Meie kõige nooremad osalesid seitsme päeva sees kahel jalgpallivõistlusel.

Pärnumaa saalijalgpalli erinevad võistlused olid need, millest ka meie, Lihula Gümnaasiumi jalgpallilapsed osa võtsid. Sellel korral kuulus osavõtt meie kõige noorematele. Kilingi-Nõmmel toimusid Pärnumaa koolide saalijalgpalli meistrivõistlused 1-3.klassidele ja Pärnus saatis meeletu osavõtuedu "Osavaima Jalgpalluri" festivali.

Kilingi-Nõmmel läksime 05.märtsil võistlustele 10 noore jalkapoisiga, kellest pooled said oma esimese võistluskogemuse just sellelt võistluselt. Pooled poisid olid meil esimesest klassist ja just see oli võistlus, kus nad said oma esimese võistluskogemuse. Kõik poisid said mänguaega, kõik poisid olid väga tublid, kõik poisid olid peale võistlust rõõmsad. Mängudes tuli alagrupis vastu võtta kaks nappi kaotust. Surjule kaotati 1:2 ja Torile 0:1. Viienda-kuuenda koha kohtumises jäädi alla ka Uulule. Kuid sellist võistlemisrõõmu pole ammu nii väikestelt poistelt näinud. Iga poiss teenis treeneri poolt hea mängu eest ka magusa üllatuse.

¤ Lihula Gümnaasiumi eest mängisid: Remo Tomingas, Märt-Enn Soovik, Henry Mänd, Sander Mänd, Karl Reinmaa, Raiko Tšorni, Henry Kurnim, Kevin Põldman, Eenok Arpiainen, Lauri Laev.

Suur tänu lapsevanemad Rando Tomingas, Annika Mänd, Leen Kruus, kes te transpordiga aitasite.

Pärnus toimus 12.märtsil järjekordne "Osavaima Jalgpalluri" Festivali maakondlik etapp. Sellel korral ja esmakordselt olime võistlustules Pärnumaa etapil. Kui kiigata tagasi selle võistluse ajalukku, on Lihula Gümnaasiumi olnud sellel osavust ja erinevaid tehnikaharjutusi nõudval võistlusel olnud üliedukas. Alati on Läänemaa etappidel pääsetud kahe parema kooli sekka, kellel õigus osaleda vabariiklikul finaaletapil . Esimestel aastatel, kui võistlus ellu kutsuti ja maakondlikke etappe ei toimunud,  toimus võistlus kohe Finaalvõistlusena Raplas, Saddolini Spordihoones. Just esimesel kahel aastal- 2011, 2012 oli Lihula Gümnaasium üldarvestuses Eesti parim kool!!! Kõikide gruppide, nii tütarlaste, nooremate poiste, kui vanemate poiste punktide kokkuliitmine tõid kahel aastal meie tollastele noortele jalgpalluritele võitjakarikad. 2019 aastal osalesime Pärnumaa etapil 4-5.klasside arvestuses. Pärnumaa võistlus on Eesti kõige osavõturohkem etapp. Sellel aastal osales Pärnumaa etapil kahe vanusegrupi 1-3 ja 4-5.klasside peale kokku 25 võistkonda, peaaegu 200 lapsega. Lihula Gümnaasium saavutas 4-5.klasside arvestuses 14.koha. Sellel korral Eesti Finaaletapile asja pole. Kuid kindlasti saame tulevikus end taas proovile panna ja võimalik oma tulemusi parandada. Osavaima Jalgpalluri festivalil peab noor jalgpallur sooritama kolm erinevat tehnikaharjutust. Seda tehakse võistkonnas, üksteise järel. Jalgpall on võistkonnaala ja nii tugev on võistkond, kui tugev on iga laps. Meie lapsed said üldjoontes asjadega hästi hakkama. Sellel aastal spetsiaalselt selleks võistluseks meil harjutamist ei olnud. Võistkonnas on selles võistluses neli poissi ja kaks tüdrukut.

¤ Lihula Gümnaasium: Lisandra Neeme, Meriel Vahula, Keiro Ristikivi, Raikko Kanter, Kenneth Lomp, Taavi Tiidussalu.

Suur tänu perekond Tiidussalule, kes võistlussõitu transpordiga aitas.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019