Esimeses mängus tuli kaotus!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi alustas 2020 aasta Eesti noorte meistrivõistlusi 29.juulil Tallinnas. Eesimene vastane Tallinna FC Flora II. U16 vanusegrupis mängivad poisid said mängudega alustada kõigile meie võistkonna käekäiguga kursis olevatele huvilistele teadaolevalt alles nüüd. Kõikidel teistel klubidel-võistkondadel on seljataga kevadring ja seega oleme olukorras, kus oleme teistega selles mõttes keerulises olukorras. Kuid taas hea võimalus sellisest olukorrast õppida ja milliste mõtete-tegude-vahenditega erilisest olukorrast välja tulla. Igasugused sellised momendid on noormängijatele väga hea õppematerjal. Iga sportlane peab peas mõtlemise ja treeningutel treenimisega mitte kõige parematest olukordadest välja tulema. Eriti on see meie klubil nii, sest alati oleme mänginud sügisringi paremini kui kevadringi, seega oleme hetkel sügisringis tegelikult nagu kevadringis. Kuid kindlasti saame koos mäng-mängult aina paremaks ja paremaks.

Ennem kohtumist mängis meie kahjuks:

1. Pikk võistlusmängu paus.

2. Väga suur väljak-Sportland Arena!

3. Kunstmuruväljak!

4. Tundmatu vastane!

Ennem kohtumist mängis meie kasuks:

1. Poiste meeletult suur mängunälg.

2. Poiste oskused!

Kuidas siis need U16 poisid meie klubi 22 Eesti noorte meistrivõistluste aastat alustasid. Jalgpallurid, kes hetkel mängivad, astusid täna suurde jalgpalli-õigesse jalgpalli. Enam ei ole edasi-tagasi vahetusi, kui hetkel vajad puhkust, tuled välja jood ja siis jälle tagasi. Nüüd on olukord, kus käsil päris jalgpall. Just vahetustega on olukord täiesti teine. Noormängijatelt nõuab see aega ja harjumist. Millal teha vahetusi, kes peaks alustama, kas ja millal, ning mis positsioonile Tuleb saata värske mees, millal teha mängus positsioonidevahetus. Neid küsimusi on palju. Selleks peab treener tundma poisse ja poisid tundma oma võimeid. Ja ausalt seda kogu meeskonna huvides ka teadvustama. Kui oled hetkel 35 minuti mees, siis on selge, et 2x40 minutit on lihtsalt palju ja hetkel oled selle 35 minutiga kasulikum, kui ülejäänud 45 minutit tiksuda ja meeskonnale mitte kasu tuua. Just esimeses kohtumises rõhusime paljudele vahetustele, kõik seitse vahetust said tehtud ja kõik poisid kohe esimeses kohtumises meistrivõistluste tunde kätte. Ka meie kõige nooremad 2008 poisid olid täna vaprad, mis sest et 2005-2006 poisid suuremad-tugevamad. Meie oleme selline tiim, meie oleme Lõuna-Läänemaa JK ja oma koduklubi eest igas mängus andmas parimat, nii palju kui meil hetkel võtta.

Mängu algus oli väga hea. Poiste kehakeelest luges välja küll kerge ärevuse. Selge-pikk mängupaus ja eelpool loetletud takistused olid põhjenduseks. Samas esimesed 15 minutit olime üsnagi heades olukordades, et skoorida. Siiski pidi see veidi ootama. Kuigi mängisime täna väga laial ja suurel väljakul, läksime peale neljase kaitseliiniga-Ja tagumine nelik sai ikka väga hästi hakkama!! Selge, et tuleb sisse libastumisi, aga üldfoon oli esimesel poolajal väga hea. Vasakult äärelt oleks oodanud natukene suuremat sekkumist, seevastu oli parempoolik aktiivsem. Keskväljal said poisid treenerilt kiita võitluse eest. Just see oli ka sõnum ennem mängu-keegi ei keela tahtmast ja tahet välja näidata. Mängu 16 minutil olime teinud vea keskväljal ja sealt antud karistuslööki ei saanud kastist kuidagi välja ja kaotasime kahevõitluse ning vastased juhtisid. Üldine mäng oli aga võrdne. Kuid taas 15 minuti hiljem olime 0:2 kaotusseisus. See oligi esimese poolaja halvim veerandtunnine periood, hetkeline peataolek. Kuid väikene vangerdus kus vasakult äärest Geron tippu läks, tõi kohe ka tulemuse. Meeskondlikult saavuatatud pallivõit jõudis sööduga ette ja Geron lõi ühe tagasi. Nii läksime ka vaheajale. Kuid mängitud oli juba 40 minutit ja seda väga suurel väljakul, lennuväljal, nagu mängu lõpus vastaste treener märkis.

