Lihula Gümnaasiumi 4-5.klassi jalgpallitiim tegi Põlvas toimunud Eesti KSL MV finaalturniiril väga hea võistluse. Kümne finaalturniirile jõudnud kooli hulgas saavutati tubli viie koht. Väga pika ja väsitava bussisõidu järel asuti kohe võistlustulle ja esimeses alagrupimängus võideti Kohila Gümnaasiumit 2:1. Väravad Randy ja Virgo. Teises mängus oli vastane kõvemast puust ja Tabasalu Gümnaasiumile tuli alla vanduda 1:3, värava lõi Andero. Ees ootas alagrupis veel kaks kohtumist ja esimese analüüsi järel paistis lootus nelja tugevama hulka pääsemiseks hea. Kuid jalgpall on mäng, kus mingi tabel, võrdlused teiste võistkondadega, ega tihti ka analüüs, ei pruugi midagi lugeda. Kolmandas kohtumises Põlva Ühisgümnaasiumiga tabas võistkonda tõeline ärakukkumine-Mitte midagi ei õnnestunud. Lasime endale lüüa tervelt kuus väravat, mida on väikese mänguaja(15 min) kohta väga palju. Andero lõi küll auvärava, aga auga poisid platsilt ei lahkunud. Sellest said noored sportlased ka ise aru. Taolised asjad spordis juhtuvad, liialt veel siis, kui tegemist on lastega. Rahulik, igale mängijale selgitav sõnavõtt treeneritelt tõi ka edu. Kolm järgmist mängu turniiril võideti. Alagrupi viimases kohtumises kahe Virgo ja Andero väravatest esmalt 3:2 Ülenurme Gümnaasiumit. Alumises poolfinaalis mindi kokku Põlva Ühisgümnaasiumi II võistkonnaga. Olime ärganud, see just kõige tähtsam. Alistasime parema tehnika pealt vastased Andero ja Virgo väravatest 2:0. See tähendas aga viienda koha kohtumist ja vastaseks taas Põlva Ühisgümnaasiumi I võistkond. Kas taas suur kaotus- EI. Poisid olid selles mängus meistrid!! Kiirelt ja loovalt mängitud esimese poolajaga saadi Randy ja Andero väravatest 2:0 juhtima ja kõik tundus heledates toonides. Kuid, et Põlva on tugev, seda tõestasid nad jälle. Võitu tähistavat lõpuvilet ootama jäänud meie poisid said veel ühe sutsaka. Äkki oli seis 2:2 ja just siis andis kohtunik lõpuvile. Penaltid!! Siin olime aga väga kindlad ja poisid raudse närviga- Virgo, Siim, Andero, Markus, Marten, kõik realiseerisid oma karistuslöögi kindlalt! Lisaks üks hea tõrje väravavaht Kardolt ja viies koht oli meie. Tublid Poisid!!

Lihula Gümnaasium: Virgo Vallik, Marten Põld, Randy Põld, Markus Sõber, Siim Urb, Kardo Roosma, Andero Polberg(Võistkonna parim).

Tähtis fakt: Sellel sajandil, ehk siis 15 aasta jooksul on Lõuna-Läänemaa koolid Lihula ja Virtsu saavutanud tervelt 20 korda koha Eesti KSL MV esikuuikus. Neist 11 korda on võidetud medalid!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019