Jalgpalluritel on puhkus täies hoos, kuid saame siiski ära tuua esialgse plaani, mis meid augusti lõpuni ees ootab.
¤ 20.07 Eesti Jalgpalli Liidu piirkondlik treening. Pärnu. Tüdrukud 2003-2004. Start 16.00
¤ 30.07-03.08 Suvine treeninglaager. Virtsu. Poisid 2002-2006.
02.08 Laagrisisene treeningmäng U14 Lõuna-Läänemaa JK- FC Kuressaare
¤ 05.08 Eesti noorte MV Poisid U14. Viljandi. Viljandi JK Tulevik- Lõuna-Läänemaa JK. Start kell 13.00
¤ 06.08 Kell 11.00 Läänemaa naiste jalgpalli MV. Lihula.
¤ 12.08 Eesti Jalgpalli Liidu piirkondlik treening. Pärnu. Tüdrukud 2003-2004. Start 16.00
¤ 12.08 Kell 17.00 Eesti noorte MV Poisid U14. Lihula. Lõuna-Läänemaa JK- Raplamaa JK
¤ 14.08 Kell 11.00 Massu Rannajalgpalliturniir. Poisid 2002-2005
¤ 19.08 Kell 17.00 Eesti noorte MV Poisid U14. Lihula. Lõuna-Läänemaa JK- Nõmme Kalju Laagri
¤ 22.08 Eesti Jalgpalli Liidu piirkondlik treening. Pärnu. Tüdrukud 2003-2004. Start 16.00
¤ 26.08 Eesti noorte MV. Poisid U14. Keila. Keila JK- Lõuna-LäänemaaJK. Start kell 15.00
¤ 29.08 Kell 11.00 Noorte Jalgpalliturniir "Tere Kool". Lihula. Lapsed 2006-2008.
NB! Lisaks eraldi veel U14 Treeningpäevad Augustis: 09.08, 10.08, 17.08, 23.08, 24.08, 30.08. Iga päev treening 12.00-14.00!!!
Tähelepanu.
Laagrisse registreerimine on lõppenud ja kohad täidetud. Need Eesti meistrivõistlustel mängivad U14 jalgpallurid, kes mingil põhjusel ei saa osaleda suvises jalgpallilaagris: Eesti noorte meistrivõistluste mängule Viljandisse toimub väljasõit reedel 05.08 kell 13.00 kauplus Konsum eest!!! Palun kirjutada info ka endale kindlasse kohta, sest kodulehele tuleb jooksvalt palju muud infot ja uued uudised jätavad vanemad enda alla.
Info: Treener Jaanuselt 52 30 131
Kuigi meie jalgpallilapsed puhkavad ja naudivad suve täies hoos, tuleb natuke mõelda ka jalgpallile. Kui seda hetkel toimuvate Euroopa Meistrivõistluste vaatamisega ei tehta. Nimelt on juba üheksandat aastat järjest tulemas meie klubi jalgpallilaager. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on oma noortele jalgpalluritele pakkunud lisaks erinevatele võistlustele, mängudele, jalgpallipäevadele ja erinevatele üritustele ka klubisisest jalgpallilaagrit. Laagrid on meil läbi aastate toimunud Paatsalus, Üdrumal, Tuksis, Virtsus ja seda kõike juba kaheksa aastat, sel aastal seega juba üheksandat korda. Jalgpallilaagritel on alati olnud just laste huvidest lähtuv eesmärk ja sisu. Oleme püüdnud kõik aastad pakkuda lastele lisaks sporditegemise ja jalgpalliga tegelemise kõrvale ka kõike muud. Laagris toimuvad erinevad võistlused, käime ujumas, toimub erinevate mängudega täidetud vabaaja sisustamine. Muidugi on laagris korralikult läbi mõeldud sportlik pool-Teeme kaks korda päevas trenni ja väga põhjalikult oleme seadnud eesmärgid, millised peame laagris läbi töötama ja harjutamisega saavutama. Kuid laagrist ei võta osa ainult mängijad, kes osalevad Eesti noorte meistrivõistlustel, vaid meie laagrisse võivad tulla kõik klubi treeningutel osalevad tüdrukud ja poisid.
¤ Selle aasta jalgpallilaager toimub Virtsus 30.07-03.08 2016. Saame kasutada Virtsu Kooli jalgpalliväljakuid. Meie jalgpallurite päralt on nii suurte väravatega väljak U14 poiste tarvis, kui ka 2X5 m väravatega väike väljak nooremate poiste tarvis. Elame Virtsu lasteaias, kus on väga korralikud elamistingimused. Toitlustamine on neli korda päevas, lastele on korralikud pesemisvõimalused. Oma vaba aja sisustamiseks on meie päralt Virtsu Kooli staadioni erinevad palliväljakud, Virtsu Park, Virtsu Lasteaia mänguväljakud. Ujumiseks saame kasutada Virtsu Vanaluubi sadama ujumiskohta. Vajadusel saame külastada Virtsu Konsumi kauplust.
