Eesti noorte meistrivõistluste kolmandas voorus mängisime hooaja parima mängu!!
Eesti noorte meistrivõistlustel kohtusime neljapäeval 18.aprillil meie tsooni tabeliliidriga. Kilingi-Nõmme väga korras muruväljakul astus vastaseks Pärnu JK Poseidon! Igale mängule läheme selle hooaja kevadringi mängudes erineva formatsiooniga ja just iga uus mäng on poiste jaoks korralik õppimise koht. Kui vastane lubab, mängime natuke ründavamalt, kui vastane eeldatavalt seda ei luba, siis ei saa ju pea ees tulle tormata. Palju oleneb ka väljaku suurusest, kas kunstmuru, või naturaalmuru, kuidas olemas koosseis, isegi ilm jne, jne. Selleks, kuidas väljakule astuda, selleks on palju erinevaid põhjuseid ja koos poistega on hea sellest rääkida ja läbi sellise mängueelse koosoleku info ja arusaam poisteni viia. Selles mängus mängisime näiteks esmakordselt viiese kaitseliiniga. See oli oluline muudatus eelmiste mängudega võrreldes. Ja saime esimese õppetunni, kuidas see toimib ja kui suur relv see on, kui see aastate pärast selgeks saab.
JK Poseidon on meie masti meeskond. Kuigi nendel tabelis ainult võidud ja meil kaotused, on tegemist mängitava meeskonnaga. Meeskonna moodustavad Kilingi-Nõmme ja selle ümbruskonna koolide jalgpallurid. Meie võistkond on siis moodustatud 90% Lihula Gümnaasiumi poistest. Sekka kaks Virtsu Kooli ja üks Martna Kooli jalgpallur.
Mängu kaitsev taktika pidi meid hoidma kiire vastaste värava eest ja lubama meil endil kiiretele kontrarünnakutele. Olime esimest korda üle pikkade mängude kohe avavilest täielikult mänguks valmis. Kohe alustasime mängimisega ja Paul viis juba teisel minutil võistkonna ilusa madala löögiga 1:0 juhtima. Särtsakus oli esimese poolaja esimese poole meie mängu nimi. Kolm minutit hiljem teenime väravast 35 meetri kauguselt karistuslöögi. Lööma läheb Geron, kes otse väga hästi sooritatud löögi lati alla saadab. Oleme tabeliliidri vastu võõrsil 2:0 juhtimas. Omame veel mitmeid võimalusi. Mäng sujub. Tekitame ohtlikutest kohtadest võimalusi, kuid nati jääb rünnakute resultatiivsest lõpetamisest puudu. Vastased saavad oma tahtmise 14 minutil, kui paremalt äärelt tulnud rünnaku seisuks 1:2 lõpetavad.
Esimese poolaja ja kogu mängu peamine ülesanne oli võistkonnal pidurdada vastaste juhtmängijat, läbi kelle suurem osa Poseidoni mängust käib. Väga kiire paremäär võtab ise ette, läbiminekud on üliohtlikud. Kas siis järgneb löök, või terav tsenderdus värava alla. Olime just selliselt mängule läinud, et kaitsetaktika üks osa selle juhtmängija neutraliseerimine. Esimesel poolajal saame sellega ülihästi hakkama ja vastastel õigupoolest oma mäng puudus. Teisel veidi väsime ja sellega otsustakase paraku ka mängu saatus.
Kui esimest poolaega alustasime erksalt ja särtsakalt, siis teise poolaaja algus oli vastupidine. Juba mitmendat mängu järjest laseme sisse lühikesed mõõnaperioodid. Ka see on meie praeguse õppeprotsessi üks osa, kuidas neid vältida. Kohe poolaja alguses, 37 minutil laseme viigistada nurgalöögijärgses olukorras. Kuus minutit hiljem löövad vastased 3:2, ning 53 ja 55 minutil, kahe minuti see veel kaks väravat. Esimene periood kuus minutit ja kaks väravat, teine periood kaks minutit ja kaks väravat. Need kaks nõrkushetke on olulised. Terve muu mäng olid poisid väga tublid, said vastastega kenasti hakkama, ründasime tublilt, tegime vahetusi, nii pingilt, kui vahetasime positsioone. Saime laias laastus kenasti hakkama. Tuleb igast mängust kaasa võtta õpetlik olukord. Mis oli positiivne, mida oleks saanud teisiti teha, kuidas negatiivne järgmises mängus positiivseks pöörata. Kui on vastaseks tugevam meeskond, siis ongi nii ja sellega tuleb leppida, kuid iga väikenegi õpetlik pool tuleb poistega koos välja mõelda ja see mälus talletada. Mängu lõpus kümme minutit olime väga teravad, kohe peale vastaste kuuendat väravat on meil palju, kindlasti kolm ülihead väravavõimalust, millest kolmanda ka Keiro ära lööb. Tegime viimased kümme minutit palju vahetusi ja teatud vahetused ja just positsioonide vahetused selle teravuse tõid. Just need mitmekesisemaks muudetavad olukorrad toovad tihtipeale mängu uue hingamise ja olukordade ehk ka teistmoodi lahendamised.
Mängu lõpetamine traditsioonilise koosolekuga oli rahuldust pakkuv, sest nii poisid, treener, kaasas olev lapsevanem, said olukorda hinnata sellega, et mänguga saab rahule jääda. Treeneri esimene lause oli mängijatele, et ta on uhke oma meeskonna üle. Hooaja parim mäng näitas, et oleme agarad rünnakul, saame kaitses kenasti hakkama. Lööme ka väravaid, mis ju üks peamisi asju. Nati on vaja parandada füüsilist võimekust. Just selline ülesanne jäi poistele koolivaheajaks iseseisvaks tööks.
Lõuna-Läänemaa JK: Ken-Indrek, Geron, Eric, Timmo, Joonas, Kenneth, Raikko, Kevin, Keiro, Paul, Jas-Jasper, Ats, Taavi, Kaarel, Charli
Pärnu JK Poseidon- LLJK- 6:3
Karistuslöögid: 1-4
Nurgalöögid.: 7-4
Löögid raami: 16-9