Esimese koolinädalaga on paika saanud treeningpäevad koos treeningaegadega. Lisaks on iga noorsportlane leidnud endale ka meelepärased päevad treenimiseks. Palun vaadata need veel üle ja puuduste korral koheselt täpsustada.

Uus õppeaasta on alanud ja sellega on alanud ka usin sporditöö. Esimene koolinädal on paika pannud treeningajad, millal ja mis päevadel meie jalgpallurid ja ka kergejõustiklased treenima hakkavad. Kokku asub Lihula treeningrühmadesse treenima 64 noorsportlast, lisaks treenivad eraldi veel Kõmsi Kooli kõik 21 jalgpallilast. Neile on selleks kodukooli tunniplaanis eraldi jalgpallitund! Meie klubi juures treenivad lisaks Lihula ja Kõmsi gruppidele veel kergejõustiklased Tallinnas, Pärnus ja Kosel. Kokku on noori, kes meie klubi spordiga seotud- 90!!! Lihula jalgpalligruppides on klubi 25 treeningaastat alustamas 5 kooli lapsed: Lihula Gümnaasiumist, Kõmsi Algkoolist, Virtsu Koolist, Metsküla Algkoolist ja Martna Põhikoolist. See on ilus ja soliidne arv, just selles valguses, et palju noori on treenima lisandunud väikekoolidest.

Kõikidest nimetatud treeninaegadest ja päevadest ja koolidest on tähtsaim aga üks: Kõik noored spordilapsed on alati väga oodatud minu treeningutele ja suurim soov on pakkuda lastele turvalist sporditegemise võimalust. Mitmed asjaolud on käesoleva õppeaasta algusega aga ka muutunud. Toon ära mõned olulisemad ja klubi väga oluliselt puudutavad aspektid:

¤ Kahjuks ei ole hetkel töös vanemate poiste 9-12.klassi treeningrühma. Eelmise aasta treeningtöö selle grupiga oli sportlikus mõttes keeruline. Väga keeruline oli üle ühe korra nädalas treeningut läbi viia. Ainult reedese treeninguga grupi moodustamine ei ole õige. Parem anda energia ja ajad noorematele, kelledest grupid korralikult komplekteeritud alati on olnud. Lisaks suundusid sellest grupist mitmed mängijad klubidevahelistele kokkulepetele mängima ja treenima mujale, seega oli nagu eesmärk sportlikus mõttes tehtud. Kaheksa aastat tegutsenud rühma on küll veel võimalik avada, kuid selleks peab leiduma 12-15 pealine korraliku motivatsiooniga jõuk!!!

¤ Üle pikkade aastate on klubisse lisandunud väga palju just kõige nooremaid lapsi. Esimese-teise klassi poisid ja veel ka lasteaias käivad toredad lapsed on esimeste treeningutega pannud treeneri südame küll kiiremini põksuma. Kindlasti on see väga tore ja väga oluline aspekt. Rõõmu jagamine ja lastelt rõõmu ja energia saamine on meie klubi peamisi motosid olnud läbi pikkade aastakümnete!!!

¤ Sellel aastal mängib Eesti noorte meistrivõistlustel U13 poiste võistkond. Oleme seadnud poistega pikemad plaanid ja juba tuleval aastal suurele väljakule mängima asudes tahame tugineda sellel aastal tehtud tööle. Selleks ongi vaja poistel ja lastevanematel olla kannatlik, samas ka väga kaasaelav, ning lapsi toetav. Kindlasti kaasnevad poistele mängides ka kohustused, kuid seda ju spordis vaja läheb.

¤ Lihulas treeningutel käivate väikekoolide, ütleme siis naaberkoolide spordilaste arv on viimase 8 aasta suurim!!! Virtsu, Kõmsi, Metsküla, Martna koolidest käib Lihulas jalgpalli ja kergejõustikutreeningutel 16 tüdrukut-poissi!! Kindlasti on see tähtis, see on ühe korraliku klassijagu sportlasi.

¤ Juba kolmas aasta toimuvad Lihulas,  Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi süsteemis/koostöös ka süstemaatilised kergejõustikutreeningud. Täpsustuseks olgu lisatud, et Läänemaa Kergejõustikuklubi noorte treeningrühmad töötavadki ainult Lihulas. Lisaks treenivad meie näpunäidete järgi noored sportlased veel Tallinnas, Kosel ja Pärnus. Sellel aastal on treeninaegadesse lisandunud ka kolmas treeningpäev. Suureks rõõmuks on palju noori, kellel sellel alal mingigi eesmärk, just kolmel päeval ka regulaarselt treenima asunud. Selline lihtsalt ongi tõsine sporditegemine ja see peaks olema ka minimaalne treeningute arv, kui näiteks eesmärgiks võetud  2019 aasta suvel mingitki tulemust saavutada. Vähemate kordadega vanematel sportlastel nädalas tuleb varem, või hiljem tee püsti vastu, millest ei ole võimalik üle hüpata. Noored on usku ja lootust täis. Viimased suved on selgelt näidanud, et ka kodukamaral treenides on võimalik näidata Eesti absoluutses noortetipus väga häid tulemusi.