Vaheajal käis suur motiveerimine ja selgitus ning positiivsuse süstimine. Treeneri sõnum oma mängijatele on alati ühene-Poisid peavad uskuma ise ka, kui tublid nad on ja mida tegelikult suudavad.

Ja teine poolaeg algas kenasti. Väljakult paistis temperatuur, kus iga mees oli nati juurde pannud ja sellest kasvas välja korralik energia. Vaheajal tegime kohe vahetuse, kui Geroni asemel läks Kevin. Poisid olid iga palli peal väljas. Esimesel poolajal natukene esimese mängu kohta vajaka jäänud söödutäpsus-esimene puude paranesid silmnähtavalt. Ega kerge ei ole kunstmurul mängida, kui kogu aeg mängid seal, kus jalgpalli mängitakse, ehk siis loodusmurul, siis alternatiiv on ikka keeruline. Kunstmuru peab jääma harjutamiseks talvel, midagi ei ole teha, kuid see juba pikem teema. Siis tabas meid ebaõnn, või oli see kohtuniku apsakas, aga linnaklubi sai imeliselt kerge penalti, kus kaitses väga head tööd tegevale Robicole anti käega puude...1:3 Tundus, et hea võitluse pealt alustanud poisid kuidagi vajusid ära, ma ei tea, äkki eksin, kuid väsimusega kaasnev moraalne ebaõiglus lõi natukene jalad alt. Tahtmine oli kkagi korras. Saime teha järjest plaanitud vahetusi. Seda nõudis ka mäng ise. Sest väsimus hakkas kimbutama! Ka teisel poolajal oli kaks perioodi, millest tulid väravad 57 ja 63 minut, ja päris mängu lõpp, kui lasime endale lüüa kaks riietusruumiväravat. Tuleviksu neid kindlasti olema ei peaks. Teisel poolajal väsisime, mille tulemusel tegime ka söödupraaki ja ka valesid otsuseid. tahtsime soovimatult kiiresti pallist vabaneda,e t ei tuleks eksimus, mida kardeti.. ehk poolaja lõpus ei olnud enam sellist võimekust igasse olukorda minna. Siiski on väga hea kõrvalt vaadata kuidas meie kaisteliin Herman-Robico-Timmo-Stefan koos liinina töötavad. Kuidas nooremad poisid Kenneth, Keiro, Ats,  ja ka kõik teised püüavad ja head tehnilist mängu näitavad. Või Jass, Kevin ja Hugo oma kavalust demontsreerivad. Keiro värav kui ta sai väljakusügavusest ideaalse söödu mängu 65 minutil mis seisuks 2:5 tegi. Sellised olukorrad on nauditavad. Teisel poolajal oli Keiro äär ja ka Hugo äär endiselt aktiivsed. Nad said päris palju palle jooksu peale ja enamustega jõudsid ka kasti või tsenderdusteni. Kindlasti peame parandama üldist meeskondlikku kaitsetegevust ja muidugi individuaalset kaitset. Kuskilt hakkavad vead pihta, et vastased palju lööke väravale saavad teha. Ken oli ka täna tubli, võttis  16 raamilöögist 9 ära! Aga lööke ikka palju! Kui suudame igas mängus mingi asja parandada, on väga hästi! Ja see kõik on lihtsam, kui naaseme normaalse treening-võistlusrütmi juurde! Tublid poisid!

Tallinna FC Flora-Lõuna-Läänemaa JK 7-2(Geron, Keiro)

Nurgalöögid: 13-3

Väravalöögid: 25-8

Neist raami: 16-5

Vead: 2-3

Karistuslöögid: 4-2

Lõuna-Läänemaa JK: Ken-Indrek, Robico, Herman, Timmo, Paul, Ats, Jass-Jasper, Kenneth, Keiro, Joonas, Kert-Kristjan, Kevin, Hugo-Jan, Taavi, Kaarel, Jakob

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019