Kaks juunikuu suursündmust juba praegu ettevalmistamisel!!!

Sellel 2018 Lastekaitsepäeval Kõmsil lustis kokku 100 last ja lapsevanemat!

Kuigi käes on alles südatalv ja kogu jalgpallialane tegevus toimub meil saalitingimustes, on vaja vaadata ka juba suve poole. Nimelt vajavad meie juunikuised kaks suurüritust juba praegu ettevalmistusi. Ja selleks on jõutud ka käesoleva aasta esimese kuuga juba üht-teist ära teha.

Kõigepealt toimub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi järjekorras XII Lastekaitsepäeva Jalgpalliturniir. Sellel aastal, juba siis kaheteistkümnendat korda kutsub klubi oma noorsportlased koos vanematega toredale perepäevale esimesel juunil. Kui seni on üritus toimunud Lihulas, Vatlas, Massus ja Kõmsil, siis 2019 aasta Lastekaitsepäeva Turniir on suur soov läbi viia Metsküla Kooli jalgpalliväljakul. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldab seda üritust just mitte nii koolide võistkondadele, vaid võistkondadele kogukondade ja külade võistkondadele. Seega moodustavad võistkonnad lapsed, kes kuskil külas koos elavad ja kasvavad. See on meie arust väga oluline ja eriline. Nii ongi mänginud meie erinevatel turniiridel Kirbla, Tuudi, Massu, Vatla, Lihula, Virtsu, Kõmsi, Metsküla noortetiimid. Üldiselt käivad lapsed koos kahes-kolmes koolis, aga elukohad on ju mööda koduvalda laiali. Sellega tähtsustame me lapse turvalist kodu ja kodukanti. Juba tänaseks oleme saavutanud kokkulepped meie klubi just sellele üritusele õla alla panevatele headele partneritele. Kõik perepäevad on olnud tõsised perepäevad, kus lisaks laste turniiridele mängivad ka lapsevanemad, toimuvad erinevad võistlused ja peremängud. Alati on kohal olnud ka tippjalgpallurid, viimastel aastatel ka meie oma väikekoolidest ja lapsena meie klubis mänginud tippsportlased.

Kui kuu algab traditsioonilise Lastekaitsepäeva Turniiriga, siis tardistiooniks saame pidada ka kuulõpus toimuvat üritust. Nimelt toimub Lihulas juba neljandat aastat Eesti Jalgpalli Liidu RIMI Jalgpallilaager. Lihulas on viimaste aastatega olulisellt paranenud väljakute kvaliteet ja igal aastal on laste arv olnud tõusutrendis. Sellega seonduvalt on Eesti Jalgpalli Liit pakkunud Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubile võimalust ka aastal 2019 RIMI Jalgpallilaager läbi viia. Eelmisel nädalal allkirjastati ka sellekohane leping. Kõiigil kolmel korral on treeneritena laagris töötanud Anni Ratas ja Jaanus Getreu. Nende kõrval aga keegi meie kandi tegevjalgpalluritest. Käesoleval aastal on laagrisse oodatud 2007-2012 aastal sündinud noored. Ilmselt annab EJL loa laagrisse tulla ka 2006 aastal sündinud noortel jalgpallihuvlistel. RIMI laager on just see koht, kus võimalus jalgpallimänguga esmakordselt tutvust teha. Meie laagrisse on oodatud kõik. Senist kokkupuudet jalgpalliga ei pea laps omama. Laagris mängitakse lisaks jalgpallile ka muid mänge, tehakse erinevaid võistlusi, harjutusi. Lastele on igal päeval korralik lõunasöök, lisaks kogu päeva jooksul puuviljad ja jook. Käikase ka Tallinnas, seal külastatakse A Le Coq Arenal peetavat jalgpallimängu ja mängitakse teiste laagrilastega. Sellel aastal toimub RIMI laager Lihula Gümnaasiumi jalgpalliväljakutel 18-21.juuni. Peatselt saab laagrisse registreerida, sellekohane info ja laagri maksumus tuleb peatselt EJL lehele.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019