Koduväljakul võeti superpartiiga hooaja teine võit!!

Pühapäeval mängisid meie klubi U16 poisid oma üheksanda mängu 2020 aasta Eesti noorte meistrivõistlustel. Oleme viimastes kohtumistes oma mängu leidmas. Viies mäng järjest, kui koduväljakul võeti vastu Raasiku FC Joker, oli senise hooaja parim!!

Viimati kohtusime Joker tiimiga 05.augustil Raasikul. Kevadringi kohtumine oli krobeline ja olime alles Eesti meistrivõistluste tee alguses. Seda, et tänane kohtumine meie poiste tähelennuks nii erilisel moel kujuneb, ei osanud oodata(loota küll), küll oli aga selge, et tänane kohtumine tuleb hoopis teisest puust ja teise maneeriga. Sellele on poisid eelmiste väga heade partiidega aluse pannud ja iga mänguga aina küpsemaks muutunud. 40- päeva tagune kohtumine kaotati Raasikul 2-9 ja kindlasti olime valmis eelmise kohtumise halva skoori kodupubliku ees maha pesema.

Mängueelne koosolek oli suunatud just sellele, et nüüd oleme seitse mängu kogenumad, mäng toimub kodus, mäng toimub muruväljakul ja meid on toetamas fännid. Suurim muutus oli aga kahtlemata ka see, et meiega liitus uus-vana jalgpallur Mihkel Sibul. Saime juurde olulise lüli ja saame edaspidi nii sellel, kui tulevastel hooaegadel vangerdamisruumi. Oleme viimastes kohtumistes mänginud 4-2-4 süsteemis, mis on hakanud meie tiimile eriliselt sobima. Loomulikult on alati iga mäng toonud kaasa mängusiseseid muutusi, kuid põhiliselt oleme soovinud sellest formatsioonist kinni pidada.

Kui eelnevalt, eriti hooaja alguses oleme korduvalt läinud mängule mõtte ja ülesandega, et hoiame esimesed 20 minutit oma värava puhta. Siis täna olime vastupidises olukorras. Olime ise nii tublid, et esimene meie rünnak tuli Keiro äärest teravusega ja tema pealelöök,  mis väravavahist tagasi lendas langes Raikko jalale, kes 1 minutil kohe ka skoori avas. See oli kohe nagu vitamiin edasisele kohtumisel, mis andis palju enesekindlust. Olime keskel tublid, eelmise Ajaxi mängu keskel pallide kaotamised olid vahetunud nüüd ka meie väga jõuliste ja julgete sekkumistega. Esimese poolaja esimene pool olime keskväljal head. Sellepärast ei saanud ka vastased ohtlikuks. Kes keskväljal palli võidab, see valitseb ka mängu. Suutsime ise veel teist korda skoorida, kui taas Keiro teravus paremast äärest viis tema pealelöögini ja head lööki vastaste väravavavaht tõrjuda ei suutnud. 2:0 eduseis tõi kerge uinaku, sest esimese poolaja keskel olime palju kaotamas keskväljakul palle. See tõi ka meie värava lähistele vastased ja nad tekitasid palju ohtlikke olukordi. Siiski oli kaitseliin Herman-Mihkel-Timmo-Stefan taas oma ülesannete kõrgusel. Kaitsjate ees tegid head tööd Robico ja Paul, kes nii kaitses, kui rünnakusse panustades olid väga meisterlikul tasemel. Väravas seisev Ken korjas kõrgeid palle, sest vingerpussi mängis ka tuul, mis meie rünnakutele vastu oli ja mis nii mõnegi kõrge palli ohlikult väravakasti tõi.

Selle mängu kahe poisi Jakobi ja Geroni mängu peame lahti kirjutama. Jakob alaustas esmakordselt algkoosseisus ja seda väga tugeva vastase vastu. Ei ole mingit kõhklust panna algkoosseisu noor jalgpallur, kes käib nii hoolsalt treeningutel, kui seda teeb Jakob. Geron tegi reedel treeningul oma senise hooaja parima treeningu. Ka möödunud mängudel ei ole Geron olnud nii hea, kui viimases mängueelses trennis. Nüüd ka hooaja parim kohtumine Eesti meistrivõistlustel ja tasuks mõistagi 80 minutit, ehk siis täismäng!

Teisel poolajal oli märksõna panna kinni vastaste mõtted. Sest nemad ju tulevad platsile mõttega kiiresti rünnata ja kiiresti kaotusseisu vähendada, viigistada, või isegi juhtima minna. Tegime õnnestunud vahetused, nii Jass, kes sekkus mängu Jakobi asemel, kui Hugo ja Kenneth, kes sekkusid teisel poolajal hoidsid tempo kõrgel ja tõid värskust juurde. Raasikul oli momente rohkem, kuid lööke väravale mitte oluliselt rohkem. Kõik rünnakud ja vägagi head rünnakud, mida nad alustasid väljakusügavusest heade söötudega, sumbusid meie kaitsjate jalgades-peades, või kontrollivate poolikute Pauli ja Robico suure töövõime sunnil. Hea näide oli kindlasti teisel poolajal ka see, kui olime mitmel korral saanud hea rünnaku lõpetamiseks löögile, kuid mis kolmel üliheal korral ebaõnnestusid. Ühel puhul said vastased kohe jooksma, keskväli eksis ja vastastel õnnetsus 25 meetrilt löök väravasse saata. Läks veidi ärevaks, kuid vahetustega tõime värskust juurde ja poisid ei andnud kuskilt pool millimeetriti järle. Teisel poolajal paranes ka rünnaku mitmekesisus. Kui esimesel olime kasutanud rohkem paremat äärt, mis tõi ka muidugi kaks väravat, siis teisel poolajal olime toitmas pallidega mõlemat äärt võrdselt. Täiesti nauditav oli vaadata, kuidas olime tahtmas mängu koju jätta. Mõned olukorrad, ehk liigne kiirustamine pallide ettemängimisel, kui oli aega ehk omaks võtta, või natuke ebatäpsed söödud, olid mille kallal saame norida. Kuid üldplaanis 5+ ja oma mängust 100% kinni pidamine. Töövõit 2:1 tõi tabelisse kolm lisapunkti. Suurepärane.

Ken-Indrek, Herman, Robico, Timmo, Mihkel, Stefan-Lauri, Geron, Jass-Jasper, Raikko, Jakob, Keiro, Paul, Kenneth, Taavi, Ats, Hugo Jan, Charli on poisid, kellele kuulub suur aplaus!!

Suur tänu ka 38 pealtvaatajale ja lastevanematele, kes mängule kaasa elasid!

Lõuna-Läänemaa JK- Raasiku FC Joker 2:1(Raikko, Keiro)

Nurgalöögid: 2-6

Löögid väravale: 16-18

Neist raami. 9-9

Karistuslöögid: 9-10

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019