Täna 24.märtsil alustasime jalgpallihooaega!!

Täna 24.märts on päev, kui meie noored U14 poisid alustasid oma õuehooaega. Kuigi jooksutreeningud on õues toimunud peaaegu juba üks kuu, pidasime esimese treeningmängu just täna. Eelmisel aastal pidasime hooajaeelse treeningmängu Haapsalus, Läänemaa JK vastu ja seda tegime 29.märtsil. 2019 aasta hooaja avamäng toimus täna ja treeningmängus olime Pärnus vastamisi Pärnu JK Poseidoniga. Möödunud hooajal olime Poseidoniga vastamisi kahel korral. Mõlemal korral pidime liigatabelis tunnistama vastaste paremust. Lõpukd Poseidon ka meie grupi võitis, meie hõivasime kolmanda rea. Tänane mäng tähistas ühtlasi ka seda, et mitte kunagi varem ei ole meie noortevõistkonnad oma õueaega jalgpalliväljakul nii vara alustanud. Muidugi oli eriline ka see, et täna alustasid need U14 poisid jalgpalli suurel väljakul ja 11v11 vastu!! Treeningmängudega peab viimastel aastatel lausa kuu aega varem alustama!!! Selleks on kindlasti omad põhjused. Esiteks on igal aastal ka noorte meistrivõistlused alanud väga vara, juba siis, kui lumigi veel maas. Sellel aastal on meie esimene liigamäng näiteks 5.aprillil. Seega on ülivajalik, et saaksime mingigi mängupraktika, et oleksime kuidagigi Eesti meistrivõistlusteks valmis. Kõik meie vastased saavad kasutada kunstmuruväljaku eeliseid ja on mitmed kuud sellistes tingimustes treeninud. Meie harjutame väikeses saalis ja on olnud palju aastaid, kus astume saalist otse Eesti meistrivõistluste esimesele mängule õues. Selleks ongi vaja leida mingid võimalused, et poisid saaksid nati harjutada tingimustes, kus mängud toimuvad.

Tänane kohtumine algas võrdselt. Vastased küll suutsid rohkem palli hoida ja nende söödud olid täpsemad. Meie poisid alustasid mängu aga suure tahtmise ja nautimisega, et end tegelikult alles teiseks poolajaks mängukorda saada. Kuidagi pidime pallitunnetuse saama. Meie söödud ei jõudnud tihtipeale kaaslasteni ja väljakul olime liialt koos, just nagu saalis. Päris head löögivõimalused, kui need tekkisid, jäeti kasutamata. Tegime vahetusi ja kõik poisid said sisseelamiseks oma mänguaja. Mida mäng edasi, seda selgemaks ja ilusamaks mängupilt muutus. Saime paremini palle omaks, esimene puude paranes. Kuid keskväljal lasime liialt vastastel esimesi palle võita, mille tulemusena said nad tihti rünnakutesse tulla. Samas paistis silma keskkaitsjate kõrgete pallide esimese puutega klaarimine. Üritasime rohkem otsida pikkade pallidega ründajaid. Kohati see ka õnnestus. Tõusime ka hästi äärtelt, kuid just siin said vastased kahel korral väga kiirelt meie vasakult äärelt läbi. Tulemuseks 2:0 vastaste kasuks. Siiski jätkasime mängu parandamist. Kogu aeg tuli meie poiste mängus nagu üks käik, või positiivne osa juurde. Üsna esimese poolaja lõpus lõi ääreläbimurdest Raikko ka ühe värava tagasi. See oli mängu loogiline jätk. Vaheajal tuletasime meelde, et on vaja rohkem sooritada väravale lööke, mitte otsida ideaalseid sööduvõimalusi kasti joonel, samas mängida nüüd, kus pallitunnetus parem ka lühikesi sööte ja ikka töötama kaitses edasi. Mäng oli hea ja saime teise poolaja esimeses pooles kaks ilusast väravat. Kindlasti oli selleks põhjuseks see, et hakkasime keskväljal rohkem palle võitma, neid maha saama, hoidma ja siis loogilisemalt kas äärtele, või ründajatele toimetama. Mõlemad väravad sündisid umbes 20 meetrilt. Esimese autoriks oli Paul ja teise lõi Geron, kelle löök vastase puutest suunda muutis. Geroni lööks sai teoks tänu tema heale tõusmisele kaitsest rünnakule. Mängu tempo oli ikkagi väga kõrge. Omasime veel häid võimalusi. kuid viimane sõna jäi kodumeeskonnale, kes neli minutit ennem mängu lõppu viigi jalule seadsid.

Meie poistelt igati korralik esitus ja sisseelamine suure platsiga esimesse ametlikku mängu sujus hästi. Õppimine aga jätkub, see on huvitav protsess ja peaks igale noorele jalgpallurile olema esmane eesmärk.

Täna mängisid: Ken-Indrek, Joonas, Herman, Geron, Timmo, Ats, Paul, Kenneth, Keiro, Raikko, Charli, Taavi, Kert-Kristjan, Kaarel, Kevin, Jass-Jasper.