Lihula Gümnaasiumi jalgpallimeeskond osales taaskord Eesti KSL finaalturniiril. Seda juba 35 korda!!!

Viljandis toimusid Eesti Koolispordi Liidu saalijalgpalli meistrivõistluste finaalturniir Meistriliiga koolidele. Koolidele, kelle liikmed mängiva Eesti noorte meistrivõistlustel, ehk kes omavad jalgpallurilitsentsi. Finaalturniirile pääsemine on keeruline, väga selgelt reglementeeritud. Finaali pääseb iga maakonna võitja ja vahest mõned koolid Tallinnast. Lihula Gümnaasium on sellel sajandil seda suutnud erinevate vanusegruppidega koguni 34 korda. Tervelt 19 korda on suudetud mängida ennast kuue hulka, kaheksa korda on võidetud medalid, neist üks on olnud kuldne, ehk võidetud on Eesti KSL meistritiitel. See juhtus 2014 aasta oktoobris, samuti Viljandis, kui kulla tõid koju 8-9.klasside tütarlapsed.

Nüüd 35 kord finaalturniirile jõudmine oli ajalooline, sest esmakordselt suutsid Lihula poisid seda läbi uue kodumaakonna, Pärnumaa valiksõela. Novembri lõpus Kilingi-Nõmmel toimunud Pärnumaa meistrivõistlustel võidetud esikohaga kaasneski see võimalus.

Viljandis mängisid 12 parimat kooli. Lihula Gümnaasium võitis alagrupis Ilmatsalu Põhikooli 3:2, kuid kaotused Narva Soldino Gümnaasiumile ja Rõuge Põhikoolile sulgusid tee ja kool jäi pidama alagruppi. Seis oli siiski segasem, kui lihtne võit-kaotus tähendab. Nimelt olime ennem viimast kohtumist Narvaga seisus, kus võit viinuks meid alagrupi võitjana edasi. Virgo viiski kodukooli kiiresti juhtima ja võrdne mäng kestis kaua. Kuid siiski oli lõpuks kindlam Narva ja nii tuli meil kehvema väravatevahe tõttu alagruppi pidama jääda. Narva võitis, Lihula, Rõugeja Ilmatsalu aga kogusid kõik kolm võidupunkti, kuid nimetatud väravate reegel seekord meid ei soosinud.

Lihula Gümnaasiumi esindasid: Virgo Vallik, Randy Põld, Marten Põld, Markus Sõber, Siim Urb, Herman Reinmaa, Mihkel Sibul, Robico Villers.

Väravad jagunesid nii, Virgo 5, Marten 1 ja Herman 1 värav.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019