Meie kergejõustiklased tegid Audrus fantastilise võistluse.

Audru kooli staadionil toimus TV10 Olümpiastardi IV maakondlik etapp. Pärnumaa koole oli hubasele koolistaadionile võistlema tulnud üle 20. Noori kergejõustiklasi ootasid ees pallivise, kettaheide ja tüdrukutele 800, ning poistele 1000 meetri jooks. Pärnumaa parimatele noortele astusid vastu ka kolm tublid Lihula Gümnaasiumi spordilast. Sellel korral olime väljas kolme noormehega. Kaks neist võistlesid poiste vanemas(2008-2009) vanuseühmas, üks aga noorimas(2010-2011) grupis.

Meie noored kergejõustiklased said hakkama suurepärase võistlusega. Alatai minnakse võistlema suurte ootustega ja treeneri poolt väga positiivse mõtte ja sooviga. Vahel on aga tulemus oodatust parem ja just sellega meie noored täna hakkama said.

Vanemate poiste palliviskes sai 15 sportlase hulgas isikliku rekordiga 54.92 tubli kolmanda koha Sten Martin Viidemaa. Ta viskas nimetatud tulemuse kohe avakatsel. Seega väärt algus võistlusele. Edasi astusime jooksurajale. Henry Kurnim tegi noorema astme sportlaste hulgas igati kiiduväärt etteaste. Ta jooksis 19 sportlase hulgas ajaga 3.53,13 ennast üheksandaks. Vanemate poiste 1000 meetris tuli rajale 18 sportlast. Meie jooksupoisid Sten ja Gregor näitasid juba mitmendat võistlust järjest suurepärast jooksu. 1000 meetrit on distants, kus tuleb olla väga hoolas enda jõuvarude jagamisel. Kuidas alustada, kui kiiresti seda teha distantsi ajal, et lõpp ära ei vajuks. Jooksus on tuhat nüanssi, mis lõpuks loevad. On täiesti fantastiline tõdeda, et oleme saamas taas targad ja intelligentsed sportlased. Meie jooksjad on läbi aegade silma paistnud-Martin Teppan, Virgo Vallik, Trinity Õismets, Krismar Liiv, Tambet Järve on noored, kes veel mõned aastad tagasi vabariigis ilma tegid ja Eesti meistritiitleid ja medalivõite koju tõid. Nüüd on tärkamas uued viljad. Teeme tööd, et see nii oleks. Tänane jooks näitas poiste tarkust. Tekkis juba hirm, kui Sten kaks jooksjat endast liiga kaugele lasi...Kuid ta teadis oma suutlikust. Poolel maal hakkasid mõlemad poisid neelama eesolijaid-püüti üks kinni, nati tuule jooksmist, siis järgmine jne. Lõpuspurt oli Stenil vägev, juba 250 meetrit ennem finišit oli ta kindel liider ja jaksas veel 100 meetrit sprintida. Sama oli Gregoriga. Kui Sten oli võitnud, siis Gregoril käis medaliheitlus. Ta suutis leida endas mõned meetrid ja jõuvarud, et neljandata kohta edestada..ka hõbe ei jäänud kaugele, ainult 0,72 sekundit. Ja mida näitas finišikell, see oli ikka super:

I Sten Martin Viidemaa- Lihula Gümnaasium- 3.09,19 See on isiklik rekord, uus Lihula Gümnaasiumi 13-14 aastaste rekord! Super.

III Gregor Hendrik Mölder- Lihula Gümnaasium- 3.13,75 See on isiklik rekord! Super.

Ja veel, mõlemad poisid täitsid TV10 Olümpiastardi IV vabariikliku etapi normatiivi 3.20,0 pikalt ja kindlalt.

Kadrioru staadion! Lihula poisid tulevad!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019