Suur usk ja lootus täitus!! Meie kergejõustiklased esinesid Läänemaa 2018 aasta täiskasvanute kergejõustiku meistrivõistlustel ülitublilt. Kümneliikmeline koondis tõi koju KÜMME medalit!! Pildil: Naiste kettaheites valitsenud Kulla Saatmäe ja Naiste 100 m jooksus, ning kaugushüppes pronksmedali võitnud Kerli Ristikivi.

Läänemaa 2018 aasta kergejõustiku meistrivõistlustel tegid meie kergejõustiklased hiilgavad etteasted. Üle pikkade aastate toimusid võistlused taas nii, et tegu oli konkreetselt ühe võistlusega. Pikki aastaid said sportlased osaleda nn omavalitsuste mängudel, kus kavas oli mitu arvestust ja sellist meistrivõistluste tunnet ei tekkinud. Nüüd oli selge meistrivõistluste formaat ja mis peamine, võistlustel oli väga kõva konkurents ja see toimus väga õigel ajal. Paljudel osalenud noortel jõustiklastel oli hea proov ennem TV 10 Olümpiastardi finaali. Mitmed tegid veel vajalikud stardid ennem homme Tartus toimuvaid Eesti noorte karikavõistlusi, paljud lihvisid vormi, et täita Eestis toimuval tiitlivõistlusel noorte Euroopa ja Maailmameistrivõistluste norme. Meie omadele sportlastele oli antud võistlus samuti ammu ettenähtud ja kavva võetud ühe ettevalmistava etapina Eesti noorte meistrivõistlusteks. Mingi süsteem peab noortel olema, mingigi, et kuidagi sammu pidada nende sportlastega, kes treenivad ja võistlevad märksa paremates tingimustes. Selleks kutsusime ellu terve maikuu toimuva kohaliku kümnevõistluse, et noortel oleks tavatreeningute kõrval igal kolmapäeval väike võistlus. Siis läksime lainetena suuremaks, tulid Pärnumaa meistrivõistlused murdmajooksus, Pärnumaa meistrivõistlused murdmajooksus täiskasvanutele, Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused. Kindel võistlus, mis selles ketis kindlana seisis oli ka tänane Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlused. Ülioluline just meie noorte Eesti meistrivõistlusi silmas pidades. U20, U18 Rakveres 28-29.06 ja U16, U14 Pärnus 03-04.07. Lisaks noortele, oli võistlusel teine oluline tahk. Meie esinduses võistlesid kaks kergejõustiklast, kes kunagi vägagi heal tasemel seda harrastanud ja nüüd taas kodukanti esindama tulid: Ei Janne-Ly Siimon, ega Ene Siitsmann läinud ka täna medaliteta koju. Märkida tuleb ka igal alal võistlejaterohkust. Meeste 100 m näiteks 15, naiste kettaheites 11. Enamikel finaalitäis võistlejaid.

Lõuna-Läänemaa kergejõustiklased Läänemaa meistrivõistlustel:

¤ Kulla Saatmäe- I Koht Kettaheide- 26.72. Neiu uus isiklik rekord 1.kg kettaga. Suurepärane võistlus! Esikolmik oli kahe meetri sees, seega kettaheite kohta tihe ja tasavägine võistlus. Kulla on kevadel osalenud mitmel noorte kettavõistlusel Pärnus ja Rakveres. Piisavalt palju võistlusi toob kasu.

¤ Kerli Ristikivi- III koht 100 meetri jooks- 13.6 IR. III koht Kaugushüpe- 4.78. Mõlemal alal püstitas neiu uued isiklikud rekordid!!(Kuigi sisetingimustes hüpanud ka 4.99). Kaks pronksmedalit on kindlasti suur kordaminek. Kindlasti on varu kaugushüppes. Uued võistlused peaksid tooma kindlasti lisa.

¤ Ene Siitsmann- I Koht Kuulitõuge- 9.50. III Koht Kettaheide-24.88. III Koht Odavise-23.74. Kõikide võistlejate üle on alati suur hea meel. Aga selle võistluse üks sangaritest on kindlasti Ene. Minu kooliaja trennikaaslasele piisas ainult ühest kõnest, et kutsuda ta kodukanti esindama-Üks tund nädalavahetuse ümbersättimist ja kindel JAH rõõmustas meid kõiki. Aitähh!!

