Läänemaa 2019 aasta kergejõustiku meistrivõistlustelt neli medlait!!

Maria Reks naiste odaviskes poodiumi kõrgemal astmel.

Haapsalu linnastaadionil toimusid 8.juunil Läänemaa 2019 aasta meistrivõistlused kergejõustikus. Võistlus osutus viimaste aastate tugevaimaks jõuprooviks. Kohal olid kõik Läänemaa parimad nais ja meeskergejõustiklased.

Heitealadel tegid meestest kaasa omavanuste Eesti parimad Kevin Sakson, Erki Mitman, ning ka veteraniseisuses olev Eesti absoluutsesse tippu kuuluv Fred Vali. Lisaks on peale õlaoperatsiooni ennast leidmas paari aasta tagune valitseja Karl Koha. Mitmel alal osales USA ülikoolis õppiv mitmevõistleja Kristo Simulask. Lisaks keskmaajooksja Igor Skatško ja paljud väga head sprinterid ja kaugushüppajad.

Naistest osalesid näiteks kõik Haapslau KJK noored, kes kuuluvad Eesti noorte paremikku. Võistlemas nägi Maily Märssi, Kleer Jaanit, eelmisel aastal Eesti paremaks noorkergejõustiklaseks valitud Emma Kathrina Heina jpt. Kaugushüppes tegi kaasa vabariigi paremaid noori mitmevõistlejaid ja tõkkejooksjaid Anna-Maria Vjazemski.

See kõik andis kokku väga korraliku tasemega kergejõustikuvõistluse.

Suurt rõõmu saame tunda ka meie kergejõustiklaste üle. Need, kes 2019 aasta Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel osalesid said sellega suurepäraselt hakkama. Palju püstitati taaskord isiklikke rekrodeid. Osalejaid oli meie nii nooremast, kui vanemast põlvkonnast. Rõõmu teeb, et nn vanemate tegijate kõrval leidus mitmeid noori, kes ennast täiskasvanute võistlusel proovile panid ja ka selles keerulises katlas väga hästi hakkama said. Just olukorras, kui noorel sportlasel tuleb tulla välja mugavustsoonist ja panna ta võistlusmomendis ebamugavust, või lausa end halvasti tundma, just see on kogemus, mis hiljem kasuks tuleb. Kes mentaalselt sellega hakkama saab, sellest saab rääkida, kui sportlasest. Väikene eneseületus veel juurde ja võistlus ongi korda läinud. Meie võistlejaid oli sellel aastal võistlustules seitse ja nad tõid sealt neli medalit. Toome ära kõikide meie sportlaste tulemused ja analüüsime nende võistlust.

¤ Esimesena tuleb alustada kindlasti Läänemaa Meistrist!!! Maria Reks suutis naiste odaviskes panna kokku võistluse, millega tuli ülekaalukas esikoht. Tulemusega 30.25 püstitas ta naiste 600 grammise odaga hiilgava isikliku rekordi. Ühtlasi on see ka Lihula Gümnaasiumi rekord. Ta edestas teise koha omanikku üle kolme ja kolmanda koha omanikku üle viie meetri. Mariaga oleme sellel kevadel väga hoolsalt treeninud. Viimasel võistluseelsel nädalal tegime väga põhjalikud nn võistluse imiteerimistreeningud. Panime trennis Maria võistlusolukorda, mängisime läbi terve võistluse. Sellega saime 17 aastasele noorele sportlasele õlgadele panna ka veidi võistlusnärvi, katsetele ootamist ja kannatama õppimist. Juba treeningud ja treeningtulemused näitasid tema võimekust ja saime seada kõrgeid eesmärke. Võistluses realiseeris ta kõik suurepäraselt. Teisel alal, millel ta kaasa tegi oli ta samuti väga tubli. 800 meetris jooksis ta hooajamargi 2.52,8 ja sellega ühtlasi ka Lihula Gümnaasiumi A-klassi rekordi. Kokku andis see tubli neljanda koha. Jooksuks seatud vaheajad täitis ta distantsil sekundi pealt, kuid lõpp oli oodatust kiirem ja sellega plaan 2.57,0 sai ületatud viie sekundiga. Hooaega alustas ta Paikusel Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlustel ajaga 3.03.0. Seega vähem, kui kuuga on ta sellest kärpinud juba 11 sekundit. Ka see on korraliku treeningu töö tulemus. Maria eesmärgid suvel on Eesti noorte meistrivõistlused Rakveres ja Eesti Rukililillemängud Pärnus. Läheme samm-sammult edasi. Näiteks odavise, mis koosneb tuhandest nüansist nõuab meie treeningtiimi ka just selle ala spetsialisti kaasamist.

¤ Eliise Kolotšev, kes alles 14 aastase neiuna esimest täiskasvanute võistlust tegi, sai sellega väga hästi hakkama. Noor heitja-tõukaja tegi kaasa kolmel alal. Temaga panime maha sellise plaani. Odatulemus peab algama 20 meetriga, kettaheitetulemus peab alagama 20 meetriga ja kuulitõuketulemus peab algama 8 meetriga. Kuskilt ja kuidagi peab ju alustama. Kahel alal ta seda ka suutis. Kuulitõukes oli 4.kg tõukevahend veel nati raske ja ebamugav, kuid oli näha et harjumine on tulemas. Selles võistluses talle tulemuseks 7.63 ja viies koht. Kettaheites sai ta ka ketta lendama, ehk vajab võistlemine natuke stabiilsust ja muidugi on ju tema õigeks kettaraskuseks veel kaks hooaega 0,75 kg. Siit tulemuseks 21.18 ja  7.koht. Odavise on ala, mida Eliise nii palju harjutanud ei ole, kuid plaan suvel Eesti meistrivõistlustel kõiki kolme ala teha, sundis võimaluse ära kasutama. Tulemuseks siit viimases voorus visatud 22.07 ja 7.koht. Kõikidel aladel püstitas ta ka mõistagi isiklikud rekordid!

