaga mängiv tragi poiss sai kaks aastat vanemate vastu suurepäraselt hakkama. Keskkaitses tegid head tööd Geron ja Timmo. Lisaks väljakul võitlemisele oli Geronil lisakohustus. Just tema oli selles mängus see, kes pikki palle maast lahtilöögina andis. Ta tegi neid mängu jooksul kokku 16 ja enamus nendest õnnestusid suurepäraselt. Vasakkaitses oli muidu paremapoolikus mängiv Jass. Ees aga Ats ja Raikko, ning äärtel esmakordselt algkoosseisu kuulunud Kert-Kristjan ja Aleks. Vahetusest sekkusid tublid mängijad vastavalt vajadustele. Kuigi ründavamaks pooleks oli Tõrva JK, suutsime kõik rünnakud likvideerida. Ken tegi häid tõrjeid ja esimestes mängudes probleemiks olnud esimesetele pallidele pihtasaamine õnnestus pea 100 %-lt. Vastastele kogunes palju nurgalööke. See näitab nii vastaste rünnaku aktiivsust, kui meie kaitsetegevuse kindlust. Kuid samas ka veidi peata olekut ja olukordade tekkimise võimaldamist, mis nurgalöökideni viib. Etterutates võib öelda, et terve mängu jooksul 13 vastaste nurgalöögist ei saanud meile ohtlikuks mitte ükski. Nii korralikult markeerisid poisid oma vastased. Esimese poolaja 18 minutil tegime esimese kokkulepitud vangerduse- Jass tõusis vasakkaitsest parempoolikusse, Ats läks eest vasakkaitsesse ja Aleks parempoolikust ette. Ja mida oligi vaja tõestada. kohe hakkas juhtuma. Esimese kolme minutiga sai Jass paremalt äärelt neli korda jooksma. Ja kõikidel kordadel tekkis ka väga ohtlik ja meile väga hea võimalus. Nii tema söödud värava alla, kui löök olid väga ohtlikud. Üks kord olime väravale aga eriti lähedal...Samas tegime ohtralt vahetusi. Kahjuks meie teravuse pealt esimene poolaeg läbi sai.

¤ Teisele poolajale läksime suure vaheaja motiveerimisjutu pealt. Usun, et esimene pooleaeg oli poiste poolt ikka suur mäng!! Nad olid küll üle 20 kraadise päikeselise ilma kontrollida ja veidi ka väsinud, kuid siiski. Teine poolaeg algas vastaste rünnakute tähe all. Olime natukene jannis. kas segas esimese poolaja väga hea esinemise mõte, et tuleme ikkagi välja, või väikene väsimus, aga olime kergelt hädas. Siiski saame märkida, et need mängu 35-38 minut, kui vastastel õnnestus lüüa meile kaks väravat. Üks ääre läbimurdest ja ilus löök taha posti, teine aga õnnetu pallikaotuse järel keskväljalt ja kaugelt. Siis just need kolm minutit -väravalöömise ajad osutusitki meie poiste ainsateks nõrkushetkedeks selles mängus. Edasi oldi taas ülesannete kõrgustel ja näidati ka rünnakutel teravust. Olime head karistuslöökidel, nii avapoolaja, kui teise poolaja kolm karistuslööki saime me ilusate löökidena värava poole teele. Mõned neist lendasid mõned sentimeetrid postist mööda. Olime täiega mängus sees. Teise poolaja keskel tegime teise kokkulepitud vahetuse ja Jass, ning Geron vahetasid kohad. Kindlasti oli see vahetus eeldusel, et ei kannata pärast seda ei kaitsetegevus, kui ka ääres väga hästi tegutsenud Jassi tööd jätkab seal Geron. Ja poisid saidki oma mängu uutel positsioonidel kenasti hakkama. Geronilt tuli kasti neli nead tsenderdust ja taas olime väga lähedal väravale. Kuid jälle olid õnnejumalanna vastaste poolel. Ken hoidis meid tõrjetega mäel ja kaitses poisid likvideerisid olukorrad kas nurgalöögiks, või korralikult puhtaks mängimisega. Lõpptulemus 0:2. Kaotus, kuid kõiki asjaolusid arvestades, või isegi mittearvestades, tegid poisid väga hea etteaste. Kiidan kõiki poisse. Seitse poissi said kirja 60 minutit ja neile langes suur koormus, kuid nad said sellega väga korralikult hakkama. Ka kõik teised mängisid oma elu Eesti MV pikimad mänguminutid. Taas on üks samm, samm kus peame mängima erilises olukorras astutud. Me saame kenasti hakkama.

Koosseis: Ken-Indrek Klimpuš, Timmo Kaasik, Ats Kaasik, Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Charli Takk, Raikko Kanter, Kevin Leemets, Aleks Tüür, Kert-Kristjan Peet, Taavi Tiidussalu, Kaarel Mänd, Hendrik Jõgi, 

LLJK- Tõrva JK- 0:2. Lihula staadion 23 pealtvaatjat. Kohtunik Zan Vjazemski

Löögid raami: LLJK- 4. Tõrva JK- 8

Nurgalöögid: LLJK- 2. Tõrva JK- 13

Karistuslöögid: LLJK- 6. Tõrva JK- 4

 

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2017