Uuest õppeaastast teeme tööd neljas jalgpalligrupis. Lisaks kergejõustik!

Uus õppeaasta on alanud. Klubi alustas 28 aastat jalgpallitööd siinsetele lastele. Kui 1994 tuli Virtsu Kooli juurde loodud esimesse trenni 10 kohaliku kooli poissi, siis kuus aastat hiljem oli Virtsus treeningutel juba peaaegu 100 last. Lisaks avaldus see treeningute pikemas eesmärgis, mängimisel Eesti noorte meistrivõistlustel. Sajandivahetuse aastatel osalesime Eesti noorte meistrivõistlustel kahel aastal lausa kolme erineva vanusegrupiga. Praegu selle peale mõeldes tõusevad ihukarvad püsti. Kuidas see oli võimalik. Treenida lapsi kolmes erinevas kohas, sobitada kolme vanusegrupi mängud nii, et kohtumised kokku ei jookseks jne. Alates 1999 aastast oleme vähemalt kahe grupiga Eesti MV osalenud. Viimastel aastatel on see langenud ühe grupi peale. Põhiline töö, et laps saaks meie treeningutes osaleda, oleme siiski suures osas täitnud. Erinevad noorteturniirid, perepäevad, võistlused on loonud oma filosoofiaga klubi. Kaasatud on lastevanemad, kelle suur abi ja toetus seda kõike üleval hoiab. Iga samm õiges vanuses, on olnud kaalutletud ja targalt mõeldud. Oleme lastele pakkununud eakohaseid võimalusi arenguks. Turvalise lapsepõlve mängude ja paljude noorte jõudmine tippjalgpalluriks saamise vahele on mahtunud korralikult ehitatud pürmaiid.

Nüüd sügisel 2021 on esimese kümne koolipäevaga registreerinud ja osalenud treeningutel kokku 97 noort sportlast. Oleme jõudnud tagasi sajandivahetuse aega, nii palju pole meil vahepeal lapsi treeningutel osalenud. Kokku treenib selles sügisest meil lapis neljas jalgpalligrupis. Avasime ühe täiesti uue grupi kõige noorematele. Selle tingis väikeste laste väga suur huvi jalgpalli vastu. Juba eelmisel aastal oli grupp, mida nimetasime nooremate grupiks, 35 jalgpallilapse suurune. Kiiresti tuli teha uus ja leida treeningajad sellele grupile. Nüüd on taas tore, et mõlemad, nii eelmise aasta nooremate, kui sellel aastal uus tillukeste grupp täitunud. Ühes 26, teises 29 jalgpallurit. Lapsevanemad on oma lastele valinud sobivad päevad ja vastavalt sellele nad treeningutel ka osalevad. Üks grupp on suurte grupp, kus mängivad Eesti noorte meistrivõistlustel osalevad poisid. Lisaks on ikka mängus ka Kõmsi Kooli jalgpalligrupp. Oleme viimastel aastatel tegelenud ka kergejõustikuga. Ka sellel aastal jätkame sellega. Hetkel seal kirjas 17 sportlast. Kokku teeb erinevates gruppides sporti aga koguni 112 noort! Lapsi käib treeningutel Lihula Gümnaasiumist, Virtsu Koolist, Kõmsi Algkoolist, Metsküla Algkoolist, Virtsu Koolist, Lõpe Koolist ja Lihula Lasteaiast!

Selline  on seis hetkel. Täpsed arvud aga saame igal aastal välja hõisata siis, kui tööd oleme teinud ühe kuu, ehk septembri. Ikka on ju nii, et arvud muutuvad, kas keegi lahkub gruppidest, või tuleb hoopis juurde. Kuid hetke 97 last treeningutel, on väga korralik arv. Jalgpall ja kergejõustik on väga popid!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019