¤ Claudia Järve, kes nagu Eliisegi on alles 14 aastane, tegi samuti kaasa kolmel alal. Tema jooksis 100 meetrit isiklikuks margiks 15,5 ja oli sellega 8.koha omanik. Kauguses tuli tulemuseks 3.37 ja 7.koht. Lisaks pani noor sporditüdruk ennast proovile veel 800 meetri jooksus, siit talle 5.koht ja ajaks 3.37,0. Kõik tulemused annavad talle isiklikud rekordid. Claudia on meie piirkonnas treeniv tüdruk, kelle lemmikdistantsid on pikemad jooksumaad. Siit, nende staadionitulemuste pealt on aga hea edasi minna. 

¤ Ene Siitsmann on sportlane kelle üle on alati hea meel. Ta tuleb alati oma kodu ja sünnikohta esindama, vaatamata sellele, et elab Kehtnas. Seda kas siis Läänemaa meistrivõistlustel, või siis mitmel muul kergejõustikuvõistlusel Lihulas ja Haapsalus on vaja Lihula nimel võistleda. Olen väga tänulik, et ta alati leiab oma tegemiste kõrvalt selleks aega ja mitte kunagi ära ei ütle!!! Kindlasti on ta ju sellest põlvkonnast, kellele võistlus oli püha ja see lihtsalt käis sportlase graafiku juurde. Sellel aastal ei jäänud kogenud võistleja samuti medalita. Kuulitõukes näitab ta aastaid ülesse hämmastavat stabiilsust. Täna tõugatud 9.43 andis väga tubli II koha. Lisaks jäi ta esimesena medalist ilma kettaheites, lennutades selle 24.38 meetri kaugusele. Odaviskes sai ta tulemuseks 23.73 ja protokolli läks kirja viies koht. Kokku kolmelt alalt väga stabiilne võistlus.

¤ Janne-Ly Siimon on lisaks Enele teine varasema põlvkonna kergejõustiklane. Praegu juba oma lapsi Lihulas igal võistlusel ergutav tubli sportlane tegi kaasa samuti kolmel heitealal. Medal tuli kuulitõukes, tulemus 8.67 andis III koha. Odaviskes oli nüüd just Janne-Ly see, kes esimesena medalita jäi, 24.08 oli pronksmedalist 91 cm vähem. Siit tubli neljas koht. Kettaheide andis tulemuseks 22.67 ja kuuenda koha.

¤ Meestest tegi sellel korral kaasa kaks sportlast. Tambet Järve sai ennem sõjaväkke minekut ja ennem Eesti noorte meistrivõistlusi tähtsa jõuproovi. Kaks nädalat tagasi Tallinna noorte meistrivõistlustel 200 meetri jooksus isikliku rekordi jooksnud meie spordimees tegi seda nüüd Läänemaa meistrivõistlustel ka 100 meetris. Ajaga 12.0 võitis ta viienda koha!! Ka eelmisel aastal oli ta finaalis, olles siis seitsmes. Teine rekord tuli kaugushüppes, tulemusega 5.35 oli ta 8.koha omanik. 1500 meetri jooksus kattis ta distantsi ajaga 4.58,8. See andis talle neljanda koha. Väga hea ja stabiilse võistluse taga on treeningud, nii Tallinnas, kui vaheaegadel ja suvel Järise külas. Tambet on kindlasti sportlane, kes kasutab enamus võimalikest startidest alati ära. Tegmist on üsna universaalse sportlasega. Nagu näha on 19 aastane sportlane hea sprinter, aga tema kontos on näiteks ka U20 vanuseklassi 8.koht 10000 meetri jooksus. Eesti noorte meistrivõistlustel oleme plaani võtnud neli starti.

¤ Martin Murre, kes palju resideerub ja treenib meie kandis Vanamõisas, Rootsi külas on heast klassist pikamaajooksja. Sellel aastal on tema sooviks püstitada nii maratonis, kui ka poolmaratonis isiklikud rekordid. Mitmel alal ka meie Lõuna-Läänemaa kergejõustiku edetabelis paiknev Martin jooksis Läänemaa meistrivõistlustel 1500 meetrit ja võitis pronksmedali. Ajaks talle 4.52,7. Kindlasti on 39 aastase jooksumehe kohta tegemist väga hea ajaga.

Meie sportlastele kuulub suur tänu ja kiitus. Seiste sportlast esindamaks oma kodukanti, see on hea näitaja. Alati võiks neid ju rohkem olla, kuid kahjuks olid mitmed meie sportlased seotud kas klassiekskursioonide, või muude treeningutega. Kuid kes osalesid, neile suur tänu. Kindlasti olid meie võistlejad väärikad sellel võistlusel osalema.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019