Rakveres toimusid Eesti noorte MV kergejõustikus.

Terve nädalavahetus neljapäevast-pühapäevani on Rakvere linnastaadion noorte kergejõustiklaste päralt.  Kui neljapäeval ja reedel võistlesid vanemate vanuseklasside kergejõustiklased, siis laupäev-pühapäev on nooremate U14 ja U16 sportlaste päralt. Kokku tuleb kahes vanuseklassis võistlema 552 sportlast, 45 Eesti kergejõustikuklubist. Nende hulgas ka kolm meie, Läänemaa Keregejõustikuklubi sportlast. Muidugi on need sportlased kõik meie Lihula lapsed, kes hoolsalt treenivad. Läänemaa Kergejõustikuklubi on juba neli aastat esindanud just meie piirkonna noored sportlased!!

Võistlustulle astusid Poiste U14 vanuseklassis Kevin Leemets ja Timmo Kaasik, ning Poiste U16 vanuseklassis Stefan-Lauri Mölder. Kolmelt poisilt nägime väga südikat võistlust. Kokku tegid noored kolm isiklikku rekordit. Neist üks tulemus väärib aga erilist tähelepanu. Tähelepanu väärivad muidugi kõik kolm poissi, kes Eesti esivõistlustele välja tulid. Kindlasti on märkimist väärt fakt, et noorte põhialad on muud. On ju Timmo ja Kevin juba teist aastat kaasa tegemas Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustel ja treeninud sellel alal viis kuus aastat. Stefan-Lauri aga kuulub kindlasti Eesti paremikku oma põhialal, maadluses. Kuid õpetaja-treener peab alati meeles pidama, et nooed lapsed, just selles vanuses 13-14 aastased vajavad mitmekülgset treenimist-võistlemist. Jooksmine-hüppamine-tõukamine tuleb kindlasti kasuks ka oma põhialale.

¤ Kevin Leemets, meie U14 vanusekjlassi heitja-tõukaja tegi Eesti meistrivõistlustel ülihea, üle ootuste hea kuuliõukevõistluse. Ta jõudis 17 võistleja hulgast finaali, kaheksa parema hulka. Veel võistluseelses viimases trennis tõukas ta tänasest tulemusest meeter vähem....Suutis aga ennast väga hästi mobiliseerida ja tõukas kõik kuus katset kaugemale senisest isiklikust rekordist 8.53. Neli neist aga kaugemale kui üheksa meetrit. uus rekord kolme kilose kuuliga on 9.50 !!! Ka kettaheites paistis pilve tagant päike, kuid väga hea katse, mis maandus täpselt 25 meetri joone peale lugesid kohtunikud napilt sektorist välja maandunuks....Väga kahju.

- Kuulitõuge- 8.Koht- P U14- 9.50 IR

- Kettaheide- 22.koht- P U14- 17.50

¤ Timmo Kaasik jooksis U14 vanuseklassi 1500 meetrit. tegis eda tublilt, püstitas oma isikliku rekordi ja sai hulga kogemusi uuteks jooksudeks. Noorele kaitsemängijale oli see ka väga heaks treeninguks. Kindlasti tuleb see tulevikus kasuks.

- 1500 m jooks- 12.Koht- P U14- 6.18.77 IR

¤ Stefan-Lauri Mölder jooksis  u16 vanuseklassi võistlusel 2000 meetrit. Eriline distants, vaja väga head vastupidavust ja tarka tegutsemist kogu jooksu ajal. Noorele maadlejale vajalik jooks. Ja targa poisina oskab noorsportlane sellest endale kindlasti midagi ka kõrva taha panna.

- 2000 m jooks- 11.Koht- P U16- 7.46,58

Meie noortele suur kiitus tubli võistluse eest!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019