Lihula Gümnaasiumi 1-5.klassi tütarlaste jalgpallivõistkond võitis Eesti KSL finaalturniiril 5.koha!

Eesti KSL jalgpalli meistrivõistluste finaalturniir on sellel sajandil meie kahele koolile Lihula Gümnaasiumile ja Virtsu Koolile olnud võistlus, millest sagedasti osa võtnud oleme. Muidugi tuleb täpsustada, et finaalturniirile ei saa minna lihtsalt osalema, vaid lõppvõistlusele peab pääsme tagama läbi maakondliku eelvõistluse võiduga!! Kokku olid meie jalgpalliga tegelevad koolid 20 aasta sees Finaalturniirile ennem tänast jõudnud 44(!!!) korral. Täna võeti seega koolide lõppvõistlusest osa 45 korda! Muidugi on see väga suur ja korralik number. Eesti koolide meistrivõistlustel on Lihula ja Virtsu jõudnud esikuuikusse kahe peale 23 korral. Lihula 19 ja Virtsu neljal korral. Medaliteni on jõutud aga 11 korral- Lihula Gümnaasium 8 ja Virtsu Kool 3 korral. Eesti KSL meistritiitel on võidetu ühel korral, Lihula Gümnaasiumi 8-9.klasside tütarlaste turniiril. Edukad on oldud kõikides vansuegruppides: 1-5 klasside tütarlaste ja poiste, 8-9.klasside tütarlaste ja poiste, ning samuti 10-12.klasside noormeeste võistlustel

Täna Viljandis toimunud EKSL 1-5.klasside tütarlaste lõppvõistlusel osalenud Lihula Gümnaasium, pani maha kaks juubelitähist. Tegemist oli kahe kooli peale 45 finaalvõistlusel osalemisega ja Lihula Gümnaasium jõudis esikuuikusse 20 korda!!

Seega on Lihula Gümnaasiumi jalgpallurid tähistamas väikest juubelit. Arvan, et see on oluline, sest koolispordis ühe spordiala selline edu just väikese maagümnaasiumi kohta on väga tähelepanuväärne.

Sellest õppeaastast oleme mängimas Pärnumaa koolide meistrivõistlustel. Ja kahel korral on Lihula Gümnaasium läbi selle jõudnud ka EKSL Finaali. Jaanuaris mängisid samuti Viljandis 8-9.klassi poisid saalijalgpalli ja olid seal 10 koha omanikud. Nüüd siis taas Viljandis ja 1-5.klassi tüdrukud õuejalgpalli ja tasuks 5.koht.

Tänasel turniiril kaotas Lihula Gümnaasium neli mängu: Tallinna Pae Gümnaasiumile 0:2, Puhja Gümnaaisumile 0:5, Tabasalu Gümnaasiumile 0:5 ja Kohila Gümnaasiumile 0:3. Kuid just see võib olla uue ajastu algus Eesti KSL meistrivõistluste finaalturniiril ja ehk ka Lihula Gümnaasiumi tütarlaste jalgpalli taasloomisel. 2008 aastal alustanud jalgpallitreeningud tõid Lihula Gümnaasiumi juurde kaheksaks aastaks sihipärase ja eduka treeningtöö. Kolm aastat tagasi tütarlaste jalgpallitreeningud katkesid, kuid just need tüdrukud, kes täna Viljandis korraliku karastuse said, võivad olla Lihula Gümnaasiumi uue laine alguseks!! Lisaks on koolis veel noorema kooliasteme tüdrukuid, kes hoolega kergejõustikutreeningutel, kui ka nooremate poiste jalgpallitreeningutel osalevad.

Tublid olid: Maarja Kolotšev, Lisandra Neeme, Helena Klimpuš, Kerlin Rüütel, Karmen Ristikivi, Radele Kanter, Merjel Vahula.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019