Suvi 2018, 04.juuli on raiutud igavesti Lõuna-Läänemaa kultuuri ja spordilukku. Meie väikesest piirkonnast on sirgunud kergejõustikualal Eesti noortemeister. Virgo Vallik võitis Eesti noorte meistritiitli U16 poiste 1500 m takistusjooksus ajaga 5.11,16!!! Foto: Treener koos takistusjooksudes võidu saanud Virgo ja 5.koha saanud Trinityga.

On imeline, on tegelikult veidi keerulinegi alustada Eesti noorte meistrivõistluste U16-U14 analüüsi. Nädala sees teised -eelmisel nädalal Rakveres , nüüd Pärnus kergejõustiku Eesti meistrivõistlused, tõid kahel päeval nüüd suvepealinnas meie laste poolt nii palju rõõmu. Teise päeva lõpuks aga selline kingitus meile kõigile- Virgo Vallik on Eesti Meister. Vaatame laste sooritused üle, nagu ikka, peatume igal persoonil eraldi.

¤ Virgo Vallik- EESTI MEISTER-1500 M TAKISTUSJOOKSUS- 5.11,16 IR. 8.KOHT 100 M- 12.14. IR Alustada tuleb esimese päeva 100 m jooksust. Lootsime B-finaali, ehk jooksu 9-16 kohtadele. Läks aga nii, et Virgo sai eeljooksude 6 ajaga, milleks oli 12.14 finaali. Kui rahulikult mõelda, siis see on imeline kordaminek. Fenomenaalne!! Sprindis oli viimati meilt ja ka Läänemaalt noormees Eesti meistrivõistluste finaalis 25 aastat tagasi.... Finaalis väike tõrge ja Eesti omavanuste kõige kiiremate poiste hulgas talle hiilgav kaheksas koht, ajaks 12.43. Rekordaeg eeljooksus, normis tuulega joostud 12,14 tõstab ta ühtlasi aga Eesti edetabeli esikaheksasse. 1500 meetri takistusjooksuks oli eelmise aasta Eesti meistrivõistluste viies mees kindlalt valmis. Aasta tagasi lõpetasime jooksu sellise mõttega, et aasta on aega ja siis oleme ju omavanuses-eelmisel aastal tuli tal joosta ka aasta vanemate vastu. Tänase jooksu eel oli lihtne kooskõla leida. Mingeid vaheaegu paika panna ei olnud vaja. Jooksma oli vaja minna ainult kohta!!! Oli üks ja ainus , see üks eluvõimalus!! Noor sportlane kasutas selle hiilgavalt ära. Kaks ja pool ringi väga kõva tempo Virgo poolt- küpsetas teised konkurendid ära. Ennem viimasele ringile minekut sai üks konkurent siiski veel ohtlikuks. Vastassirgel, 250 meetrit ennem finišit tegi meie mees rünnaku ja jooksu saatuse otsustada ja see õigustas. Pikk lõpuspurt tõi Eesti meistritiitli!! Salamisi medalist unistatud jooks lõppes kõige õnnelikumalt. Oleme taas näidanud, et väikeses maakohas on võimalik sportida ja isegi sellisel tasemel. Virgo on kaheksa aastat mänginud jalgpalli, teinud iseseisvaid treeninguid kodus, kaks viimast aastat mängib aga Eesti meistrivõistluste U17 liigas Pärnu JK Vapruse eest.

¤ Maryan Mikiveer- TU14- 15.koht-1000 m-3.59,08 IR ja 31.koht- 200 m- 33.23 IR. Maryani kaks jooksu näitasid et tegemist on väga heade eeldustega noore sporditüdrukuga. Tuleb anda veidi aega, tuleb leida aega treeninguteks ja siis leida sobivad, kõige paremini ja kõige meeldivamad jooksualad. Kindlasti võib temas leiduda ka hüppaja, kuid hetkel on ta ennast tõestamas hea jooksjana.

