Hooaja avastart õnnestus Tallinnas fantastiliselt!

Teisipäeval 21.jaanuaril alustasid meie Fast Feet Estonia kergejõustiklased talihooaja avastardiga. Tallinna Kergejõustikuhallis toimusid Nõmme Kergejõustikuklubi lahtised meistrivõistlused. Otsustasime starti minna kahe jooksjaga, naiste arvestuses võistles noorsportlane Liisbeth Vridolin ja meeste jooksus startis Jakob Lääne. Mõlemal oli distantsiks 2000 meetrit.

Jooksule minek küpses mõtetes kaks nädalat ja sama kaua pidasime ka plaani, millise aja peale võiks jooksu kokku panna. Oli ju tegemist ikkagi sisehooaja esimese võistlusega ja peale selle veel mõlemale meie sportlasele elu esimese sise 200 meetrisel ringil tehtava võistlusstardiga. Sisejooks, erinev spetsiifika, üsna raske 2000 meetrit, mõtteid palju. Läksime võistlema iseendaga-Liisbeth võistles naiste arvestuses ja vastasteks ikkagi Eesti väga keskmisel või üle selle tasemel naisstaierid, Jakob aga vastastikku ka mitme Eesti tippjooksjaga. Naiste stardis kümme, meeste stardis üksteist jooksjat. Väga eriline ka see, et naiste start anti kell 20.05, meeste oma 20.20! Meie jooksjad tegid uskumatult hea etteaste:

Liisbethile mängisime paberil ette lõppajaks 8.30. See oleks tema senisest isiklikust margist üle 30 sekundi parem. Miks olime nii optimistlikud? Meie viimased jooksud eelmise aasta lõpus, nii samal distantsil, kui mitmel teisel jooksumaal olid tehtud maastikul ja just need ajad ja tegurid andsid lootust ja usku. Samas oleme saanud puhata ja uuesti alustanud treeningutega, seega värskus ja tahe pidid justku olema kõrged. Ta alustas jooksu kiiremini kui seda plaan ette nägi, peale kolmandat ringi, ehk siis 600 meetri peal näitas kell 2.16. Ikka ja jälle peavad noorsportlased meeles pidama, et pikamaajooksus on jõu jaotamine eriti oluline ja tervik jooksu kokkupanek sõltub erinevatest osadest. Samas sai Liisbeth oma asjadega kenasti hakkama. 1000 meetrit läbis ta alla nelja minuti, ehk siis 3.57. Ja siis 1200 ja 1400 meetri vaheaegades näitas ta juba seitsme sekundilist paremust ette seatud graafikust. Kaheksandal ringil tuli väike tagasilöök, kui kiirus langes, kui 400 meetrit ennem lõppu oli stopper täpselt nullis, ehk 6.30. Eelviimase ringi läbis ta aga 50 sekundiga ja viimase kümnenda ringi 47 sekundiga, mis tõi ajaks uue väga hea isikliku rekordi 8.07,73! Väga huvitav jooks, natukene üles-alla, kuid taas saame kiitust jagada. Liisbethile tegi tuska, et aeg ei tulnud alla kaheksa minuti, kuid koos analüüsides sai ta aru, et liiga kiire algus võttis selles jooksus selle võimaluse. Enda aasta esimese etteastega tõusis 11 aastane sportlane Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelis nüüd kolmandale reale, möödudes Mari-Ann Järvest(Laos), kes 1986 aastal, 16 aastaselt jooksis 8.18,0.

Jakob on väga professionaalse suhtumisega spordimees. Tubli lapsevanem ja järjekindel treeningutes. Täna, hooaja esimesel võistlusel näitas kehakeel ennem starti ehk veidi ülemõtlemist, kuid jooks näitas taas, et Jakob on Jakob. Väga huvitav, et nii nagu Liisbeth, nii ka Jakob sai peale kaheksanda ringi läbimist, ehk siis 1600 meetri peale stopperi nulli. Terve jooksu oli ta ennem seda graafikust kõikide ringide läbimisel 5-8 sekundit ees. 1000 meetrit läbis ta väga korraliku 3.12-ga. Juba siis oli selge, et aeg-6.40 mille märkmikusse kirjutasime, saab täidetud! Peale võistlust ütles ta, et jooksu üks võtmemomente oli just tempo langemise hetkel hüütud õpetus:"Tõsta põlve ja pane käed tööle" Ja tihti ongi nii, et ei pea olema ülivastupidav, kui aga suudad aeg parandada ka tehnika pealt, siis ka see on suurepärane. Kui üheksas ring sai läbitud tuligi jõudu ja kõike juurde ja taas edestas ta graafikut, sellel hetkel kuue sekundiga, stopper näitas 5.54. Lõppaeg, peale viimase kümnenda ringi uskumatu 40 sekundiga läbimist tuli 6.34,64. Eelmisel aastal oma rekordparandusi alustanud jooksumees jätkas samaga ka uue aasta esimeses stardis. Samas ka Jakobil saame näiteks kasvõi selle sama distantsi läbimise sujuvamaks muuta.

Selleks me treenime ja oleme kõik väga tublid.

Suur tänu lapsevanem Tanel Vridolin taas võistlusõidul kaasas käimist.