Virgo ja Trinity 04.07.2018 Eesti kergejõustiku MV Pärnus.

1500 m U16 takistusjooks: Virgo I, Trinity 5.koht

Praegusel hetkel teevad Pärnu JK Vapruse täiskasvanute võistkondades, Meistriliigas häid mänge Trinity Õismets ja Virgo Vallik. Ühel aastal, 2003 sündinud noored on oma võistkondades leidnud kindla koha. Hetkel on meie noorte staatus selline, et võistkondadele on kõige suurema kasuteguriga onud see, kui sekkutud on vahetusest. Eriline on see, et meie jalgpallurid on kaasa teinud kõigis seni peetud Meistriliiga kohtumistes. Trinity on mänginud neljas kohtumises ja on mänguaega saanud 109 minutit, selle ajaga löönud ka ühe värava. Virgo on Vapruse eest kaasa teinud kuues kohtumises, mänginud 140 minutit ja löönud kaks väravat.

Kindlasti on eriline, kuidas ja millisel moel noored jalgpallurid Pärnu JK Vaprus ridadesse jõudsid:

¤ Trinity on ennem Meistriliigat esindanud Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi 26 kohtumises. Seda on ta teinud erinevatel tüdrukute ja naisteturniiridel. Eriline on tema puhul veel see, et aastaid on ta treeninud koduses Vatlas poiste ja ka meestega jalgpalli mängides. Ta on esindanud Vatla Jalgpalliklubi samuti erinevatel turniiridel. Ühtegi ametlikku mängu noor jalgpallur aga Eesti jalgpalli meistrivõistlustel ennem 2021 aastat kaasa teinud ei olnud. Eelmise 2020 aasta lõpus avaldas Trinity soovi liituda Pärnu JK Vaprus treeningutega. Lõuna-Läänemaa JK ulatas suure rõõmuga abikäe ja edasine on olnud, kui ilus muinasjutt. Ta on väikese ajaga, kuid suure tööga mänginud ennast oma naiskonnas erilisele kohale. Kindlasti saame Trinityt peatselt näha Vapruse naiskonna algkoosseisus ja suure huviga jääme ootama ka Eesti U19 naiskonna kutset.

¤ Virgo tee jalgpallis on täis kümneid turniire ja sadu mänge. Aastatel 2014,2015,2016 esindas ta Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi Eesti norote meistrivõistlustel 41 kohtumises ja lõi seal 55 väravat. 2017 ja 2018 aastal esindas ta juba Pärnu JK Vaprus U15 ja U17 meeskondi 38 mängus ja lõi seal 31 väravat. 2019 ja 2020 aastal mängis verinoor ründetalent nii Vapruse noorte, kui põhiliselt juba täiskasvanute II Liiga, kui ka paljudes mängude Esiliiga põhimeeskonnas. Nimetatud kahel aastal esindas ta Vapruse klubi nimetatud mängudes 64 mängus ja lõi 17 väravat! Nüüd siis on kätte jõudnud aeg Premium Liigaks, kus hetkel on tema saldo kuus mängu ja kaks väravat. Tänased teod on kindlasti hüppelauaks Eesti U19 rahvuskoondisse ja miks mitet ka Vapruse meeskonna põhikoosseisu.

Üheks hüppelauaks on kindlasti noorte puhul olnud see, et põhikoolis käies mõlemad Eesti tasemel kergejõustikuga tegelesid. Virgo Vallik on Eesti meister 1500 meetri takistusjooksus 2018 aastast, kui võit tuli ajaga 5.11,16. Täpselt samal päeval, kümme minutit varem jooksis ennast samal distantsil viiendaks Trinity Õismets ajaga 6.22.34. Sellest ajaloolisest päevast on ka ajalooline foto. Kes siis oleks võinud arvata, et peaaegu kolme aasta pärast kirjutame me seda, mida siin kirjutame. Muidugi loots(in)ime ja uskus(in)ime, kuid kindlasti on see tõus olnud eriline ja tähelepanuväärne. Just täna noorsportlaste suurele tööle ja erilisele tahtele. Muidugi on kogu sporditee alanud kahele oma armsates esimestes koolides Vatlas ja Tuudil. Koolides, mida enam olemaski pole..edasi maast-madalast aastaid sihikindlaid treeninguid, võistlusi, turniire, mänge, kuni nüüdseks täiskasvanute sekka professionaalsete treeningute juurde, selliste mida nõuab tippjalgpall.

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019