¤ Info ja laagrisse kinnitamine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., või 52 30 131 ja seda 05.juuliks!!! Kõigile U14 poistele on laager soovituslikult kohustuslik!!! Et saaksime tõsta läbi laagri mängukvaliteeti, ning nautida toredat laagrit koos oma sõpradega. Kuid ka kõik teised, nooremad ja vanemad, tüdrukud-poisid, palun võimalusel laagrist osa võtta. Et kõigil oleks lõbus, ning paraneksid ka mänguoskused. Viis päeva laagrit maksab igale osalejale 45.-EUR!! See sisaldab 9 kahetunnist treeningut, 17 söögikorda, elamist heades tingimustes, väga häid pesemisvõimalusi, Virtsu spordibaaside kasutamist. Lastega tegelevad kaks treenerit ja laagris on kaasas ka kaks lapsevanemat.
Ilusat suve jätku!!!
Tänane päev oli Eesti jalgpallis taas eriline, sest toimusid maakondade maavõistlused. See on päev, kus aastas korra võetakse kokku maakondade koondised, kuhu kuuluvad kas maakonnas mängivad, või sealt sirgunud kvaliteetsed jalgpallurid. Mängijad, kes väga soovivad esindada oma kodumaakonda ja oma osalusega öelda suur tänu kodumaakonnas kunagi nendele pööratud tähelepanu eest. Ka ise ootan seda päeva väga, sest alati on uhke tunne, kui keegi meie klubi kasvandikest koosseisu mahub. Igal aastal on see nii ka läinud. Maavõistused on saanud juba selliseks jalgpallipäevaks, et mõned maakonnad teevad koosseisu kokku saamiseks eeltööd juba mitmed kuud ennem mängupäeva.
Kahjuks on aga asju, mis sellise toreda jalgpalliliidu poolt ellu kutsutud ürituse ära rikuvad. See kuidas käesoleval aastal Läänemaa koondis kokku pandi, on pehmelt öeldes ebanormaalne, halvasti öeldes kolme g-ga möggga!!! Minu arust jätsid Läänemaa treenerid komplekteerimise viimasele minutile, kui see paberi peal ajakirjanduses ilmus, leidsime sealt kuue klubi mängijad, lisaks oli üks mängija klubita. Kõige rohkem oli jalgpallureid Läänemaa JK-st-13. Teised klubid esinesid marginaarsusega- Tallinna Zeniit-2, Pärnu JK Vaprus-1, Vändra Vaprus-1, Nõmme United-1, Lihula JK-1. Kõige rohkem tekitaski nii minus, kui ka mitmes teises jalgpalliga seotud inimeses küsimuse: Kas tõesti on Läänemaa JK-13 ja Lihula JK -1 mees koondises sportlik vahe nii suur, et me ei leia oma teiselt maakonna III liiga klubist ühtegi teist mängijat, lisaks Madis Sibulale, kes võiks kodumaakonda esindada. Olen täiesti veendunud, et Lihula JK-s on selliseid mängumehi, kellele vähemalt esialgne pakkumine teha. Samuti olen väga lummatud Läänemaa JK mängijate oskustest. Olen käinud mitmeid nende mänge vaatams ja see ei ole üldse probleem, mängijad omavad kvaliteeti. Kuid kas üks mängija samas liigas, samuti häid sooritusi tegevast Lihula JK-st on ikka piisav ja tuleb küsida, kas see on ka AUS???. Vaatasin viimast nende meeskondade omavahelist mängu Lihulas 18.juunil. Mäng lõppes 1:1!!! Ülekaalu ja võrdsuse osas ei annaks kummalegi meeskonnale eelist!! Ja Lihula mängijad palusid Läänemaa treenerit vaadata seda mängu ka sellise pilguga, kes võiks nende võistkonnast 22.06 Saaremaa vastu astuda. Midagi ei muutunud, peale selle, et Lihula JK ainus mängija koondises Madis Sibul teatas, et ei saa maavõistlusel osaleda...
