Teist suve mängime sõpruskohtumisi Paatsalus.

Juba teist suve oleme mängimas oma noorte jalgpallipoistega sõpruskohtumisi Paatsalus. Sealses Illuste suvelaagris on suviti laagerdamas erinevad Tallinna Jalgpalliklubid. Ka meie klubile on Paatsalu väga kodune koht. Nimelt sai just sealt alguse meie klubi noorte suvelaagrite traditsioon. Ammu ennem seda, kui Lihulas algasid Eesti Jalgpalli Liidu ja RIMI praegused suvelaagrid neli aastat tagasi. Paatsalus oli esimene laager meil 2008 aastal ja see toimus Pille ja Jüri Saatmäe kodus. Olid tõelised spordisuved, kes magas telgis, kes majas, saime ujuda, veeta aega indiaanitelgis, käia isegi kalal ja muidugi teha igasugust sporti-jalgpallist-kergejõustikuni. Ka Illuste spordilaagri jalgpalliväljakud olid meie mängimisepaigaks.

Nüüd siis on ajalugu nagu tagasi läinud ja taas oleme juba teist suve heade kokkusattumuste tõttu Paatsalus tagasi. Kui eelmisel suvel käisime külas JK Volta noortel siis täna, 19.juunil pidasid meie klubi U10 poisid sõpruskohtumise Tallinna FC Flora U10 võistkonnaga. Meie jalgpallinädal on praegu väga tihe-Lihulas toimub RIMI Jalgpallilaager ja just peale selle laagripäeva, seitsmetunnise laagripäeva lõppu sõitsime veel Paatsalusse, et maha pidada tõeline jalgpallilahing.

Meie poisid olid väga vaprad, väsitav ja päikese käes kõrvetav laagripäev oli justkui jalgadest pühitud, kui vastu astuti pealinna jalgpallipoistega. Meie noored asusid mängu kiirelt 2:0 juhtima. Mõlemad väravad lõi Aron Tartes. Siis hakkas oma mängu leidma ka FC Flora noortetiim. Nad sattusid ikka tõelisse sõiduvette, suutsid lüüa meile neli väravat järjest ja olimegi teise poolaja keskpaigaks 2:4 kaotusseisus. Leppisime ennem mängu kokku, et sõprusmängu eesmärk on eelkõige lust ja rõõm, et kõik kaasa võetud 12 meie jalgpallurit peavad saama võrdselt mängida ja nii tegimegi iga viie minuti tagant viisikute vahetusi. See mäng-puhkus-mäng taktika tõi lõpuks ka edu, kui nii tohib nii väikeste sportlaste mängu kohta kirjutada. Esmalt lõi mängu ilusama värava Karl Reinmaa, kes umbes 20 meetrilt sai hakkama tõelise iluväravaga. Ja siis päästis mängu viimasel sekundil võistkonna Kaur Alanurm, kes pallile ennastsalgavalt järelehüpates selle võrku saatis. Lõuna-Läänemaa JK ja Tallinna FC Flora mäng oli lõppenud 4-4 viigiga. Mängujärgsetel penaltidel olid aga 3:2 täpsemad FC Flora poisid.

Meie kümnetunnise jalgpallipäeva suur kiitus läheb aga kogu võistkonnale. Kõik olid väga tublid:

Mia Ulm, Tormi Ulm, Naatan Kastepõld, Kaur Alanurm, Vesse Alanurm, Aron Tartes, Raimond Kerde, Villem-Jesper Jurtšenko, Raiko Tšorni, Eenok Arpiainen, Karl Reinmaa, Sten-Andre Kukispuu.

Suur tänu lapsevanemad Mait Alanurm ja Armand Reinmaa, kes meid sõidutasid ja lastele kaasa elasid.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019