¤ Eliise Kolõtšev- TU14- 7.koht Kettaheide- 20.60 IR ja 8.koht Kuulitõuge- 10.23 IR. Kaks finaalipääsu ja kaks isiklikku rekordit kõnelevad enda eest. Noor tõukaja on saamas kätte kindlust. Kindlasti on tegemist noore tüdruku õigete aladega. Taas peame olema kannatlikud, tuleb anda aega treeninguteks ja mõtlemiseks.

¤ Marleen Põld- TU14-53.koht 100 m- 14.94 IR ja 43.koht- 200 m- 31.09 IR. Marleen on treeninud ühe õppeaasta ja kindlasti saame tema puhul rääkida arengust. Kui võrrelda kahte starti meistrivõistlustel, kus konkurents on meeletult suur ja kindlasti tuleb arvestada, et ta võistles endast aasta-poolteist vanematega, siis saame teda ainult kiita. Mitte niivõrd jooksude erinevus, vaid just nendeks valmistumine oli täiesti erinev. Teise päeva 200 meetri eelnev olek ja kehakeel, ning jooks ise oli enesekindlusest pakatava sportlasele kohased. Intelligentsele tütarlapsele tuleb taas anda analüüsiaega ja oskust tal juba jagub.

¤ Trinity Õismets- TU16- 5.koht-1500 tj- 6.22.34 IR, 12.koht- Kuulitõuge-9.78 IR, 14.koht-Kettaheide- 26.85, 18.koht-100 m  tj- 17.77. Neli kavas olnud ala tegi meie kogenuim kergejõustiklane neil võistlusel suurepäraselt ära. Kui talvel sai noor kergejõustiklane neljast alast neli rekordit, siis suvistel neljast alast kolm. See on kindlasti näitaja. Kõige enam õnnestus koha poolest 1500 takistusjooks-ilusa jooksuga uus rekord ja 5 koht on korralik saavutus. Kuulitõuke isiklik rekord rõõmustas vast enim- ta sai üle ehk ka mõnest hirmust ja ebakindlusest. Kettaheites on hea tulemus kogu aeg käes olemas. Tuleb leida võistlusi. Esimene 100 meetri tõkkejooks on ka nüüd tehtud ja ees ootavat seitsmevõistlust ka veel väga korralikult. Meistrivõistlused näitasid noore sportlase suurt positiivset poolt, läbi selle tulevad samuti tulemuste parandused, see on ka selle võistluse märksõna.

¤ Robert Idvani- PU16- 18.koht-Kuulitõuge- 9.50 ja 26.koht-Kettaheide- 21.88 IR. Robert tegi aasta vanemate vastu taas oma ära. Kettaheites isiklik rekord. Jääme huviga selle ala arengut ootama. Kuulitõukes tuli tõrge, kuid siiski sai noormees väärt kogemusi. Robi on väga suure isuga iseseisev trennitegija. Ta teeb seda alati korralikult ja ta ei peta ei ennast, ega treenerit. Sellega on alati ühistreeningud lihtsamad ja võimalus heita pilk erinevatele elementidele.

¤ Ken-Indek Klimpuš- PU14- 11.koht- Kuulitõuge- 8.82 IR. Ken tegi teist võistlust järjest isikliku rekordi. Kui noormees tahab, teeb ta ka korraliku võistluse. Nagu võistluseelses ülevaates märkisin, nii ka läks. Väga tubli etteaste.

¤ Stefan-Lauri Mölder- PU14- 16.koht 400 m-1.19.50 IR ja 17.koht 1500 m- 5.52.46 IR. Stefani kaks jooksu rõõmustasid taas. Imeline poiss, nutikas ja oskab juba praegu jõudu jaotada. Tuleb lihtsalt neid distantse jooksma õppida. See võtab aega. Muidugi on veel erinevaid alasid, milles tulevikus end proovile panna.

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2017