Kolme nädalane mänguvaba aeg tõi Eesti MV senise parima mängu!

Meie noored U14 jalgpallurid naasesid peale 23 päevast mänguvaba aega Eesti meistrivõistluste karusselllile. Pallitreeningute ja kergejõustikuvõistlustega sisustatud aeg pidi andma pildi kevadringi teisele poolele vastu minemisest. Kuidas selline ettevalmistus uuteks mängudeks mõjub ja kas üldse mõjub!!?? Plaani ei võtnud ühtegi treeningmängu, üritasime kolm nädalat treenida kodusel murul, nii palju kui see võimalik. Saime joosta-hüpata erinevatel jõuproovidel, osalesime jooksukrossivõistlusel ja iga poiss hoidis ka ise oma südametunnistuse järgi kodusel elukoha jalkaplatsil vormi.

Laagri kunstmuruväljak on väga suur, täismõõtmetega väljakul saime mängida ainult veidi lühendatud väljakul. Poisid olid aga mänguks taas valmis ja välja tuli kindlasti selle hooaja parim mäng Eesti noorte meistrivõistlustel. Mängueelne koosolek ei olnud sellel korral suunatud nii väga sellele, mis on iga mängumehe kohustus väljakul. Sellel korral said poisid selge ülevaate millest koosneb noore sportlase olemine-olek, kuidas mõelda sellele, et sportlane, jalgpallur on olla uhke ja meedliv tegevus. Kuidas väärtustada seda, et väikeses maakohas kuulub poiss meeskonda, kes osaleb Eesti meistrivõistlustel, mängib riigi esivõistlustel, kohtub suurte linnaklubidega, saab ennast proovile panna nädalast-nädalasse ja tunda uhkust, et kodukandi, klubi, kooli esindamine selllisel moel on väärtus ja mitte igaüks meist ei saa seda tunnet tunda.

Muidugi panime ennem mängu maha kindla plaani. Avavilest saadik hakkasime seda püüdlikult ellu viima. Olime eesmärgiks võtnud, eelluureandmete põhjal, takistada nende väga heade kauglööjate löögile pääsemist just 16 meetri kasti lähistelt ja selses tsoonis vigade tegemist. Saime hakkama, nii nagu sellegagi, et esimesed 15 minutit hoida värav puhtana. Jah, seda küll täpselt, sest 16 minutil avasid vastased kena püstsööduga ründajale tsooni ja ilusa löögiga avasid nad skoori. Hoidsime kenasti vastased tagasi, poisid tegid head kaitsetööd, nii nagu olime ülesnaded seadnud. Poolaja viimased kaheksa minutit olime ise ründavamad, taas vahetasime positsioone. Äärekaitsjad Raikko ja Geron tõusid poolikusse ja mäng muutus teravamaks. Ei olnud palju puudu, et poolajaks oleksid tablool säranud ka viiginumbrid, kuid nati jäi õnnest ja ehk ka mängijatel ründetsoonis enesekindlusest puudu.

Teisel poolajal on ikka juhtunud, et riietusruumist tullakse, kas väga valmis, või väga mitte. Sellel korral olime natuke naiivsed ja lasime kiiresti lüüa kaks väravat. Ja just nii, nagu olime kartnud. Keskväljal pallikaotused ja mõlemal korral umbes 18 meetrilt kenad löögid vastastelt tegid seisuks 3:0. Mängu eripära oli kindlati veel selles, et tegime hästi tihedalt ja väga palju vahetusi, mitte ainult mees-mehe vastu, vaid ka positsioonides. Geron ei ole ilmselt kunagi oma Eesti meistrivõistluste ajaloo jooksul nii pikka aega äärel mänginud. Saue vastu ta tegi seda ja vasakult äärelt olid teravad minekud väga sagedased. Sealt tulid löögid, tsenderdused ja isegi andmata jäänud kindel penalt, mille ta välja teenis...Muidugi on sealt teenitud teravuse eelmäng head tööd teinud kaitsjatelt, kes kiirelt palli ette viisid ja keskväljameestelt, kes sealt seda jätkasid. Ka parem äär oli väga tubli, Jassi heale kiirusele ja palli tunnetusele saime sealt terava mineku ja 1:3 oligi tõsiasi. Mäng käis värava alt- värava alla ja mõlemal tiimil oli võimalusi. Poisid olid väga motiveeritud, just tänu sellele saime julgelt teha palju vahetusi ja vahetada poiste positsioone. Iga palli pärast võideldi ja taheti mängida. Vastased kasutasid veel kahel korral omad võimalsued ära, meie suutsime seda teha ühel korral. Kert-Kristjan sai väravaesisest saginast palli võrku lüüa. Korraliku tööpäeva sai taas Ken-Indrek, kes 16 vastase raamilöögist tõrjus 10!! Mängumärkmik näitab aga võistkonna kohta, et viis väga head võimalust jäid meil ka löömata, see tähendab, et tulevikus saabki ainult paremaks minna. Kokku rünnaku poolest väga atraktiivne mäng ja ka kaitses üldiselt korralik esitus. Seega väga motiveeritud ja tõsise suhtumisega mäng poistelt.

Tublid olid: Ken-Indrek, Geron, Timmo, Eric, Joonas, Kenneth, Taavi, Charli, Paul, Raikko, Jass-Jasper, Kevin, Keiro, Ats, Kert-Kristjan.

Saue JK- LLJK 5:2

Nurgalöögid: 8-3

Karistuslöögid: 3-2

Löögid raami: 16-8