Lõuna-Läänemaa JK korraldas Virtsu Maanteejooksu!!

Autasustamisel on noortejooksu kõik poisid!!

Taas saame rõõmu tunda ühe suure spordivõistluse korraldamise üle, millega meie klubi hakkama sai. Terve aasta ettevalmistatud Virtsu I Maanteejooks õnnestus suurepäraselt. See toimus laupäeval 13.juulil. Koos Aare Kesamaaga võistlust ettevalmistades saime luua meeskonna, kellega seda üritust suure rõõmuga korraldasime. Otsisime sponsorid, toetajad, abimehed. Kõik tööd olid jaotatud: minu otsida jäi toetajaskond. Selleks tuli leida firmasid, kes kataks auhinnalaua, aitaks kogu elektroonilise ajavõtu üüri tasumisel, kes maksab karikate eest jne. Aare töö oli otsida elektrooniline ajavõtt, teeviidad, suhelda jooksjatega. Koos panime maha raja ja kaasasime vabatahtlikud appi liikluse reguleerijateks. Muidugi oli jooks ise väga oluline. Kuidas teha trass, et jooksjad oleksid rahul. Leidsime väga mitmekesise tee-jooksjad said nautida võistlust alevis sees, alevist väljas, mööda pikka Tallinna maanteed, lisaks veel mööda raudteed ja tammiteed, väga ilusas looduse, mere ääres merelindude valvsa pilgu all. Just raja mitmekesisus oli ääretult õnnestunud. See oli Üks selle jooksu trumpkaarte. Kindlasti saame rahule jääda sellega, et jooksule tuli 58 sportlast. Väga paljudest erinevatest klubidest-koolidest, kokku 30 erinevast asutusest. Samas on ülikurb see, et Virtsu Koolist, kelle õues võistlus toimus ei tulnud jooksule mitte ühtegi spordilast. Täiskasvanute 10 kilomeetrisele jooksule asusid 25 mees ja 20 naisjooksjat. Noortejooksule, mille pikkuseks oli 5 kilomeetrit asusid 13 jooksusõpra. Mõlemad jooksud olid väga huvitavad, meeste jooksu kaks esimest lõpetasid kuue sekundi sees, lastejooksu medalite pärast käis samuti terve distantsi jooksul väga tihe rebimine. Naiste jooksule sai samuti lõpumeetriteni kaasa elada.

Palju oli jooksjaid meie oma vallast, lisaks tervelt 12 Virtsu Kooli vilistlast ja ka meie noori jalgpallureid.

Põhijooksu võitis naistest Anu Teppo, kellele mõõdeti ajaks 37.51,3. Meestest sai võidu Martin Tarkpea 35.23,7. Noortejooksul oli neidudest kiireim Elerin Meier 29.53,5. Noormeestest Kevin Jõesoo 18.15,1

Meie omad sportlased olid samuti tublid.

Virtsu naisjooksja Mariliis Pikkar lõpetas naistest neljandana. Tema sai ajaks 46.43,4. Minna Veedler oli naistest kümnes, aeg 52.57,2. Mõlemad jooksudaamid tõusevad ka Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku edetabelis. Mariliis teiseks ja Minna viiendaks.

Meestest lõpetas Martin Murre kaheksandana ja Martin Teppan üheksandana. Ajad 39.54,8 ja 40.26,9. Laur Oberschneider oli 13, ajaga 45.05,4. Raul Oberschneider sai aga 20 koha. Talle ajaks 51.14,3.

Noorte neidude arvestsues jooksis end teiseks Kõmsi kooli tüdruk Kai Urb. Ajaks talle 38.09,1

Noormeeste jooksus olid meie poisid kohe kohtadel 4-5-6. Kenneth Lomp sai ajaks 23.29,5, Paul Lomp 23.34,3 ja Timmo Kaasik 24.02,4.

Eraldi premeeriti veel paremaid Lääneranna valla ja Virtsu jooksjaid. Nendeks olid Mariliis Pikkar, Martin Murre ja Talis Lepp.

Kõik tulemused näha: Marathon100 leheküljel.

Korraldajad tänavad suure abi ja toetuse eest: Antrotsenter OÜ, Lääneranna Vald, Spordisemu, Värvispets, Narma OÜ, Lihula Tarbijate Ühistu, GreenCube, Uninaks, Baltic Agro, Virtsu Kool, Maris Raudsepp, Mari-Ann Järve, Perekond Kesamaa, Vaido Noor, Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Vaido Veek, Aldon Õunapuu, Alari Kesamaa, Jaan Kesamaa, Martin Vänt, Jüri Mõniste.

Virtsu I Maanteejooks läks igati korda. Tagasiside on kahel viimasel päeval olnud ülipositiivne. Jooksjad-pealtvaatajad-korraldajad, kõik jäime üritusega väga rahule!!!