Taebla Auto XI Karikaturniiril mängis 2009 turniiril 70 jalgpallurit.

Pühapäeval sai Lihula Spordihoones taas teoks Taebla Auto karikaturniir saalijalgpallis. Juba 11 korda peetud noorteturniir tõi Eesti vabariigi 101 sünnipäeval sporti tegema 2009-2010 aastal sündinud spordilapsed. Kokku osales turniiril kuus võistkonda: Lõuna-Läänemaa JK, Lõuna-Läänemaa JK II, Pärnu JK Vaprus Kollane, Pärnu JK Vaprus Must, JK Tiigrid, Saue JK. Mängud olid väga võrdsed ja kogu turniiri lõppjärjestus selgus alles peale viimast, turniir 15 mängu. See on väga positiivne, et võistkonnad selles vanuses ei ole mängutasemelt nii erinevad. Ikka tuleb leida 9-10 aastastele poistele see mängurõõm ja lust. Kui lapsepõlv sportides säilib, siis saame juba õigel ajal just sellele lustile toetudes ka mängukvaliteedis esimesi samme teha. Sellised turniirid ongi õige koht selleks, et anda poistele võrdselt mänguaega ja proovida neid erinevatel positsioonidel. Turniiri korraldajana olen viimastel aastatel võtnud just kõige noorematele mõeldes sellise suuna, et auhinnalaud on paljuski sarnane- ühesugused karikad, maiustused, muidugi esikolmikule medalid, et ikka ka veidi sportlikut pinget säilitada. Pühapäevane Lihulas toimunud turniir oli soe ja külalised väga rahul. JK Kratid lapsevanemad tänasid hea turniiri eest, Saue JK treener Algis Kelder oli väga rõõmus ja tunnustas, et väikeses maakohas ikka endiselt jalgpalliga heal tasemel toimetatakse. Ise kaks aastat Lõuna-Läänemaa JK võistkonnas Eesti noorte meistrivõistlustel mänginud noorjalgpallurina teab ja tunneb tema neid Lihula välisväljakute võlusid ja valusid päris hästi. Korraladajana tundisn autasustamisel eriliselt head tunnet, kui väga suur hulk lapsevanemaid, pea sama palju kui poisse tunnustavalt kõikidele võistkondadele aplodeerisid. Ikka lapsel peab olema tugi ja toetus võistluste ajal selles vanuses võtta.

Turniiril sai esikoha Saue JK. teiseks mängis end JK Kratid ja kolmandaks Lõuna-Läänemaa JK. Järgnesid Pärnu JK Vaprus Kollnae, Pärnu JK Vaprus Must ja Lõuna-Läänemaa JK II võistkond. Kõik võistkonnad lõid väravaid, kõik võistkonnad said tunda võidurõõmu.

Suur tänu kohtunik Aaro Õismets, sektretärid Helena Klimpuš ja Kerlin Rüütel. Eriline tänu Taebla Auto, Kvaliteetaken OÜ, Eesti Jalgpalli Liit, DARI OÜ.

¤ Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi võistkonnad tegid ägeda turniir. Toome ära mõlema võistkonna koosseisud ja mängude tulemused:

Lõuna-Läänemaa JK: Kevin-Mart Põldman(4 väravat), Raiko Tsorni(1 värav), Henry Kurnim, Märt-Enn Soovik(1 värav), Eenok Arpiainen, Kaur Alanurm( 3 väravat), Tormi Ulm, Elmo Linno, Andri Jaanus, Sten Kukispuu

LLJK- Vaprus Must- 4:2

LLJK- Vaprus Kollane- 2:0

LLJK- Saue JK- 0:5

LLJK- JK Kratid- 0:4

LLJK- LLJK II- 2:2

¤ Lõuna-Läänemaa JK II: Naatan Kastepõld, Simo Linno, Taavi Tiidussalu( 3 väravat), Charli Takk( 4 väravat), Lisandra Neeme, Meriel Vahula(1 värav), Kaarel Mänd

LLJK II- LLJK- 2:2

LLJK II- Vaprus Must 4:0

LLJK II- Vaprus Kollane 0:0

LLJK II- Saue JK 0:4

LLJK II- JK Kratid 2:2

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019