Rakveres toimusid Eesti noorte MV kergejõustikus. 

Foto: Tublid Sportlased Treeneriga!

Rakveres toimusid Eesti noorte U23, U20 ja U18 vanuseklasside meistrivõistlused kergejõustikus. Kokku osales kahepäevasel võistlusel 548 kergejõustiklast 46-st Eesti kergejõustikuklubist.

Läänemaa Kergejõustikuklubi, mille eest on viimased neli aastat võistelnud ainult Lihulas treenivad meie noored , oli esindatud sellel jõuproovil vaid kahe sportlasega. Kindlasti on see arv väike, kuid sellise arvuni viis meie teiste potentsiaalsete võistlejate muud kohustused, osavõtt oma põhiala spordiala võistlusest, muud tegemised, kuid kindlasti oli ka lihtsat minnalaskmise meeleolu. Sporti saabki teha kas seda tehes, või mittetehes, vahepealset varianti ei ole!!! Kui arvestada, et ka Haapsalu Kergejõustikuklubi oli esindatud ainult kolme sportlasega, neist kolmest ainult üks treenib sisuliselt Haapsalus ja kaks Tallinnas Audentese Spordiklubis ja JK Tempo oli samuti väljas ühe sportlasega, saame kolme Läänemaa klubi peale ainult kuus kergejõustiklast(Tegelikult neli) kolmele U23, U20, U18 vanuseastmele. Seda on  ikka ülivähe. Kuhu need noored kaovad, kuhu kaovad need noored, kes veel aasta-kaks tagasi olid Eesti tipus, sellest just jutulõigu teises lauses....Kuid see on põhjalikum teema ja kindlasti peatume sellel eraldi artiklina, kui seljataga on ka kohe toimuvad U14 ja U16 Eesti Meistrivõistlused ja 09-10.juulil Pärnus toimuvad Rukilillemängud.

Tänane teema on aga üks ja ainus: Meie kaks sportlast U18 vanuseklassis võistlev Maria Reks ja U20 vanuseklassis võistlev Tambet Järve tegid Eesti meistrivõistlustel väga korralikud stardid. Maria püstitas kaks uut isiklikku rekordit ja Tambet sai samuti hakkama koguni kolme uue isikliku margiga. See on lihtsalt suurepärane. Kuidas noored selleks võistluseks valmistusid on juba omaette sportlase tunnus.

¤ Maria on viimased poolteist kuud väga korralikult treeninud. Paar aastat kergejõustikust eemal olnud neiu, on uuesti spordikuninganna leidnud. Temaga oleme mõned nädalad treeninud lausa iga päev. Tegemist on olnud isegi sellega, et teda tagasi hoida. Odavise, mis on väga nüansirikas ja raske ala, lisaks veel vigastustealdis, nõuab piiride seadmist ka treenimisel, nii nagu iga teise spordialaga tegelemine. Oleme palju seda ala harjutanud. Treeningutel mänginud võistlusolukordi ja seadnud noore sportlase raskesse-sportlase stressi seisu. Ikka selleks, et noor tunnetaks võimalikku võistlusstressi ja tulevikus võistluspinge täielikult kaoks. Lisaks oleme saanud sihid seada mitmele jooksualale, mida ta samuti palju treeninud ja ka erinevatel võistlustel proovida saanud on. Oleme võistelnud Pärnumaa noorte meistrivõistlustel, Läänemaa täiskasvanute meistrivõistlustel ja saanud võistelda ka Lihulas noortega koos . Nüüd saime teenitud tasu. Palju on veel õppida ja areng ju jätkub pidevalt, selleks ju treenimine-võistlemine on. Mida rohkem jõuproove, seda kiiremini kaob liigne kartus ja sportlane muutub kindlamaks. Tähtis on kannatus ja usk töösse mida tehakse. Eesti meistrivõistlustel tegi Maria supertulemuse odaviskes. Isiklik rekord 33.38 andis kõrge 11.koha. Võistlejaid oli koguni 24. Maria seljatas selles võistluses paljud Eesti tipptreenerite õpilased!! Tegemist on ka uue Lihula Gümnaasiumi läbi aegade parima tulemusega!! Lisaks tõusis ta selle tulemusega Eesti U18 edetabelis hetkel 16 reale. Naiste, 600 grammise odaga on ta aga veel kõrgemal, kaheksandal kohal!! Ka jooksudes oli ta meistrivõistlustel tubli. 

- Odavise- 11.Koht- 33.38- IR

- 800 meetri jooks- 13.Koht- 2.57,84

- 400 meetri jooks- 16.Koht- 73.48- IR

¤ Tambetiga valisime Eesti meistrivõistlustel kolm jooksuala-200 m , 400 m, 800 m. Nendes jooksudes on ta võrdselt hea. Sellel kevadel Tallinna Inglise Kolledži hõbemedaliga lõpetanud kergejõustiklane võttis ennast Eesti meistrivõistlusteks kenasti kokku. Juba esmaspäeval alustab noormees sõjaväeteenistust ja väike etapp klubi esindamises saab väikese pausi. See andis ka lisamotivatsiooni. Tambet on eriline sportlane, tema kohustunne on suur, tema lastetuba on väga korralik. Mitte kordagi ei ole ta klubijuhile, ega treenerile võistlemisest loobumise teate jätnud. Rääkimata vabanduste otsimisest, miks ei saa võistelda. Tambet on viimase nelja aastaga vaikselt hiilinud oma tulemustes järjest kõrgemale. Loomulikult on paranenud treeningtöö tulemusena ka isiklikud rekordid. Ka nüüdsed meistrivõistlused ei erinenud sellepoolest. Tambeti ettevalmistusse on kuulundu mitmed 10 km maanteejooksud ja võistlemised Tallinna koolide meistrivõistlustel. Kolme jooksuala valik oli teadlik. Tema kiiruslikud näitajad on paranenud ja nii lootsime kõikidelt aladelt isiklikke marke, see pidi tooma ka nii mõnegi kõrge koha. Kõik nii ka läks!!! Kõige paremini õnnestus esimese päeva 400 meetri jooks. Suurepäraselt läbitud distants, kus lõpukiirenduseks jätkus veel jõudu ja viimased 80 meetrit suutis ta veel tempot tõsta, andis ajaks 55,61 sekundit. Eesti meistrivõistluste üheksas koht oli tõsiasi. Sprindis esikümnes, see on korralik saavutus!! Eesti hooaja edetabelis tõuseb ta selle ajaga U20 vanusegrupi hetke 21 meheks!! Huvitav on märkida, et Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelis tõusis ta selle jooksuga 11 kohale. Kohe tema ees on tema vanaonu Enn Laos, ajaga 55,0 sekundit!

- 400 meetri jooks- 9.Koht- 55,61- IR

- 800 meetri jooks- 11.Koht- 2.13,17- IR

- 200 meetri jooks- 21.Koht- 24,61- IR

Kiitus meie kahele kergejõustiklasele. Hoiame lippu kõrgel!!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019