....ja siis hakkas juhtuma. Järjest hakkas kukkuma ära mehi ka teistest klubidest, kes ei saanud maavõistluses Läänemaad esindada. Lõpuks oli asi väga piinlik, maavõistlusest loobusid mängijad Zeniidist, Unitedist, ka klubita Rasmus Munskind ei saanud osaleda. Ja tähtsaim, Läänemaa JK 13 meeskonda pakutud jalgpallurist jäi maavõistlupäevaks järele...7!!! Äraütlemistel oligi väga erinevaid ja ka inimlikke põhjuseid. Seda ei saagi pahaks panna. Algas paaniline helistamine ja suvaline meeste kokku ajamine. Lõpuks sai maakonna koondisse see, kes vaba oli, näiteks Lihula JK noor Reilo Mark ja mõni isegi kaugemalt..... Õnneks olid koosseisus Vapruse mehed nii Vändrast, kui Pärnust, mõlemad meie klubi kasvandikud. Mäng Saaremaal toimus ja Saaremaa võitis 11:1!! Seis ei ole oluline. Au neile poistele, kes Läänemaad esindasid!! Oluline oli see, et kindlasti jäid meeskonnast välja jalgpallurid, kes oleks saanud mängida, kuid kellele ei pakutud võimalust. Ning loomulikult oleks pidanud kõike alustama varakult. Kõik võimalikud probleemid oleks saanud varem arvesse võetud ja alles siis peale kõike, paberi peale meeskonna välja kirjutanud. Tegelemine asjaga, õigel ajal, suhtlemine mängijatega jne, selle töö oleks pidanud ära tegema!
Need ei ole süüdistused, need on mõtted ja nendest avalikult kirjutamine. Kas maakondade maavõistlus ei ole Läänemaa jaoks küllalt oluline, kui ei ole, võib ju sellest loobuda, tsirkust ei ole vaja teha!!
Suur tänu abi eest Aleksander Kreegi III mälestusvõistluste läbiviimisel:
Katrin Lehtpuu, Maarja Jõevee, Rein Aule, Väino Põld, Paavo Veermäe, Enn Kerge, Spordiliit Läänela, Haapsalu Linna Spordibaasid, Narma OÜ, Riive OY, Taebla Auto, Auhinnapood OÜ, Lihula Gümnaasium, Lääne Elu, Läänlane, Lihula Teataja.
Juba kolmandat aastat korraldas Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kuulitõukelegend, Aleksander Kreegi mälestusvõistlused. Lihulas 19.juunil said Lihula Gümnaasiumi staadionil kokku Eesti parimad meeskuulitõukajad. esmakordselt võistlesid sellel üritusel ka naised.
Kui mõelda ürituste peale, mida meie klubi korraldab hakkab vägisi tunduma, imelik küll, aga Aleksander Kreegi kuulitõuke mälestusvõistlus on kõige kõrgetasemelisem, mida klubi korraldame. Oleme saalijalgpalliturniiril toonud Lihulasse Eesti parimad, ning ka Olümpiamedalimehe, korraldanud fantastilisi Lastekaitsepäeva jalgpalliturniire, toonud Eesti tippjalgpallureid lastega kohtuma, korraldanud rannajalgpalliturniiri, kümneid ja kümneid erinevaid turniire noortele, teinud erinevaid koolitusi, käinud võistlemas välismaal, jne. Kuid et jalgpalliklubi korraldab teise spordiala võistlust ja sellest on saanud selle klubi kõrgetasemelisem üritus on tegelikult harvanähtav. Kindlasti ei ole see kõige tähtsam, sest jalgpallklubile on ikka lapsed läbi jalgpalli tähtsamad, kuid märk, et me seda teeme on väga tähtis.
Selle aasta võistlus oli kahtpidi eriline. Meestevõistlus oli aegade kõrgetasemelisem ja esmakordselt võistlesid ka naised. Meeste võistluses kaitses tiitlit Karl Koha, kes tõukas uueks staadioni rekordiks 17.23, teine oli Fred Vali 16.50 ja kolmas Raido Kalbach 16.02-ga. Järgnesid Ats Kiisa 15.65, Rivo Tamm 14.97, Christian Kalme 13.10 ja Marko Ulla 10.30.
Naiste võistluses võidutses Madli Rahuvarm 12.36. Teise koha sai Gertu Küttmann 8.56, kolmanda Maarja Jõevee 8.54. Järgnesid Janne-Ly Siimon 8.38, Kerl Neljas 7.42, Lydia Kurus 6.86 ja Eliise Lepp 5.87. Hea meel on just meie koolinoorte Gertu ja Eliise esinemissoovist ja enese proovilepanekust.
Juba tuleval aastal, Aleksander Kreegi IV mälestusvõistlustel lisandub võistlusprogrammi uus spordiala. Ilmselt on selleks meeste kettaheide. Aga võimatu ei ole ka see, et Lihulas saame näha kiirjooksjaid ja kaugushüppajaid. Äkki kasvab sellest võistlusest tulevikus välja korralik kergejõustikuõhtu. Kui tahta siis kindlasti. Meie tahame!!
