Hooaeg 2019 oli numbriliselt päris ilus. Kogu statistika!

Poisid tulevad peale hooaja viimast kohtumist õnnelikena väljakult!

Käesolev Eesti noorte meistrivõistluste hooaeg on lõppenud. Juubeliaastal esindas klubi U14 poiste võistkond. Alates 1999 aastast oleme oma klubiga Eesti noorte meistrivõistlustel mänginud peaaegu 40 võistkonnaga.

2019 aastal mängisime U14 poistega 14 Eesti MV mängu. Kokku teenisime kolm võitu, ühe viigi ja kümme kaotust. See on selline tavaline numbrijada. Toome aga ära natuke olulisemad aspektid. Numbrite sisse saab väga edukalt piiluda ja hea oskuse korral sealt palju õppida. Siiski olen märganud üldiselt vähe treenereid, kes mängult-mängule märkmeid teevad. Muidugi on igal treeneril oma filosoofia ja taktika ja oskused, kuidas ja mil moel mängule ja noortele läheneda. Minule on abiks olnud sajad tuhanded numbrid ajast, mil alustasime võistlustel osalemist. See on palju aidanud. Isegi uued positsioonid on poistele läbi numbrite leitud. See on huvitav teema, kuid selle harrastamiseks ja oskamiseks läheb igal treeneril ja juhendajal väga palju aega, et sellest kasu lõigata. Usun ja tean et klubile, mis vangerdab väikese arvu mängijatega ja kus iga jalgpallur on kulla hinnaga on arvude maailmast tulevad näidud ja märkmed väga olulised.

2019 LLJK U14:

Lõuna-Läänemaa JK mängis 14 mängu, 3 võitu, 1 viik, 10 kaotust.

Väravatevahe: 53-79. Keskmiselt lõime 3,1 ja endale lasime lüüa 5,6. Umbes selline see keskmine mängude saldo oli ka. Meie noored lasid endale 50% väravatest lüüa mängu esimese kolmandiku sees. Meie ise aga 70% väravatest mängu teisel poolajal. Siit selge sõnum. Peame suutma alustama mängimist kohe avavilest. See hoiab ära vastaste kiired väravad ja annab võimaluse meie väravate saavutamiseks mängu esimeses pooles.

Nurgalöögid: 60-84. See number on sügava tähendusega. Kui meile löödi 79 väravat, siis pidi väravavaht tegema u 100 tõrjet, või püüdmist!! Väravavaht pidi olema heal tasemel, et püüda või suunata ründelöögid nurgalöögiks. Ja et nurgalöökide järgsest olukorrast löödi meile ainult paar väravat, siis on see mänguline pool korralik. Meie enda 60 nurgalööki teeb keskmiselt 4,2 mängu kohta. Kui võrrelda, et vastased olid seinast-seina, ülitugevad, tugevad ja jõukohased, siis on see rünnakuaktiivsuse hea näitaja.

Karistuslöögid: 51-49. Ka enam-vähem statistika. Võrdne nii saades, kui andes. On olukordi, kus sa pead vastase veaga maha võtma, on olukordi, kus vea tegemine näitab mitte kõige küpsemat mängu, oskust ja tarkust. Kõik on alati õpitav ja arendatav.

Löögid raami: 146-177. Kui teed mängus 10 pealelööki ja lased endale teha 12 lööki on tegu täiesti võrdsete mängu ja korraliku noorte jalgpalli statistikaga. See näitab meie lahtise ja rünnakule orienteeritud ja lapsesõbraliku jalgpalli arendamise filosoofiat. Muidugi on võimalik ehitada kaitset ja lasta seeläbi vastased poole vähem löögile ja ise mitte midagi teenida, kuid mis see lapsele selles eas tähtsam on....

Raamilööke tehti meile 25% ulatusest väravavahile sirutusulatusest kõrgemale, lisaks 25% kui väravavaht pidi sooritama tõrje vasakule, või paremale. 50% löökidest lendas väravale nn 5 meetri tsooni värava keskele, nii alla, kui ülesse.

Väravaid lõid vastased meile 25% üle väravahi siruulastsue ja 25 % mõlemale poole ühe meetri sisse.. Ja ülejäänud 50% jagus siis nn viie meetri tsooni sisse.

Meie aga suutsime palju väravaid(ligi 50%) lüüa mõlema poole ühe meetri sisse. See tähendab, et oli palju ääre läbiminekuid ja sealt taha posti sooritatud lööke. Teist nii palju aga tuli viie meetri ala sisse värava keskel, nii maast, kui õhust.

Kõige rohkem väravaid lõime: võõrsil Tarvastu/Tõrva JK- 10

Kõige rohkem väravaid lasime endale lüüa: kodus Tabasalu JK- 12

Kõige suurema väravavahega võit: kodus Nõmme Kalju FC- 9:2

Kõige suurema väravavahega kaotus: kodus Tabasalu JK- 0:12

Kõige rohkem nurgalööke: võõrsil Pärnu JK Vaprus- 10

Kõige rohkem nurgalööke meile: kodus Tabasalu JK- 13

Kõige rohkem karistuslööke: võõrsil FC Flora- 6

Kõige rohkem karistuslööke meile: võõrsil Tarvastu/Tõrva JK: 8

Kõige rohkem lööke raami: kodus Pärnu JK Vaprus: 24

Kõige rohkem lööke raami meile: kodus Tabasalu JK: 28

Meie võistkond oli nagu märgitud väga resultatiivne. Kokku lõid 14 mängus klubi eest värava lausa 9 erinevat jalgpallurit!! See on väga korralik number. Kui platsil käis 16 poissi ja väravani jõudis 56% mängijatest, näitab see mängijate ühtsust ja seda, et võistkonna põhiolemus ja filosoofia on täidetud. Võistkonnaalal ei tohi mäng rajaneda kahel-kolmel mängumehel. Jutt on hetkel resultatiivsusest, kõigil on omad ülesanded, kuid kui üheksast poisist kes väravani jõuavad viis on kaitsesuunitlusega, siis on taas mängu hea analüüsida.

Keiro- 17

Geron- 15

Jass-Jasper- 6

Paul- 6

Raikko- 3

Timmo- 3

Joonas-1

Ken-Indrek- 1

Kert-Kristjan-1

Meie poisid olid ka popid pealtvaatajatele. Kodumängude külastatavusega oldi liigas lausa kõige kõrgemal kohal. Võõrsil käis meie poisse vaatamas aga nii palju pealtvaatajaid, mis andis selles pingereas kolmanda koha.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019