Herman läbimas 63 kilomeetri pikkust maratoni!

Meie klubi noorsportlaste üle on alati hea meel, kui nad paistavad silma ka väljaspool treeninguid ja jalgpalli. Oleme aastate jooksul kogenud, et meie jalgpallurid esinevad lauluga, erinevates ansamblites, teevad teiste spordialade sporti. Osalevad edukalt olümpiaadidel, konkurssidel. Joonistavad, on noorkotkad ja kodutütred. Kõik see arendab noort ja lõpuks tuleb kasuks ka palliväljakul. Kõige rohkem on laps aga kiitust väärt siis, kui tema õppimine ja käitumine on eeskujulik. Nii on see alati meile kõige suuremat rõõmu toonud.

Juhtub aga ka asju, mida saame nimetada enneolematuteks. Just selline sündmus juhtus möödunud pühapäeval, 21.veebruaril. Esimesena läbis meie klubi tegev noorjalgpalluritest Tartu Suusamaratoni Herman Reinmaa. 63 kilomeetri läbimiseks kulus tal aega kuus tundi, 31 minutit ja kaks sekundit. Kokku andis see kõikide pika distantsi lõpetajate hulgas 2216 koha. Mis aga veelgi erilisem, alla 18 aastaste noorte hulgas kuulus talle kõrge seitsmes koht!

Herman ise pidas sellist kogemust väga heaks ja lahedaks. Ta pidas rada väga aeglaseks ja sellest tulenevalt igal tõusul, pidi ta suusad risti neid võtma, kuna pidamine puudus. Kogu distansti läbimise kiirus tõi talle aga rahulolu. Ta ei arvanud, et selle nii kiiresti, 6,5 tunniga läbib. Nagu sellistel puhkudel ikka, peab sportlane jälgima tervist. Ka Hermanil näitas pulsikell tema südametöö tegevust. Pulsist, mis tõusis teatud distantsi osas isegi üle 200. Lisaks tõi noor maratonihunt välja 30 kilomeetril veidi valutava vasaku jala. Kuid lõpuks see siiski ei seganud. 

Läbida Tartu Suusamaraton 15 aastaselt on kindlasti väga tugev sportlik saavutus. Lõuna-Läänemaa JK meeskonna kapten pani sellega tugeva märgi maha.

Käesolevaga saame rõõmu tunda ka Hermani isa, Armand Reinmaa maratoni üle. Temale kuulus 1921 koht ja stopper näitas lõpuajaks 5.49,34. Ka kolmas maratonimees oli meie kandist rajal. Selleks oli Kõmsi Kooli jalgpallipoisi Jakobi isa, Tarmo Mängel. Tema sai ajaks 7.50.15, mis andis 2429 koha.

Kiitus kõigile kolmele maratoonarile.