Meie noored kergejõustiklased lõpetasid kalendriaasta Tallinnas. Päris mitu head tulemust!!!

Pilt: Maryan Mikiveer peale edukat võistlust!

Kergejõustikuaasta lõppes meie noortele Tallinnas, 20.detsembril Audentses Spordikeskuses toimunud jõuluvõistlustel. Traditsiooniline võistlus toimub U14, U16, U18 vanuseklassi noortele. Sellel aastal võttis võistlusest osa üle 200 noore, kokku enam kui 30 kergejõustikuklubist.

Meie klubist olid võistlemas neli neidu, neist kolmele oli see sisehooaja avavõistluseks.

T U14 vanuseklassis tegi hea 60 meetri jooksu Maryan Mikiveer. Kui 29.novembril Pärnus viis ta oma rekordnumbrid 9.40-ni, siis Tallinnas oli 60 meetri jooks juba sprindi moodi. Lihulas väga hoolikalt treeningutel käiv Virtsu Kooli 6.klassi tüdruk tegi hea stardi ja sprintis 60 meetrit nüüd 9,17 sekundiga. Korralik isiklik rekord oli sündinud. Maryan oli vapper, teda edestasid aasta vanemad tüdrukud. Uuest aastast on ta aga 2006 sünniaastaga U14 vansuerühma nn. esimese aasta neiu, seega võistleb ta 2006-2007 sündinutega.

T U16 vanuseklassi kuulitõukes tegi taas hea võistluse Trinity Õismets. Välishooajal isikliku rekordi 10.38-ni viinud spordineiu, suutis Tallinnas tugevas konkurentsis parandada ka siserekordit. Viimases voorus 9.96 tõuganuna saavutas ta kõrge neljanda koha. Trinityl algab 2019 aasta nii, et ta astub U18 vanuserühma, olles seal 2003 sünniaastaga nn. noorem võistleja. Vastu tuleb astuda ka 2002 noortega, mis aga spordis just nii ka käib. Noor sportlane valib endale uueks kergejõustikuaastaks sobivad alad. Kuulitõuge paistab talle sobivat. Hetkel käib töö uue tehnikanüansi kallal, mis juba Tallinnas edu tõi.

T U18 vanusegrupis hüppas Kerli Ristikivi kaugust 4.22 ja oli seitsmes. Aasta alguses Kohilas oma margi 4.99-ni viinud neiu õpib Pärnus ja meiega ühistreeninguid ei tee. Sobilik võimalus linnas treenida võib tõsta ta uuesti tasemele, kus selle aasta unistus viiest meetrist võib täituda.

N U20 klassis tegi meie klubi eest esimese stardi Emma Treiberg. Emma on meie Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mitu aastat, mitmel turniiril ja võistlusel esindanud. Ta kuulub nii noorte, kui naiste Eesti jalgpallikoondisesse. Emma õpib Jüri Gümnaasiumis ja esindab jalgpallis Tallinna JK Kalev värve. Teeb rõõmu, et ka kergejõustikus on tema soov vahel starti astuda. Tallinna võistlusel sprintis ta 60 meetrit 8.60-ga. Väga korralik aeg, annab lootust edaspidisteks edukateks võistlusteks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019