Meie üritusest osavõtjad medalite ja karikatega

Laupäeval 18.novembril toimus Lihula Spordihoones üks väga eriline saalijalgpalliturniir. Nii nagu siin meie lehel mitmel korral varem juba reklaamitud, tegid Lõpe noored jalgpallurid Armin, Gunnar ja Sten koos oma juhendaja, Lõpe kultuurimaja juhataja ja noorsootöötaja Kristeliga väga suurepärase projekti. Nad osalesid "Ideepuhuri" projektikonkursil ja osutusid edukaks. Projektiga võitsid nad GoPro kaamera, koos mitmekülgse lisavarustusega. Sellega saab filmida erinevaid võistlusi, turniire, trenne, vabaajaüritusi. Ja projekti üks osa oligi tänane turniir, mille noored, koos oma juhendajaga läbi viisid. Kõik turniiri puutuv, auhinnamedalid, auhinnakarikad, kaameraga filmimine, snäkilaud olid Lõpe noorteka suur töö. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi poolt oli moodustatud võistkonnad ja kutsutud külalisvõistkond Lääne-Nigula vallast, Paliverest. Kohtunikuna tegutses nii nagu meie paljudel noorteturniiridel varem, meie klubi kasvandik Timmo Kaasik. Ja fotograafina ikka Anett Kumm.

Nagu öeldud, tegime oma vanema grupi trennilastest kolm tiimi. Ja võistkondade moodustamine oli ikka selline nagu oleme pikki aastakümneid teinud. Kui kodus on võimalik turniiril oma ühest trennigrupist tiimid teha, siis käib see alati oma loogika alusel. Nii ka täna. Üks võistkond oli puhas Lõpe/Oidrema võistkond. On ju need poisid palju aastaid käinud ühes koolis, Lõpel ja harjutanud ja mänginud kaua koos ja teevad seda kodus ka praegugi. Nad tunnevad teineteist hästi, saavad kõik kenasti omavahel läbi ja see, suur meeskonnavaim on ju pallimängualadel väga tähtis. Lõuna-Läänemaa JK I meeskond oli moodustatud rõhuga Lihula poistest. Kuid oli üks väga tähtis lisa, võistkonna ühe ründepaari moodustasid Metsküla kooli vendade paar-Karl ja Ruud Laos. Taas saime oma filosoofiat rõhutada, et võtta ühte võistkonda kaasa teineteist väga hästi tundvad poisid, antud juhul vennad! Lõuna-Läänemaa JK II meeskond oli samuti Lihula tooniga, kuid ka siin oli üks väga eriline ja mängu määrav aspekt. Nimelt moodustasid selle võistkonna kaitsepaari Kõmsi kooli kaks poissi-Rasmus Rand ja Oliver Türner. Lisaks oli siin satsis veel Mestküla poiss Jürgen Vald, kes mängis kordamööda nii kaistses, kui ründes. Sääraselt moodustatud tiimid toimisid ülihästi ja võistkonnad näitasid väga head mängu. Just see on treenerile ääretult suurt rõõmu pakkuv pool, et me ei lähe mängima nii, et moodustame siis ühe ehk ülikõva tiimi ja siis teised on ehk veidi nõrgemad. Võrdsed tiimid on arengu osa ja mängida peavad kõik võrdselt saama. Täna kõik ka suurepäraselt õnnestus.

Turniir oli ülihuvitav. Ennem igat mängu oli raske tulemust ennustada. Kaks esimest mängu jäid kohe viiki. Lõpe tegi viigi Paliverega ja sedasama tegid Lihula tiimid omavahel. Kokku oligi kuuest mängust koguni neli viiki. Just see näitabki turniiri võrdset taset. Palivere võitis Lihula II võistkonda 3:1 ja Lõpe sai neist jagu 2:1. Just see üks värav saigi lõpptulemuse osas määravaks. Kui me räägime sportlikust poolest. Muidu oli aga kõik väga tore. Kõik lapsed olid väga tublid ja said suurepärase jalkapäeva. Kõik jalgpallurid olid auhinnalaua juures võrdsed. Kõigile riputati kaela medalid, kõik tiimid said võrdselt suure karika ja lisaks teenisid auhinnakarika veel kolm poissi, kes korraldusepoolel olid. Lapsevanemad plaksutasid kõigile püstiseistes. Pärast oli kaetud kõikidele, nii jalkameestele, kui pealtvaatajatele võrratult mitmekesine snäki ja kringlilaud. Küll oli tore turniir.

Meie lastest osalesid: Morris, Gunnar, Sten, Harri, Artur, Armin K. , Armin A. , Markus, Karla, Karl-Markus, Jüri, Priidik, Oliver, Uku, Reidmar, Remo, Pärtel, Rasmus, Kert, Jürgen, Ruud, Karl, Eenok.

Korraldajad jäid üritusega väga rahule ja et see kõik nii läks, selle eest suur tänu: Korraldustiim-Kristel, Sten, Armin, Gunnar. Haridus ja Teadusministeerium, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus. Lisaks veel Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Lääneranna Spordikool, Palivere Spordiklubi. Auhind.ee, Külli Rammul, Anett Kumm, Timmo Kaasik.

 

 

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019