Meie noored lõpetasid õppeaasta Pärnumaa kergejõustikuvõistlustel.

Vändras toimunud Kati ja Mati kergejõustikuvõistlustega tõmbasid meie noored spordilapsed õppeaastale joone alla. Lihula, Virtsu ja Kõmsi noored sportlased, kes treenivad Lihulas, osalesid käesoleval õppeaastal kaheksal Pärnumaa kergejõustikuvõistlusel. Noored sportlased olid väga tublid. Kokku võideti 20 medalit, millest kuus olid kuldsed, kaheksa hõbedased ja kuus pronksised autasud. Erinevaid võistlusi oli palju. Osaleti Pärnumaa kergejõustiku meistrivõistlustel, jooksukrossi meistrivõistlustel, TV10 sarja võistlustel, Pärnu linna meistrivõistlustel. Nimetatud kolm meie kooli olidki ainsad, kes uuest Lääneranna vallast võistlustest osa võtsid. 

Kati ja Mati kergejõustikuvõistlus toimub 1-4.klasside õpilastele. Tegemist on võistlusega, mis esmakordselt toimus aastal 1975. Väga pika traditsiooniga lastevõistlus on ka väga populaarne. Tavaliselt toimub see kolmes grupis, sest koole on osalemas nii palju. Koolid jagatakse gruppidesse laste arvu järgi. Sellel aastal toimus võistlus kahes grupis, mõlemas seitse kooli. Lihula Gümnaasium võistles esimeses ja Kõmsi Algkool teises grupis.

Lapsed olid väga tublid. Koju toodi kaks medalit ja lisaks veel kaks finaalikohta. Lisandra Neeme võitis 60 meetri jooksus hõbemedali suurepärase isikliku rekordiga 9,2 sekundit. Lihula Gümnaasiumi õpilasele oli teiseks isiklikuks rekordiks kaugushüppe 3.21, millega ta oli 12 koha omanik. Poistest sai Kevin-Mart Põldman kaks 14 kohta. 60 meetrit sprintis ta ajaga 10,1 ja kaugust hüppas 3.26. Taavi Tiidussalu oli jooksus veel kiireim ja ajaga 10,0 oli ta 13 koha omanik. Kõmsi Algkooli tuli samuti 60 meetri jooksu medal. Helena-Caroly Kukispuu teenis pronksmedali ajaga 9.6 sekundit. Kaugushüppes oli ta 3.15-ga viies ja palliviskes 14.54-ga 12 koha omanik. Sten-Andre Kukispuu oli 60 meetri jooksus poiste arvestuses neljas, ajaks talle 9,7 sekundit. Kaugust hüppas ta 3.10 ja sai kümnenda koha. Andri Jaanus oli tubli palliviskes, saades kirja 20,78 meetrit ja 16 koha. Nimetatud tulemused on kõik ka laste isiklikud rekordid.

Kui kiirjooksus ja kaugushüppes saame lapsi üldiselt kiita, siis võistluste kolmas ala pallivise vajab veel noortel harjutamist. Seda nii kehalise kasvatuse tundides, kui treeningutel. Ka vabal ajal kivide ja käbide loopimine on alati maalaste varjatud treening olnud, seda aastasadu. Vanasti karja minnes oli ju karjapoisi üheks mänguks ikka just selline tegevus. Nüüdisaja  maalastel võiks see teadlikult õuemängude üheks osaks olla. Just sellised võistlused, seal tehtavad tulemused annavad aimu laste väga headest ja veidi järele aitamist nõudvatest aladest.

Kõikidele lastele saame jagada siiski suurt kiitust. Laps, kes spordib, esindab oma kodukooli, teeb seal uusi rekordeid on terve ja igati tubli.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019