Lõppev nädal oli taas meie jalgpallilastele teguderohke. Proovile saime panna end mitmel erineval rindel. Lisaks Haapsalu CUP saaliturniiridele võistlesid meie noored edukalt ka Osavaima Jalgpalluri Festivalil VÄRAV. Kolm päeva jalgpalliga olid täis lusti ja rõõmu.
¤ Osavaima Jalgpalluri Festivali Läänemaa eelvoor toimus teist aastat järjest Lihula Gümnaasiumi Spordimajas. Võistlesid nagu ikka 1-3 ja 4-5 klasside vanusegrupid. Noorem vanusegrupp võistles lisaks rõõmule ja tutvumisele jalgpalliga ka ennast proovile pannes. Vanem vanusegrupp oli aga juba sihikindlalt võistlustules-Läänemaa kaks paremat kooli pääsevad vabariiklikule finaalvõistlusel. Eesti parimaid koole oodatakse 07.aprillil Tallinnas, Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis. Läänemaa eelvoorus oli end proovile panema tulnud vähe koole. Kuid siiski olid võistlused huvitavad ja pinget võistlusel küllaga. 1-3.klasside arvestuses võitis Lihula Gümnaasium kõik kolm võistlust-Täpsuslöökide võistluse, Palli vedamise võistluse ja Tehnikaharjutuse TURBO võistluse. Teise koha sai tubli Virtsu Kool. Lihula Gümnaasiumi eest võistlesid:Helena Rehe, Elise -Anete Bachaus, Raikko Kanter, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Timmo Kaasik. Vanemas grupis oli võistlemas kolm kooli-Lihula Gümnaasium, Haapsalu Põhikool ja Virtsu Kool. Sellises järjekorras ka lõpetati. Konkurents esikohale oli väga tihe. Nii Lihula, kui Haapsalu koolidel oli ennem viimast, TURBO võistlust mõlemal üks alavõit. Lihula oli löönud täpsemini lööke ja Haapsalu oli osavaim olnud pallivedamises. Otsustavas harjutuses suutsid Lihula lapsed olla kiiremad ja tagada alavõiduga ka üldesikoha. Lihula Gümnaasiumi esindasid: Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Karolina Bachaus, Henry Põld, Andero Polberg, Herman Reinmaa, Mario Reks. Kõiki lapsi autasustati maiustuste, käepaelete, diplomi ja joogiga. Mõlema vanusegrupi võitjakooli liikmetele oli autasuks ka piletid Eesti-Norra jalgpalli maavõistlusele. Mäng toimub Tallinnas 24.märtsil. Seega 24.märts meie kõik tublid lapsed vaatama Tallinnasse tippjalgpalli ja 07.aprillil Osavaima Jalgpalluri finaaletapp.
¤ Haapsalu CUP saaliturniiride sarjas mängisid Tütarlaste 2002 turniiril ka meie, Lõuna-Läänemaa JK tüdrukud. Tüdrukute kohta saab öelda ainult kiidusõnu. Viie võistkonnaga turniiril oli tase väga kõrge. Mitmes võistkonnas tegid kaasa Eesti U15 koondise kandidaadid. Mängud olid väga kõrge tempoga ja tüdrukud näitasid ilusat jalgpalli. Seepärast tuleb meie neidude mängu väga kõrgelt hinnata. Väike harjumisaeg oli esimeses mängus saalipalliga, millega mängiti kõik kohtumised. Kuid mida kohtumised edasi, seda kindlamaks meie tüdrukute mäng muutus. Üksteise järel alistati Keila JK 4:2, Taebla SK 5:3 ja Läänemaa JK 3:0. Turniiri viimane mäng Tabasalu JK võistkonnaga pidi otsustama turniiri võitja. Sellel korral veel Tabasalu JK vastu ei saadud ja 1:4 kaotus tuli vastu võtta. Kuid tubli II koht turniiril on suurt kiitust väärt. Klubi esindasid: Gertu Kütmann, Maria Reks, Trinity Õismets, Karita Üksvärav, Marjana Kuldsaar, Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Amy-Christina Mölder, Karolin Smõtskov. Turniiril lõi Maria 4, Trinity 3, Karita ja Marjana 2, ning Anna-maria 1 värava. Resultatiivseid sööte jagas kõige rohkem Trinity 3, Marjana 2 ja Karita ning Maria 1 söödu. Turniiri parimaks väravavahiks tunnistati meie väravas mänginud Gertu Kütmann. Gertu oli väravas juba teist tunriiri ja tema kindlus ja osavaus on märgatavalt kasvanud. Kõik tüdrukud olid tublid. Suur aitäh lapsevanemad Elge Oosim ja Leen Kruus.
¤ Haapsalu CUP saaliturniiri mängisid ka meie 2004-2005 noored jalgpallurid. Taas on rõõm tõdeda, et nad tegid seda väga tublilt. Mitte ainult tulemuste poolest, vaid just see, et mängu jäeti kirg, rõõm ja tahe võistkonda aidata. Meeskond oli turniiril komplekteeritud jalgpalluritest, kes hakkavad mängima Eesti 2016 aasta noorte meistrivõistlustel. Just tänased mängijad olid erinevad, kes eelmisel pühapäeval Rapla turniiril kaasa teha ei saanud. Meie poisid tegid väga hea etteaste-iga mängueelne ja mängujärgne jutuajamine oli kasulik. Mingi vajaliku killu sai iga poiss sealt kaasa ja nii me mäng-mängult edasi astusime, just mentaalse poole pealt. alagrupis alistasime harju JK Peetri 3:2, Harju JK Akadeemia II 6:2. Kaotus, 2:3 tuli vastu võtta Läänemaa JK I võistkonnalt. Alagruppide mängude lõpuks olid saanud kõik poisid ka mänguaega, mis oli ka eesmärk. Ka need poisid, kes võistkonnas kõige nooremad. Poolfinaalis läksime kokku tugeva Hiiumaa võistkonnaga. Mäng oli võrdne, kuid napp, 1:2 kaotus tuli siiski vastu võtta. Taas oli võistkonnaga veidi rääkimist ja vajalikud näpunäited jagada. Poisid olid tahtmist täis ja läksid suure tahtmisega pronksimängule. Vastaseks Keila JK. Meie jaoks päeva kõige huvitavam mäng. Pingeline ja hea tasemega. Mario viib kauni kauglöögiga võistkonna juhtima, Keila viigistab, Herman teeb kaunist soololäbimurdest 2:1, Kas see on võit, ei, Keila JK teeb 2:2 ja taas oleme juba mitmendat turniiri sellel talvel penaltiseerias. Sellel korral penaltiseeria väärtuseks ei rohkem, ega vähem, kui Haapsalu CUP pronkmedalid. Meie poolt löövad Andero, Henri ja Mario. Kuid, mis siis juhtub. Juhtub see, et seeria sangariks tõuseb meie väravavaht Mart Mikiveer!!! Ta tõrjub kaks penaltit järjest ja Andero, ning Henri on resultatiivsed. Seega kolmas koht meie poistele, Hurraa!! Mart Mikiveer, Mario Reks, Henri Kivisalu, Andero Polberg, Herman Reinmaa, Karl Murumets, Sander Sõber, Stefan-Lauri Mölder, Hugo Noormets, Geron Noor. Andero lõi koguni 9(!!!) väravat, Mario 3 ja Herman 2. Väga ilus ja paljutki näitav number on aga Hermani 9(!!!) väravasöötu, Mario andis 1 söödu. Meie poisid olid väga tublid!! Suur tänu lapsevanemad Siive Knäzeva ja Vaido Noor.