Meie naised Läänemaa meistrivõistlustel kolmandad.

 

Läänemaa naiste jalgpalli meistrivõistlused toimusid taas Lihulas. Juba traditsiooniliselt on see aastaid nii-Taeblas selguvad saalimeistrid, meil siin Lihulas õuejalgpallimeistrid. Osavõtjatering on ahtake, Läänemaa naiste jalgpall elab üle praegu väga keerulisi aegu. Kunagine võistkondlik, võib-öelda isegi Läänemaa paraadala on tõsise katastroofi äärel. Kui veel viis-kümme aastat tagasi tulid medalivõidud Eesti noorte meistrivõistlustelt, kasvatati mängijaid Eesti koondistesse, võideti medaleid ja meistritiitleid Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustelt, siis nüüd on sellest järel vaid tuhk ja tolm!! Tegelikult peaks kõik algama koolispordist. Kuid Läänemaal pole koolidevahelisi tüdrukute meistreid kunagi selgitatud, seda ameltlikult. Kõik see on toimunud mõne mehe erahobina. Nii Taeblas, kui Lihulas on seda tehtud-ise otsitud auhinnad, kohtuniketasu, sobivad päevad võistlusteks, sätitud korda väljakud. Tihti ka nädalavahetused, sest reeglina on koolisport koolipäeval, kuid kui ametlikus kalendris võistlust ei ole, siis kuidas sa õpilast koolist ära saad. Kuid selliste asjadega võitlemine ja kunstlikult ala elus hoidmine ongi viinud selleni, milleni see praegu jõudnud on. Kui kevadisest poiste 4-6.klassi turniirist võttis osa kolm erinevat kooli....siis mida me veel tüdrukute turniiridest unistame....

Kudi Läänemaa 2019 aasta naiste esivõistlused oli väga hea tasemega. Haapsalu, Lõuna-Läänemaa JK ja külalisena osalenud Pärnu JK Vaprus näitasid kvaliteetset jalgpalli. Mängud olid väga võrdsed. Huvitav fakt oli veel see, et mitte kunagi varem ei ole naiste Läänemaa jalgpalli meistrivõistlustel löödud kokku nii vähe väravaid-kuus!! Kas see näitab head kaitsemängu, või midagi muud, igatahes on see huvitab arv. Lisaks skoorisid veel iga värava juures erinevad jalgpallurid. Hea õnne korral oleks võinud meistriks tulla ükskõik milline naiskond. Meie naiskond oli taas tubli. Kuigi eelmise aasta meistrina vahetati kuldmedalid pronksise autasu vastu, saame ikkagi rahule jääda. Tüdrukud tulevad ikka ja jälle kokku, mängivad, saavad hea emotisooni ja hoiavad meie piirkonna naiste jalgpalli just niimoodi elus.

Lõuna-Läänemaa JK- Haapslau 0:2

Lõuna-Läänemaa JK- Pärnu JK Vaprus 1:2- Anna Luuk

Lõuna-Läänemaa JK: Janet Peet, Anna Luuk, Regle Kurnim, Janne-Ly Siimon, Kai Simpson, Trinity Õismets, Egle-Riin Korju, Anni Ratas. 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019