Meie teises aasta kokkuvõttes pöörame pilgu meie koolide edukale, üliedukale ajale aastatel 1991-2017. Ajale, kui võideti Läänemaa KSL meistrivõistlustel oi-oi kui palju esikolmikukohti!!!

Pilt: 2001 aasta Mai, Märjamaa. Virtsu Kooli 6-7.klassi poiste meeskond, Eesti KSL meistrivõistluste hõbedane turniir. Uudis on üleval olnud napid 24 tundi ja olen saanud juba kolm telefonikõnet, et kes on need poisid pildidl, need on...tee uudis lahti!!

Läänemaa KSL jalgpalli meistrivõistlused algasid uues riigis, taasiseseisvunud Eesti Vabariigis napid 20 päeva peale riigi väljakuulutamist. Septembris aastal 1991!! Kohe esimesel võistlusel oli väga edukas Virtsu Kool, kes sõitis koju võitjakarikaga!!! Sellest ajast saadik on jalgpall Lõuna-Läänemaa koolidele Läänemaa KSL meistrivõistlustel olnud üliedukas. Meie koolid on võitnud võrreldes teiste koolidega Läänemaal mitu korda rohkem esikolmikukohti ja esikohakarikaid. Kuigi koolisport ei peaks olema esmajärjekorras tulemussport, on siiski võistluste korraldamine käinud ju tulemuse peale ja koole on võistlustel reastatud. Meie Lõuna-Läänemaa koolidest on selle 27(!!!) aasta jooksul esikolmikutesse jõudnud Lihula Gümnaasiumi, Virtsu Põhikooli, Vatla Põhikooli, Kõmsi Algkooli, Kasari Põhikooli ja Metsküla Algkooli jalgpallivõistkonnad.

Pildil ees vasakult kükitavad: Janar Ojaste, Ken Laht. Ülevalt vasakult: Gert Mätas, Priit Mäeorg, Simo Meerits, Vaido Veek, Harry Silling, Madis Riive, Tr. Jaanus Getreu.

¤ Kokku on need kuus kooli Läänemaa KSL jalgpalli meistrivõitslustelt võitnud 93 esikolmikukohta!!!

¤ Esikohakarikad on koju toodud 33 korral. 32 korda on meie lastele riputatud kaela hõbe ja 28 korral pronksmedalid!!

¤ Kõige enam on esikolmikukohti koju toonud kõige suurem kool, Lihula Gümnaasium, 57 korral. Virtsu Kool on seda suutnud 27 korda, Kasari Kool 3, Vatla Kool 4, Kõmsi kool 1 ja Metsküla Kool 1 korral.

¤ Kõige edukamad õppeaastad on meie koolidele olnud 2004/2005, kui koolid võitsid 8 esikolmikukohta ja 2015/2016, kui saadi hakkama 7 medaliga.

Nüüd oleme 1.jaanuarist Pärnumaa koosseisus ja kõik võistlemised käivad ka selles, uues maakonnas. Esimene poolaasta uues maakonnas on aga juba seljataga. Ja mis sa ütled, edutee jätkub ka uues maakonnas. Kolm jalgpallivõistlust Pärnumaal on peetud ja kõik, nii 4-6, 7-9 õues, kui ka 7-9 saalis on võitnud Lihula Gümnaasiumi!!!...

Jalgpall on meie koolide edukaim Spordiala!!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019