Eesti MV kevadring lõpetati suure kaotuse ja suure võiduga!!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi U14 meeskond lõpetas Eesti noorte meistrivõistluste mängud kevadringis. Täpselt kaks kuud kestnud kevadring oli meie poistele hea kool. Esimest aastat suurel väljakul ja 11v11 vastu mängides saime kaheksa mängu ja 560 minuti jooksul palju õppida. Poisid said õppetöö, kui võrrelda koolitundidega, suurepäraselt hakkama. Koolitundidesse arvestades saime poistega õppida 12 tundi ja mõned minutid veel järelvastamist ka..12 tundi näitab, et olime jalgpallikoolis kaks kuuetunnist koolipäeva, seda on ühest küljest väga vähe, kuid see praktika ja teooria, mille me ka ise nendes mängudes lõime on hindamatu ja kindlasti ülioluline. Kaheksa mängu Eesti meistrivõistlustel võrdub treeninguite põhjal umbes 40 treeninguga.....1 mäng, viis treeningut, nii saame võistlusmängu tähtsust seada küll. Siit näeme, kui oluline on areneda läbi mängu. Poisid olid väga tublid, kevadel seatud eesmärk, õppida kevadringis, sest esimene aasta suurel väljkaul võistkonnale, kes tuleb veel Eesti MV pidama saalitreeningute pealt on just õppimine ja kohanemine esimene ülesanne. Kõik poistega kokkulepitu sai täidetud, noored olid õpihimulised ja hinde neli võib kevadringi eest võistkonnale panna küll. Saime seitse kaotust järjest, aga kevadringi viimases kohtumises sai koju toodud ka võit. See kõik on väga positiivne, kuigi numbritele otsa vaadates see nii ei paista, aga numbrite taga on näitajad, mis ennustavad võistkonnale samasuguse töö ja treenimise korral õigeks võistkonnaks saamist. Kiitus kõigile.

¤ Seitsmendas voorus kohtusime kodus liidri, Tabasalu Jalgpalliklubiga. Mäng oli ülikeeruline. Juba mängu 15 minutiks olid vastased 5:0 juhtima läinud. Poisid ei olnud selliseks tulevärgiks valmis. Mida mäng edasi, saime rohkem mängu sisse ja suutsime kaitse pidama saada. Esimesel poolajal lõid vastased veel meile kaks ja poolajale läksime 0:7 kaotusseisus. Taas oli poolaja koosoleku teema see rahuneda, mitte paanitseda. Esimene ülesanne ja sportlik pool oli, et proovida teine poolaeg kaitses pidama saada, nii, et kiired, tehnilised vastased ei lööks meiel rohkem, kui esimesel poolajal. Nii see noorte jalgpall on, on võistkondi, kellega tuleb just sellised plaanid paika panna. Teisest küljest oli oluline, et selles mängus saaks selle töö tegemist nautida kõik meie mängijad. Saime esimese ja teise ülesandega hakkama. Hooaja suurim, 0:12 kaotus küll tuli, kuid platsil said kvaliteetset vastast tunda kõik poisid ja olime ise samuti  teisel poolajal aktiivsemad ja vastastel oli meie väravat raskem lahti muukida.

LLJK- Tabasalu JK - 0:12

Löögid raami: 3-28

Karistuslöögid: 4-5

Nurgalöögid. 1-13

¤ Kaheksandas, ehk kevadringi viimases kohtumises sõitsime taas võõrsilmängule. Sellel kevadel juba kuuendat korda. Lihulas saime kodumängueelist tunda ainult kahel korral, sest meie väljakud said mängukõlbulikuks alles mai keskel. Vastaseks Pärnu JK Vaprus Kollane. Mängu tähtsus oli mitmes mõttes eriline. Kas tuleb esimene võit ja ületada tuli oluline probleem. Nimelt pidid seitse poissi ja veel põhikoosseisust jõudma Lihulasse tagasi seal toimuvaks tantsupeoks. Ennem, kui meie mäng lõppes. Selleks korraldasime lisaks võistkonnabussile kaasa kaks lapsevanemat, kes 20 minutit ennem mänguaja lõppu poistega koju sõidavad. Nii algas mäng sellise mõttega, et mängu lõpp tuleb pidada lausa kolmemehelises vähemuses, seega 7 platsil ja 1 väravas. Rohkem meil lihtsalt poisse ei ole. Platsile pääsesid mõistagi otsustavaks ajaks kõik ka need poisid, kelle mänguaeg põhikoosseisuga veel võrreldav ei ole. Ja kiirustades võib mainida, et just ka nende suure pingutuse najal pidasime vastu. Mäng algas meie survega, vastased ehitasid ette korraliku kaitsemüüri, kuid suutsime esimesel poolajal neljal ja teisel poolajal kahel korral sellest läbi pugeda. Kohe, kui jäime vähemusse, suutsid vastased kiiresti kaks  tagasi lüüa, kuid mõtet et poisid murduksid, siiski ei tekkinud. Olime Pauli 2, Keiro 2, ning Geroni ja Timmo ühe värava toel saavutada tabelisse kevadringi esimese 6:2 võidu.

Pärnu JK Vaprus-LLJK- 2:6

Löögid raami: 4-20

Karistuslöögid: 2-4

Nurgalöögid: 0-10

Lõuna-Läänemaa JK  koosseis 2019 aasta kevadringis:

Ken-Indrek Klimpuš, Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Joonas Vestli, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Timmo Kaasik, Ats Kaasik, Kaarel Mänd, Charli Takk, Taavi Tiidussalu, Kert-Kristjan Peet, Keiro Ristikivi, Kevin Leemets, Eric Reisel, Raikko Kanter. Peatreener Jaanus Getreu, Abiline Terje Lukats.

Löögid raami: 63-112

Meie võistkonnast skoorisid kuus jalgpallurit. Paul Lomp 5 v, Keiro Ristikivi 4 v, Geron Noor 3 v, Jass-Jasper Jõgi 3 v, Timmo Kaasik 1 v, Kert-Kristjan Peet 1 v.

Sügisringi mängud algavad augustis. Kuna saime kevadringis seitsmenda koha, tulevad vastased teiste tsoonide  samadele, 7-9 kohtadele jõudnud meeskondade hulgast. Seega ootab meid sügisringis mõõduvõtt enda masti meeskondadega.

Suur tänu kõigile toetajatele, eelkõige poistele ja nende vanematele.