Treeninguid ei toimu. Ja ka väljakuid peame hoidma.

Koolivaheajalt tulevad 01.märtsil kõik lapsed, kuid teineteise nägemisest ja koos olemisest koolis saavad vabariigi valitsuse otsusega rõõmu tunda ainult 1-4.klasside õpilased. Vanemad, 5-12.klasside õpilased peavad taas õppima läbi arvuti, mis muidugi on juba väga nüristav, jube ja vale. Ikka suhtlemine näost-näkku ja teise inimese nägemine on ju see kõige tähtsam, ühesõnaga teise inimesega rääkimine talle silma vaadates. Mitte aga arvutis, masinas, kuskil fb maailmas. See kõik on jube!! Elame väga keerulisel ajal ja viiruse pandeemia ajal on ka treeningud keelatud. Oleme juba ühe pika aasta elanud-õppinud-treeninud sellistes tingimustes. Sellistes tingimustes olemine on kindlasti olnud väga raske. Kuid peame kindlasti lootma ja uskuma, et see peatselt kõik läbi saab. Selleks saame me kõik ise suurel määral kaasa aidata. Peseme käsi, kanname maski ja eirame ülearuseid kontakte. Treenimine iseseisvalt on noorele üsna keeruline, samas saab noorsportlane õppida usaldust. Usaldust enda ja treeneri vastu. Kuigi treener-õpilane vahekord kaob sellisel juhul ära ja see on ülimalt kurb, peame me kuidagi hakkama saama.

Meie jalgpallitreeningud on peatatud, sest sisetingimustes ei tohi grupitreeninguid korradada. Samuti on pausil meie jooksusari. Siiski on lootust, et ehk saame Lääneranna vallavalitsusest loa kuidagi moodi väljas treenida ja ka jooksusarjaga edasi minna, sest 10-sed grupid tohivad väljas treenida. Seda muidugi juhul, kui mingis kindlas, antud juhul siis Lääneranna vallas on kõik enam-vähem korras. Selleks saame me igal nädalal vallavalitsusest uue ülevaate, kuidas olukord meil koduvallas on ja mil moel ja millal saame jätkata treeningutega. Jalgpalliga me treenida õues ei saa, sest meil ei ole kunstmuruväljakut ja tavalisel murul märtsis mängida ei saa, ega tohi.

Sellepärast pöördungi kõigi laste ja lastevanemate poole palvega:

Palun mitte mingil juhul minna vabal ajal meie muruväljakutele. Kui me sellest keelust kinni ei pea, ei ole meil kevadel-suvel kuskil mängida. Muru lihtsalt ei saa kasvada, kui murujuure praegu seal peal olemisega ära lõhume. Koolivaheajal olid kahjuks mitmed lapsed palliväljakul ja seda oli väga paha kuulata. Loomulikult on tore, et lapsed tahavad sportida, kuid peame reeglitest kinni pidama. Olen väga tänulik paarile lapsevanemale, kes sellele tähelepanu pööras. Veebruaris ei ole murul jalgpalli mängimise aeg!! Olgu siis roheline väljas või mitte. Sellel teemal on jalgpalluritega ka palju juttu tehtud, kuid nagu ikka, tuleb seda igal aastal üle korrata...

Lihula Gümnaasiumi jalgpalliväljakud on saanud alates 2015 aastast, kuus viimast aastat väga korraliku igakevadise hoolduse. Esimesed kolm aastat tegi seda Eesti Jalgpalli Liit, kes täielikult oma kuludega klubile, koolile ja vallale appi tuli. Meie väljakutel olid samad masinad, millega hooldatakse ka A Le Coq Arenat. Viimased aastad on meie oma vallavalitsus väljakute heakorrale panustanud väga palju. Ajad, kui enne Eesti meistrivõistluste mänge pidin hommikuti kell seitse väljakule minema ja kangiga sadu auke väljakule taguma, et vesi ära jookseks on möödas. Samuti on möödas aeg, kui ennem mänge kümneid ja kümneid kärutäisi vett väljakutelt ära sai veetud. Et seda enam tegema ei pea, ongi kuue aasta hoolsa hooldamise vili. Ärme seda siis ise ära riku ja väljakuid sopaauguks muuda.

Märtsis treenime nii, nagu oleme seda teinud eelmisel kevadel ja ka nüüd aasta lõpus ja selle aasta alguses. Plaanime individuaalsed treeningud kodus. 

¤ Eesti meistrivõistlusteks valmistuvad U16 poisid peavad koguma iga-nädalased jooksukilomeetrid. Sportima endale sobival päeval-hetkel. Treeningmärkmikusse selle kõik kirja panema. Nelja nädalaga saab seda päris palju hoolsa treeninguga teha. Kogu meeskond saab seda siis võrrelda, kes kõige rohkem kilomeetreid läbis.

¤ Noorem treening-grupp peab viibima palju õues värske õhu käes. Seda tegema oma perega, või üksi, tähtis, et ohutult!!

¤ Kergejõustiklased teevad neljal päeval nädalas 1-2 kilomeetriseid jookse. Ja samuti panevad kõik ajad kirja, nii nagu ikka! 

Kui taas kokku saame, on rõõm teineteise nägemisest väga suur.

Soovin kõikidele head uut kooliveerandit ja palju tervist ja indu treenimisel.