TREENINGPÄEVAD-TREENINGAJAD-TREENIJAD

ESMASPÄEV- KERGEJÕUSTIK- 16.30-17.45

¤ Eliise Kolõtšev, Helena-Karmen Kamarik, Viktoria-Elisabeth Kepp, Lisandra Neeme, Kerlin Rüütel, Maarja Kolõtšev, Meriel Vahula, Trinity Õismets, Claudia-Charelene Takk, Radele Kanter, Carmen Tiivits, Madli Laanemäe, Helena Klimpus, Liset Kurnim, Raikko Kanter, Charli Takk, Henry Kurnim, Raiko Tšorni, Joosep Mihkelmaa, Martin Teppan, Krismar Liiv.

TEISIPÄEV- JALGPALL VANEMAD- 15.45-17.15

¤ Kenneth Lomp, Paul Lomp, Jass-Jasper Jõgi, Aleks Tüür, Geron Noor, Mihkel Sibul, Herman Reinmaa, Kevin Leemets, Kert-Kristjan Peet, Rasmus Kepp, Rauno Roosma, Raikko Kanter, Gregor-Sander Scmidt, Ken-Indrek Klimpuš, Timmo Kaasik, Ats Kaasik, Eric Reisel, Charli Takk, Henri Kivisalu, Stefan-lauri Mölder, Robico Villers, Hendrik Jõgi, Kaarel Mänd, Ragnar-Marten Orgjõe.

KOLMAPÄEV- JALGPALL NOOREMAD/VANEMAD- 14.00-15.30

¤ Meriel Vahula, Märt-Enn Soovik, Eenok Arpiainen, Rasmus Kepp, Keiro Ristikivi, Rauno Roosma, Timmo Kaasik, Charli Takk, Taavi Tiidussalu, Kaur Alanurm, Tormi Ulm, Kenneth Lomp, Kristjan Laanemäe, Hendrik Jõgi, Raiko Tšorni, Henry Kurnim.

KOLMAPÄEV- KERGEJÕUSTIK 15.30-16.45

¤ Maryan Mikiveer, Maarja Kolõtšev, Eliise Kolõtšev, Lisandra Neeme, Helena-Karmen Kamarik, Kerlin Rüütel, Claudia-Charlene Takk, Helena Klimpuš, Liset Kurnim, Märt-Enn Soovik, Madli Laanemäe, Raiko Tšorni, Henry Kurnim.

NELJAPÄEV- JALGPALL NOOREMAD 17.00-18.15

¤ Meriel Vahula, Priidik Kumm, Lauri Laev, Remo Tomingas, Charli Takk, Kaarel Mänd, Kaur Alanurm, Tormi Ulm, Naatan Kastepõld, Vesse Alanurm, Raiko Tšorni, Taavi Tiidussalu, Rasmus Kepp, Kert-Kristjan Peet, Henry Kurnim, Kristjan Laanemäe.

REEDE- JALGPALL NOOREMAD 14.00-15.00

¤ Meriel Vahula, Priidik Kumm, Lauri Laev, Remo Tomingas, Eenok Arpiainen, Henry Kurnim, Kardo Saun, Raiko Tšorni, Kristjan Laanemäe, Henry Kurnim, Hendrik Jõgi, Märt-Enn Soovik

REEDE- JALGPALL VANEMAD 15.00-16.30

¤ Keiro Ristikivi, Joonas Vestli, Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Aleks Tüür, Henri Kivislau, Mart Mikiveer, Jakob Leever, Ats Kaasik, Timmo Kaasik, Raikko Kanter, Rasmus Kepp, Mihkel Sibul, Herman Reinmaa, Robico Villers, Kert-Kristjan Peet, Kevin Leemets, Eric Reisel, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Taavi Tiidussalu, Ragnar- Marten Orgjõe.

REEDE- KERGEJÕUSTIK 16.30-17.45

¤ Maryan Mikiveer, Helena-Karmen Kamarik, Eliise Kolõtšev, Lisandra Neeme, Marleen Põld, Raikko Kanter, Märt-Enn Soovik. Krismar Liiv, Martin Teppan, Henry Kurnim, Liset Kurnim.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019