Eesti noorte meistrivõistluste 11 vooru mängus kohtusime laupäeval võõrsil tugeva Suure-Jaani Unitediga. Mäng oli raske, õpetlik ja tulevikku silmas pidades äärmiselt tähtis!!

Laupäevane Suure-Jaani Unitediga peetud lahing oli selle hooaja kõige vajalikum kohtumine. Kõik mängud on tähtsad, olulised, õpetlikud. Kuid kuidagi on teinekord mõni mäng algusest saadik laste jaoks nagu kontrolltöö!! Ilmekalt tuleb välja kuidas on kontrolltööks õpitud, kas on ülesanne korralikult korratud, millised järeldused on tehtud teistest kontrolltöödest. Just nii saabki laste Eesti meistrivõistlusi kõrvutada koolikohustuste ja õppetööga. Iga poisi individuaalne sooritus klassis annab kokku ju iga klassikaaslasega just nii hea klassi keskmise hinde, kui see tööde hinnetes kokku kajastub. Jalgpallis, meeskonnamängus on see veelgi silmanähtav. Sest iga poisi tegutsemine väljakul loob vastava pinnase ka meeskonnakaaslase tegutsemisele. Noor jalgpallur näitab oma mänguga oma kaaslastele eelkõige turvalist keskkonda. Kui väljakul toimib koostöö on igal meeskonnaliikmel platsil turvaline ja hea tunne mängida. Noor, alles sportlastee alguses olev jalgpallur julgeb rohkem ette võtta, proovida, üritada, kartmata eksida ja peale seda halba tunnet kogemata. Just sellist mängu näitasid meie poisid laupäeval võõrsil vastase vastu teisel poolajal ja eriti teise poolaja viimasel 20 minutil. Arvan, et see oli meie poiste kõige parem 20 minutit!!! Kuid see oli ainult kolmandik mängust....Mäng algas väga keeruliselt..kaks tundi bussisõitu ja sellele eelnenud väga varast tõusmist jättis taas oma jälje. Tugeva meeskonna vastu mängides ei ole see väheoluline, vaid üks olulisemaid elemente. Siiski oleme ka ennem sellel teemal peatunud, et võõrsil mängude esimene poolaeg kipub mööduma uniselt ja nö ärkamine ja mängu tulek jääb teisele poolajale. Kuid ikkagi tahan poisse kiita, et olime mängus sees terve teise poolaja, lõime võistkonnale, kellel oli kümne mänguga seni löödud kokku ainult 9 väravat omalt poolt kaks ilusat väravat. Suutsime luua palju ohtlikke momente, kuid õnnest jäi puudu-kolm posti-latti kõnelevad enda eest. Samas oli tegemist mänguga, kus lasime endale lüüa selle aasta meistrivõistlustel kõige rohkem väravaid- kuus!!! Kolm lõid vastased meile karistusköökidest-kolm aga mängulisest olukorrast. Kaitses ja karistuslöökidele eelnenud olukordades oleks pidanud tegutsema kindlamalt. Kindlasti oli plussiks element, mis mõni mäng meie negatiivseks elemendiks olnud on-nurgalöögid. Vastased teenisid neid küll kogunisti 13, kuid mitte ükski neist ei saanud meile ohtlikuks. Poisid olid nende likvideerimisel selles mängus ülesannete kõrgusel. Plusspoolele saan nimetada ka väga sagedaste vahetuste tegemise. Mängida said kõik ja palju. Mõni noor kogus oma Eesti meistrivõistluste pikimad mänguminutid. Mängueelne-vaheaja ja mängulõpu info ja koosolekuteema oligi poistele enesestmõistetav koostöö tähtsus-söödud, kaaslasele turvatunde pakkumine, kaaslase tunnustamine. Ikka selleks, et tehtava töö keskmine kvaliteet läbi iga poisi tegutsemise tõuseks!!

Tublid olid: Timmo Kaasik, Ats Kaasik, Joonas Vestli, Geron Noor, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Eric Reisel, Raikko Kanter, Keiro Ristikivi, Charli Takk, Kaarel Mänd, Kert-Kristjan Peet, Kevin Leemets, Aleks Tüür

Eesti noorte MV. 08.09.2018

Suure-Jaani United-LLJK 6:2 meie väravad Paul Lomp ja Joonas Vestli

Löögid raami: SJU- 11, LLJK- 7

Nurgalöögid: SJU-13, LLJK- 2

Karistuslöögid: SJU-5 LLJK-3

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019