Tänased jooksjad olid taas tublid.

2024 aasta Pärnumaa Aastakjooksul toimus täna viimane etapp Pärnu rannas. Nüüdseks on läbitud juba kuus etappi ja tänasega lõppesid 3000 meetri jooksud. Nüüd on järel kolm 5000 meetri jooksu ja seda Raekõüla metsas.

Tänasel etapil olid lastejooksudes meie välejalad taas väga tublid. Kokku tuiskas rajale 27 poissi ja meie noored tegid hea etteaste. Roger Mõtt saavutas viienda, Rasmus Karm kuuenda ja Karl-Jakob Lääne üheksanda koha. Väga vahva jooks ja väga tublid kohad!

Põhidistantsi esimene suurem üllataja oli kohe meie üheksa aastane Rannel Kalinovski, kes elus esimest korda võttis võistlusolukorras ette 3000 meetri pikkuse distantsi. Ta oli väga tubli. Leppisime ennem jooksu kokku kuidas võistlusmaa läbida ja ta tegi toreda ja targa jooksu. Laupäeval ootab teda ees Virtsu Jooksu 5000 meetrit, seega tegu oli ka väikese trenniga ja selleks jooksuks ettevalmistusega. Rannel sai ajaks 15.19,5 ja oli U12 vanusegrupis(paar aasta siiski nooremana) kokku viies.

Ranneli ema Sirle tegi kaasa Naisveteranide 40 klassis ja oli samuti viies. Temale ajaks 16.28,7. Kohe Sirle järel lõpetas jooksu Lotte Lomp, sellel korral ajaga 16.29,1. Lottel oli taas väga hea, tema hetkevõimetele vastav etteaste. Ta on kõik kolm jooksu läbinud 25 sekundi sees. See on harvanähtav stabiilsus. Lotte oli U14 klassis neljanda koha omanik. Liisbeth Vridolin kes eelmisel etapil natukene oma jooksuga alt läks tegi uhke vigade paranduse. Uuest isiklikust rekordist jäi puudu vaid neli sekundit. Ta sai täna U12 grupi esikoha tulemusega 15.02,5. Noorele sportlasele oli see kindlasti vajalik. Möödunud jooks oli kindlasti tal mõtetes ja ta sai täna need unustada ja teha korralik etteaste. Taavi Tiidussalu läbis jooksumaa samuti väga hästi. Tema jooksud näitavad head stabiilsust. Talle täna oma U18 grupi kuues koht ajaga 14.43,1. Oma parimast ajast ei jäänud Taavi sugugi kaugele maha. Lapsevanem Jakob Lääne jätkab häid esitusi. Täna temale üldreas väga kõrge kaheksas koht ja meeste arvestuses neljas koht. Ajaks 11.07,2. Ka Jakob on nii kohtade, kui aegade võrdluses ääretult stabiilne. Tema ajad kõiguvad sellel distantsil 10 sekundi sees. See on suurepärane. Parimal juhul jooksis ta uueks isiklikuks rekordiks sellel aastal ka aja alla 11 sekundi. Seega saame kõik oma jooksjaid kiita. Ja paljud neist valmistusid tänase jooksuka ka laupäevaseks Virtsu Maanteejooksuks.

Suur tänu täna abi eest lapasevanemad Maire, Epp, Eda, Sirle, Tanel, Jakob.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019