Meie D-klassi poiste võistkonnale toimus nädalavahetusel Paides laager-turniir!! See oli esimeseks ettevalmistusosaks kevadel algavatest Eesti noorte meistrivõistlusteks. Oleme Paides erinevate võistkondadega laagris käinud mitmeid aastaid ja see on väga meeldiv ja eelkõige hea võimalus elamiseks-treenimiseks-võistlemiseks. Saime taas teha korraliku treeningu, kasutada veekeskust, käia saunas ja mis peamine, osaleda väga korraliku tasemega noorteturniiril. Turniiril osalesid kaheksa võistkonda ja poisid said mängida viis 16 minutilist hea tasemega mängu. Nende mängude põhjal saime päris hea ülevaate poiste füüsilisest, tehnilisest ja ka vaimsest seisundist. Mängisime kahe erineva nelikuga, keda iga 4-5 minuti tagant vahetasime ja kaasas oli ka kaks väravavahti, et saada ülevaade ka nende seisukorrast. Nendest väravavahtidest Kardo Roosmaa on poole aastaga teinud oma arengus suure hüppe ja ta on juba astumas põhiväravavaht Mart Mikiveeri kandadele. Kuigi lastele sellist sihti seadma, et vastane tuleb iga hinnaga üle mängida, ei hakka. Protsess toimub loogilist rada. Kardo alustaski esimesed mängud põhikoosseisus, mängis väga hästi, Mart alustas viimased mängud algkoosseisus ja mängis samuti hästi. Tublid poisid mõlemad!!

¤ Lahkamist alustame parandamist vajavatest elementidest. Kuigi tegu on alles 12-13 aastaste lastega, tuleb juba praegu pöörata tähelepanu tahkudele, mis mõjutavad mängu, kuid mida treeningutel otseselt ei treeni: soe riietus, õigel ajal magama, korralik toitumine, viisakus, omavaheline sõbralik suhtlemine. See on väga tähtis, et võistkond on kui üks mees- Mitte keegi ei tohi tunda ennast halvasti ja üleliigsena, sest sellel võib olla ketikatkemise efekt-kes siis on järgmine. Ainult siis saame tunda ennast võistkonnaga. Esimesed mängud Raplamaa JK I ja FC Tartu Heliosega olid mänguliselt väga head, kuigi kaotasime 0:3 ja 0:2. Mängud olid kiire tempoga. Meile löödud väravad esimese mängus olid ääretult õnnetud, lihtsalt väga juhuslikud. Oleksime pidanud need ära hoidma. Teises mängus tegime ise lausa üheksa pealelööki, millest ei suutnud kahjuks väravat realiseerida. Seega probleem- rünnakute resultatiivne lõpetamine. Alagrupi kolmas kohtumine FC Tiigrite vastu oli üliresultatiivne. Võit 7:2, mingil määral heastas esimesed kaks kohtumist. Saime ka palli liikuma ja sööt oli kena, poisid mängisid võistkonnale. Saime alagrupis kolmanda koha ja mängisime tabeli alumise osa poolfinaali Raplamaa JK II vastu. Poisid olid uinunud eelmisest võidust ja loodeti, et kuidagi ikka ära tuleb. Kõik väravad löödi meile pallikaotuste järel keskväljal. Ründajad ei saanud palli omaks, või ei tulnudki neile vastu ja sellest tekkis kohe kiirrünnak ja vastased olid varmad selle ära kasutama. 1:3 kaotus ja 7-8 koha kohtumine taas FC Tiigritega. Kuidas jalgpallis asjad käivad ja kui kiiresti asjad muutuvad, seda said poisid nüüd omal nahal tunda. 7:2 võit muutus poole tunniga 1:3 kaotuseks. Taas veidi ebakindlust väljalöökidel väravavahilt, taas puudulik pallile vastutulek, puudulik palli omaksvõtt ja ääretult palju sööduvigu kaitseliinis. Kui esimese kolme kohtumisega võime rahule jääda, siis kahe viimasega kindlasti mitte. Kui poistel on motivatsioon maas, ei tule välja midagi, kui motivatsioon kõrge, siis mängud laabuvad hästi, ka väga tugevate võistkondade vastu. Seega: parandamist vajab lihtne palli valdamine ja enesesund, vaimne valmisolek. Töö iga asja kallal käib edasi!!

¤ LLJK: Raplamaa JK I 0:3, LLjk: Tartu FC Helios 0:2, LLJK: FC Tiigrid 7:2(Markus 2, Virgo 2, Henry, Mario, Andero) LLJK: Raplamaa JK II 1:3(Virgo), LLJK: FC Tiigrid 1:3( Andero)

Meie tiim Paides: Kardo Roosmaa, Mart Mikiveer, Markus Sõber, Randy Põld, Henry Põld, Marten Põld, Andero Polberg, Mario Reks, Martin Mägist, Virgo Vallik. Kokk Tiiu Kõrvits, Bussijuht Aivo Koitjärv, Treener Jaanus Getreu, Manager Andres Arumäe.

Eriline tänu laager-turniiri õnnestumisele: Paide Tervise ja Spordikeskus, Tiiu Kõrvits, Andres Arumäe.