Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi läheb oma 25 jalgpallitalvele vastu viimaste aastate suurima treeningutel osalejate arvuga!!!

(pildi originaal https://issuu.com/jalka/docs/jalka_2010_06/30 )

Alustuseks pildist: Pealkiri 2010 aasta Jalka ajakirja loole meie klubist viitab klubis tehtavale tööle, läbi laste silmade. Nii on see ka praegu-eelkõige on tähtsaimal kohal laste heaolu, siis alles tuleb mõtlemine tulemustele. Kuid, sellel kaheksa aasta tagusel pildil on väikene Reno(nr 7), kes praeguseks jõudnud oma mängudega juba Eesti meeste Meistrisraja ja Eesti noortekoondisse, ning väikene Simon(nr 12), kes on hetkel Eesti parimaid judomehi. Seega, iga asi omal ajal ja õiges vanuses-algul tore lapsepõlv läbu jalgpalli, hiljem tõsine ja korralik suhtumine tulemuse saamisel.

Kui meie klubi 1994 aasta sügisel Virtsu Kooli juures esimese jalgpalligrupi avas, tuli sinna 10 kohaliku kooli poissi. Kohe tuleb siiski mainida, et see number paari nädalaga kõvasti kasvas. Nüüd, kui Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi läheb vastu oma 25 jalgpallitalvele, on alates teisest veerandist meie treeningutele Lihulas ja Kõmsil kokku tulemas 70(!!!) jalgpallurit. Rõõm on tõdeda, et see on viimaste aastate suurim number. Oleme pikki aastaid seadnud oma laste treening-gruppide nimekirju nii, et esimese veerandi jätnud ikka selliseks nö uute laste tuleku ajaks ja et lapsed saavad oma trennipäevad paika seada. Lisaks on aega vaja anda ka kindlasti neile, kes mängu sees leiavad, et jalgpall ei olegi nende jaoks ja siis jõuavad nad endale valida sobiva harrastuse. 2018 aasta sügisel on meil treenijaid viiest koolist-Lihula, Virtsu, Kõmsi, Metsküla, Martna. Väikesed korrektuurid oleme teinud ka gruppides endis- Sellest sügisest ei avanud me enam kõige vanemate poiste gruppi, sest viimane aasta näitas suurt väljalangemise ja ebaühtlaselt treeningutel osalemise protsenti. Jalgpalli, nagu iga teise meeskonnaala treening peab aga selgelt lähtuma üks-kõigi-kõik-ühe eest põhimõttel. Kui aga pole enam kellegi eest seista, ei saa ka peeglisse vaadata ja öelda, et ma olen jalgpallur. Need, kes on soovinud on saanud jalgpalliga edasi tegeleda teiste klubides mängides ja seda on meie klubi ka igati kaasa aidates teostada. Eraldi vaatasime sellest õppeaastast suunaga Eesti noorte meistrivõistluste poole ja püüdsime lähtuda sellest, et kõik meie U13 poisid treeniksid koos ja teineteist treeningutel kohates. Meeskonnavaimu kasvatamine mängijates on kõige olulisem ja koos treenides see ainult kasvab. Esimese veerandi treeningud koos Eesti meistrivõistluste mängudega U13 grupis õnnestusid hästi. Talv peab andma vastuse 2019 aasta Eesti meistrivõistlusi silmas pidades. Siis ootab neid samu poisse täisväljak ja 11v11 mäng!!!???  Ülimalt hea meel on aga kõige nooremate jalgpallurite üle. See grupp on kompott, I-III klassi, tüdrukute ja Metsküla, ning Kõmsi kooli väikestest pallivõluritest. Poolteist kuud treeninguid on näidanud rõõmu ja lusti, mida just siin vaja läheb.

JALGPALL 2018/2019 SISEHOOAJAL:

Teisipäev- 15.45-17.15 Poisid Vanem

Kolmapäev- 14.15-15.30 Poisid Noorem/Poisid Vanem

Neljapäev- 17.00-18.00 Poisid Noorem

Reede- 14.10-15.00 Poisid Noorem, 15.00-16.30 Poisid Vanem

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019