Lihula Gümnaasiumi lapsed osalesid juba viiendat korda toimunud Osavaima Jalgpalluri festivali finaalis. Sellest aastast alates kannab festival nime "Värav" ja sellest aastast alates korraldati ennem finaali igas maakonnas ka eelvõistlused. Ja muutus on ka see, et võistkonnas peavad olema nüüd tüdrukud ja poisid segamini. Kokku läks finaalikohta püüdma 117 kooli, üle 700 lapsega. Lihula Gümnaasium saavutas Läänemaa grupis teise koha ja tagas sellega pääsu finaali. Tallinnas, Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis toimunud finaal oli tõeline show ja meelelahutus. Päeva vedas Venno Loosaar, lapsed kohtusid Mart Poomi ja Martin Reimiga, ning lastele esines trikijalgpallur Eno Lints. Kui eelmisel neljal korral on meie koolile kuulunud kahel korral finaalivõit, korra kolmas ja korra neljas koht, siis sellel aastal nii hästi ei läinud. Nii hea ei olnud lõppkoht, aga muidu olid lapsed igati tublid ja tegid oma võimetele vastavalt kõik kavas olnud neli tehnikaharjutust kenasti ära. Finaalis osalenud 22 kooli hulgas saavutas meie kool 18 koha. Võistkonda kuulusid Marleen Põld, Kristel Oosim, Virgo Vallik, Andero Polberg, Siim Urb, Mario Reks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019