Lihulas lõppes nädalane Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi suvelaager. Juba üheksandat aastat Eestis toimunud taoline ettevõtmine, sai sellel aastal loa esmakordselt tegemisõiguse ka meie kodus. Lihula laagris mängisid nädalases toredas laagris jalgpalli 22 tublit last. Osalejaid oli Lihulast, Virtsust, Massust, Pärnust, Tallinnast, Vatlast, Tõitsest. Kokku viiest erinevast klubist ja viiest erinevast koolist. Laagrite ülesehitus oli selline, et kolmel esimesel päeval, kui päevade kestvus oli 09.30-st kuni 17.00-ni, toimusid hommikupoolikul erinevad mängud, treeningud, löögivõistlused, Peale lõunasööki toimusid aga jalgpalliturniirid. Neljapäeval oli lastel kavas Tallinna ekskursioonipäev. Meeldiv oli, et lastega tulid kaasa paljud lapsevanemad. Tallinnas saime maha pidada sõprusmängud Tallinna Ajaxi ja Emmaste laagriga. Pärast kogunesid kõik lapsed A Le Cog Arena peaväljaku murule, et teha ühispilt. Laager lõppes reedel taas Lihulas, kui toimus jalgpallimäng ja lastele jagati toredad diplomid ja laagri jooksul toimunud erinevate võistluste auhinnad. Loodan, et kõik jäid laagriga rahule ja juba tuleval aastal saame taas Lihulas korraldada sama laagrit. laagris olid lastega tegelemas treenerid Anni Ratas, Jaanus Getreu ja Teet Arukask. Suur tänu ka kokk Tiiu Kõrvitsale, kelle väga maitsvad lõunasöögid meid kuumadel suvepäevadel kosutasid.
Kõik jalgpallilaagris osalejad tähelepanu!!!
¤ Neljapäeval 16.juunil Tallinnasse väljasõit on kell 08.45!!! Lihula Gümnaasiumi eest!!! Kaasa laagri jalgpallivorm, vihmajope, soovi korral süüa-juua. Kuigi kõiki lapsi kostitatakse lõunasöögiga ja päeva lõpus veel joogi, batooni ja võileivaga. Tagasi jõuame Lihulasse kell 19.00!!!
Enne jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri algust sai meie klubi meeldiva üllatuse osaliseks. Rannajalgpalliklubi Nõmme BSC, kelle hingekirjas ka meie oma kasvandik Priit Mäeorg, kinkis meie klubile spetsiaalsed rannajalgpallid. Kingituse andis üle muidugi Priit Mäeorg isiklikult. Üks kingituse tegemise suund oli kindlasti just see, et meie oma poiss, nüüdseks juba viis aastat Eesti rannakoondises mängiv Priit Nõmme BSC mängib. Kuid kahtlemata on mõjuvaim põhjus, et Lõuna-Läänemaa JK on tegemas esimesi samme rannajalgpalli populariseerimisel, meie laste ja täiskasvanute hulgas Läänemaal. Eelmisel aastal korraldati Massus, koostöös sealse Massu Ratsaklubiga hobuste harjutuskoplis Eesti esimene laste rannajalgpaliturniir. Ürituse kõlapind oli väga suur-kohal oli Eesti Televisioon, Eesti Rannakoondise mängijad, kes tegid lastele tunnise koolituse ja korraldatud üritus esitati Läänemaa aasta spordisündmuse nominendiks. Ka sellel aastal teeme sama ürituse, samas kohas. Sellel korral juba uute, kingituseks saadud rannajalgpallidega.
Meie klubi noorjalgpallur Rivo Oosim, kes sellel hooajal teeb kaasa Lihula JK eest ka Eesti meeste meistrivõistluste III liigas, lõi selles liigas esimese värava. Viieteistaastane noorsportlane skooris FC Lelle vastu mängu 64 minutil, tehes seisuks 5:1!! Rivol kulus väravani jõudmiseks 7 mängu ja 559 minutit. Kokku on ta Eesti meistrivõistluste III liiga kõikides mängudes alustanud algkoosseisus ja ainult ühes mängus on ta pidanud väikese jalavaevuse tõttu pidanud mängust lahkuma. Kõik teised mängud on ta mänginud algusest lõpuni. Kokku on talle mänguminuteid kogunenud 585!!
Rivo Oosim on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis treeninud üheksa aastat. Ta on väga eeskujulik treeningutes osaleja, alati väga kohusetundlik ja noorematele suureks eeskujuks. Tema õppimine on alati korras ja käitumine, ning suhtumine loomulikult samuti. Mänguliselt on ta universaal, ta võib mängida väljakul kõiki positsioone. Sellel hooajal mängib ta lisaks meeste III liigale ka Läänemaa U17 Eliitliiga võistkonnas, olles selle võistkonna kindlamaid tugitalasid.