¤ Janne-Ly Siimon- III Koht Kuulitõuge- 8.40. 5.koht 800 m jooks- 3.41,2. 5.Koht Odavise- 20.08. 6.Koht Kettaheide- 21.72. Koguni neljal alal startinud Janne-Ly säras medalivõiduga kuulitõukes. Tubli kergejõustiklane, kelle lapsed juba ise treeningutel osalevad, väärib suurt aplausi kodukandi esindamise eest.

¤ Maia Vatsfeldt- 4.Koht 800 m jooks- 3.21,3. Isiklik rekord. Meie selle võistluse pesamuna, alles 13 aastane jooksutüdruk Virtsu koolist tegi elu esimese 800 meetri jooksu. Sai kogemuse, mille pealt järgmine kord kindlasti juba uus rekordiparandus teha. Maia puhul rõõmustab alati noore sportlase positiivsus ja naerul nägu. Tema treeneriks on Virtsus kohaliku kooli direktor Stanislav Nemeržitski. Maia järgmised jooksustardid on Eesti noorte meistrivõistlustel Pärnus.

¤ Ainar-Sten Junker- II Koht Kaugushüpe- 5.91. Isiklik rekord. 6.Koht Kõrgushüpe-1.65. 10.Koht 100 m- 12.2. Kõige enam saab Lihula Gümnaasiumi abiturienti kiita kaugushüppe hea tulemuse eest. Väga heaks oleks teinud selle numbriga 6 alanud tulemus. Aga see on tulevikus võimalik. Näiteks Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabeli 10-le kohale, mis on Hillar Laose 6.13, ei ole viimase 8 aasta jooksul keegi lähemale saanud.

¤ Martin Teppan- II Koht 1500 m- 4.31,6. 9.Koht 100 m- 12.2. Noormehelt taas küps 1500 meetri jooks. Esimene start staadionil sellel hooajal. Selline tulemus annab lootust parandamaks rekordilisi aegu nii 1500 m, kui ka 800 m distantsil. Eesti meistrivõistlusteni on kolm nädalat!!!

¤ Virgo Vallik- III Koht 100 m- 11,8. Isiklik Rekord. 6.Koht 1500 m- 4.56,5. Taas suurepärane võistlus noorelt jalgpallurilt. Spetsiaalse loa oma jalgpalliklubilt saanud Virgo tõestas ülikiire sprindiga oma kuulumist Eesti omavanuste paremikku. 15 aastaselt joosta 100 meetrit 11,8 sekundiga, on näitaja!! 100 m finaali ja 1500 m vahel oli ainult 20 minutit ja ilmselt jäi sprint ka veidi segavalt 1500 m jooksuks jalgadesse. Samas noormehelt elu teine aeg ka selles jooksus. 15 aastase noore jaoks kaks head etteastet täiskasvanute seas. Täpselt kuu on aega Eesti noorte MV Pärnus!!!

¤ Krismar Liiv- 4.Koht 1500 m- 4.48,7. 12. Koht 100 m- 12.4. Väga hästi võib rahule jääda 1500 m tulemusega. Noormehe kaotus isiklikule rekordile hooaja esimesel staadionivõistlusel ainult neli sekundit. Ülitihedas jooksus jäi Krismaril medalini ainult 1,9 sekundit. Hoolsa treeningu ja tugevate võistluste kaasamine treening-võistlusprogrammi võiks selle aasta tulemuse märgatava parandamiseni viia.

¤ Tambet Järve- 7.Koht 1500 m- 4.56,9. Isiklik Rekord. 8.Koht 100 m- 12.2. Mõlema jooksu üle on hea meel. Kõvas konkurentsis 100 meetri jooksu finaalipääs ja 1500 meetri jooksu isiklik rekord on võrdselt tähtsad, aga eks noormees sea need ise järjekorda. Ka Tambeti puhul saame lootusrikkalt vaadata Eesti noorte meistrivõistluste poole, kui treeningmaht kasvab.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2017