Lõuna-Läänemaa JK ja Pärnu JK Kalev noormängijad.

Lisaks Eesti noorte meistrivõistluste kahele etapile, toimus Lihulas nädalavahetusel veel kolmaski turniir. Laupäeval peeti Lõuna-Läänemaa JK Kevadturniir U12 vanusegrupile. Nii said väga vajaliku turniiri ja võistluskogemuse meie vanema vanusegrupi jalgpallurid. Nagu väikeste gruppidega, nii on ka vanemas grupis meil väga palju lapsi. Laupäeval astus platsile meilt koguni 20 jalgpallurit. Jagasime nad kahte tiimi nii, et ühes mängisid lapsed, kes elavad Lihulast väljaspool, teises aga lapsed, kelle elukoht on Lihulas sees. Natukene tegime ka mööndusi, kuid enam-vähem saime sellise loogika alusel võistkonnad väga hästi paika. Meile vastu astus aga Pärnu Spordiselts Kalev oma kahe võistkonnaga, kuhu kuulusid enamjaolt selle klubi Pärnu-Jaagupi grupi jalgpallurid. Nii sai Lihula Gümnaasiumi staadionil maha peetud väga huvitav noorteturniir, kus kõik kuus kohtumist olid väga pingelised ja iga mänguga vahetus võimalik turniirivõitja. Juba turniiri avamängud olid väga põnevad. LLJK/Väli ja LLJK/Sise tiimide vaheline mäng oli kaasahaarav. Meie Sise tiim läks mängu juhtima, kuid siis tegi Väli võistkond imelise kohtumise teise poole ja sai võiduga 4:1 esimesed kolm punkti tabelisse. Järgmises kohtumises viigistasid Kalevi võistkonnad omavahel. Kolmas kohtumine viis kokku meie Väli tiimi ja Kalevi I võistkonna. Ülipingelise mängu võitsid külalised tulemusega 1:0. Kolme vooru järel haaras juhtohjad Kalevi I meeskond. Neljas mäng aga tõi kolme punkti peale meie Sise tiimi, kes alistas 4:0 Kalevi II võistkonna. Viiendas kohtumises tegid oma päeva ilusama etteaste sellesama Sise võistkonna pallurid, kes alistasid Kalevi I võistkonna 2:0. Nüüd oli olukord selline, kus viimasest mängust sõltus kogu paremusjärjestus. Meie Väli võistkond oli kaua otsimas Kalevi II vastu juhtväravat. Samas oli võimalusi ka külalistel. Kuid mängu lõpus suutsime vastaste võrku lüüa lausa kolm palli. Seega 3:0 võit ja kolm punkti tabelisse. Kokku seega ülihuvitav lõpptabel: Meie mõlemad tiimid kogusid kuus silma. Kuid paremus omavahelises kohtumises andis turniiril esikoha meie Välis võistkonnale. Sise võistkond sai kaela hõbemedalid. Kalevi I võistkond kogus neli punkti ja oli kolmas, ning Kalevi II tiim ühe punkti ja oli neljas. Väga äge ja põnev võistlus. Külaliste treener, Eesti rannajalgpallikoondise peatreener Aleksei Galkin tänas meid huvitava turniiri eest. Kõik võistkonnad olid autasustamisel võrdsed, jalgpallurid teenisid medalid ja võistkonnad karikad. 

Lõuna-Läänemaa JK/Väli võistkonnas mängisid: Artur Pikkmets, Harri Pikkmets, Karla Pikkmets, Armin Kaasa, Armin Allik, Oliver Türner, Karl Reinmaa, Radele Kanter, Jürgen Vald, Sten Valm.

Lõuna-Läänemaa JK/Sise võistkonnas mängisid: Henri Mänd, Sander Mänd, Remo Tomingas, Jüri Mihk, Raiko Tšorni, Andreas Rebane, Keltely Alpius, Priidik Kumm, Reidmar Bachaus, Karl-Markus Kärp

Suur tänu korraldustoimkond Peeter Idvani, fotograaf Anett Kumm ja kohtunik Timmo Kaasik. Suur tänu toetajad Kvaliteetaken, AS Lihula Maaparandus ja Elteks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019