Täna tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva.

Täna 06.aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva. See on päev, mil Eesti sportlased kutsuvad valget kaarti näidates koolikiusamisele vastu astuma, seda märkama ja sellele rangelt sekkuma. 

Meie klubile annab sellised soovid edasi, Lõuna-Läänemaa JK kasvandik, praegu jalgpalluriteed Pärnu JK Vapruses jätkav Rocco Mõtt.

Koolikiusamine on hetkel koolide kõige suurem probleem. Arvan, et ei eksi, kui koolikiusamisega tekkinud probleemid on koolides tähtsamad, kui õppimine, jah kindlasti on see nii!! Ei saa luua normaalset õpikeskkonda, kui koolis vohab kiusamine. Koolikiusamine on aastalt-aastasse läinud suuremaks, võttes tegelikult juba epideemia mõõtmed. Usun, et koolides ei õpi ühtegi õpilast, keda kiusamine poleks puudutanud. Füüsiline kiusamine, mille all ilmselt kiusamist rohkem mõistetakse, on asendunud vaimse vägivallaga ja kiusamine on suuresti kolinud ka sotsiaalmeediasse. Kiusamine on ka see, kui me seda ei taha märgata, või sellest nagu mööda vaatame. Me teame tegelikult kõik, kes selle all kannatavad. Kas me ikka selle ära hoidmiseks oleme piisavalt teinud, nii õpilased, kui õpetajad. Seda peame iga päev endalt küsima. Jalgpall, meeskondlik mäng, just siin on see küsimus eriti päevakorras. Kas saab laps olla võistkonnas, kui keegi võistkonnakaaslastest tunneb ennast halvasti, või kui on kiusaja võistkonnas. Võistkond on ju kett ja keti tugevus on täpselt selline, kui tugev on keti nõrgim lüli. Peame hoidma igat last, igat poissi-tüdrukut, kes treenib meie klubis. Peame aitama igat last, kui tal on mingi mure. Mõned aastad tagasi, kui andsin intervjuu jalgpalliportaalile ja tõin välja meie klubi põhifilosoofia: et Laps on kõige tähtsam, sain palju positiivset tagasisidet. Tunnen siiski, et lausetest ei piisa, peab olema kogu aeg tegutsemine. See on väga raske. Laste heaolu ei ole ainult kiitus tema suunas, peab olema võime näha tema sisse, kas temaga on kõik korras, või varjab ta seda millest täna, valge kaardi päeval Eesti sportlased räägivad. Peame olema ausad, ausad eelkõige enda vastu. Olema uhked selle üle, kui saame aidata nõrgemat, aidata kedagi, kes abi vajab. Just selles on ka ausa spordi idee. Kui suudame iga päev teha heateo kaaslase jaoks on päev korda läinud. Siis tulevad ka paremad sporditulemused.

Hooli oma klassikaaslasest, kooliõest ja vennast, trennikaaslasest ja õpetajast. Keegi ei ole kellegist parem, kellelgi ei ole õigus rikkuda kellegi lapsepõlve!!

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019