Hooaja esimene mäng toimus nüüd 26.juunil...

Pikk ooteaeg sai lõpuks läbi. Paljude erinevate põhjuste mõjul alustasid meie klubi U16 poisid oma õuemängimist alles täna, 26.juunil. Vahepealne kaks kuud kestnud kriisiaeg lükkas hooaja alguse 31.maisse. Tegime küll hoolsalt kolm nädalat peale eriolukorra lõppemist trenni, kuid Lihulas oli omakorda kriis ja võtsime vastu otsuse, et Eesti noorte meistrivõistluste mängudega alustame alles augusti teises pooles. See tähendab, et kevadringi mängud mängime kõik sügisringis ja sügisringist kujuneb väga tiheda graafikuga periood. Peale kolmenädalast treeningtsüklit leppisime võistkonnaga kokku ka treeningmängude perioodi. Täna 26.juunil sellega alustasimegi ja nii teeme seda iga kahe nädala tagant, kuni Eesti meistrivõistluste alguseni augustikuus. Täna sõitsime 30* leitsakus Pärnusse kus vastaseks vana tuttav Pärnu JK Poseidon U15 meeskond.

Mai tänava kunstmuruväljakul toimunud mängus mängisime kolm kolmandikku: 25 min-25 min - 20 min. Iga kolmandiku vahel oli 5 minutit joogi ja koosolekupaus. Esimesel kolmandiku proovisime sisse elada. Oli näha, et viimasest treeningmängust oli möödas pea 120 päeva, kui mängisime 10.märtsil Haapsalus. Siiski tuleb poisse kiita. Esimesed 10 minutit ehk oldi veidi kompavam pool, kuid mida aeg edasi, seda paremaks mäng muutus. Siiski oli palju esimesepuute ja söödupraaki. See on kõik ka loogiline, võistlusolukord sellise aja tagant seda ka põhjustab. Mängu edenedes hakkasime vaikselt leidma oma mängu, kiired ääred tööle, diagonaalsöödud äärtele. Väga hästi tegutses täna kaitseliin ja hiilgavaid tõrjeid tegi Väravavaht. Alguses oli palju pallikaotusi keskväljal, kuid mängu edenedes hakkasime neid ise ka rohkem võitma. Igal kolmandikaja vahel panime paika konkreetsed ülesanded järgnevaks kolmandikuks ja nii saime natukene jälle uute ülesannetega peale minna. Tänasest mängust võttis osa 19 poissi, mis on kõrge protsent. Võistkonnas on 21 jalgpallurit ja mida rohkem osaleb seda parem. Treeningmängud on alati selle mõttega, et peame saama anda kõigile poistele mänguaega. Stefan-Lauri viis meid kena löögiga peale Pauli nurgalöögi lahtimängimist 1:0 juhtima. Teisel kolmandikul lõi värava Hugo-Jan. Sellele eelnes ilus väravalöök Kennethilt, mille väravavaht tõrjus, kuid Hugo oli õigel ajal õiges kohas. Kolmas värav tuli viimasel kolmandikul Keirolt, kelle kiiruse pealt individuaalne sooritus ja ise löögile minek viis kenasti sihile. Seega kolmelt erinevalt poisilt väravad ja olime resultatiivsed kõigil kolmandikel. Poisid olid tublid ja pingutasid vaatamata väga palavale ilmale. Tegime tihedalt vahetusi ja saime väga õpetliku mängu. Oleme õigel teel, palju on õppida, kuid on näha meeskonna arengut. Muidugi on selles vanuses poisid juba nii targad ja spordimehelikud et oskavad analüüsida ja hinnata nii enda, kui kaaslase panust ja tahtmist väljakul. Pärast võitu ootas kõiki preemiaks Pärnu rand ja suvesoe vesi.

Lõuna-Läänemaa JK U16- Pärnu JK Poseidon U15 Pärnu 26.06.2020

LLJK- PJK Poseidon 3-1

Löögid väravast mööda: 8-6

Löögid raami: 10-7

Nurgalöögid: 4-5

Lõuna-Läänemaa JK: Ken-Indrek, Herman, Robico, Timmo, Stefan-Lauri, Kenneth, Paul, Kevin, Keiro, Geron, Jass-Jasper, Ats, Kaarel, Charli, Kert-Kristjan, Hugo-Jan, Joonas, Taavi, Jakob.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019