Üks pilt toob esile väga toredad mälestused!

Ennem kahe nädala tagust Lõuna-Läänemaa JK ja Tallinna FC Flora treeningmängu Paatsalus, kirjutas mulle üks FC Floras mängiva poisi lapsevanem. Just tema palus, et me tuleksime Paatsalusse  ja mängiksime seal laagris olevate Flora väikeste poistega treeningmängu. Muuseas lisas ta kirjas, et käib igal nädalavahetusel Virtsu kooli jalgpalliväljakul 9 aastase pojaga jalkat tagumas, sest nad puhkavad nädalavahetustel ja suviti Virtsus. Kirja lõpus toonitas ta aga, et sellel väljakul nad ainsad jalkamehed ka on....sest Virtsu väikesi lapsi seal mängimas ei näe. Kas väikesed algklasside poisid ei tee sporti, või pole enam Virtsu Koolis väikesi poisse, täpselt seda mina ei tea. Küll aga tean seda, mis toimus sellel väljakul 15-25 aastat tagasi. Siis käis selle väikese armsa kooli jalkaplatsil ülivilgas jalkaelu. Treeningud toimusid neljale vanuseerühmale, oli aeg kus seal treenis 100 last, kõikidest ümbruskonna koolidest, Vatla koolist käisid poisid trennis üle tammitee võrridega, Kõmsi, Tuudi, Metsküla poisid bussidega. Lisaks Virtsu omad poisid. Mängiti Eesti noorte mesitrivõistlustel mitme erineva vanuseklassiga, oli aasta kus ühel hooajal tegi sisuliselt Virtsu kooli baasil Eesti noorte meistrivõistlustel kaasa kolm(!!!!) erinevat vanuserühma. Poisid elasid jalkaväljakul, toimusid erinevad turniirid, koolide võistlused, maakonna karikavõistlused jne. Neil aastatel oli Virtsu Kool üks Eesti parimaid jalgpallikoole. Võideti palju esikolmiku kohti Eesti maakoolide meistrivõistlustelt, Eesti KSL meistrivõistlustelt, isegi Rootsis ja Soomes toimunud turniiridelt, lisaks Eestis toimunud tugevatelt tuniiridelt. Tähtsaim oli aga see, et noored-väikesed poisid sportisid, mängisid vutti.

Siin üks pilt, mis on eredaks näiteks, kuidas siis sporditi. Siin on üks foto, ühest minu grupist oktoobris 1997 Virtsus toimunud Lõuna-Läänemaa noorte mesirtivõistlustelt. Pildil on 1986-1988 aastal sündinud poiste grupp. Seljas Virtsu kaltsukast ostetud särgid, enamus poistel jalas tennised, mis sest et väljak vihmast sopaseks mängitud. Kuid see ei seganud neil 9-11 aastastel olemast MEISTRID!! Nii me seal sportisime, iga päev, iga ilmaga.

Pildidl vasakult paremale: Harry Silling, Elger Kalda, Simo Vahtra, Marius Õis, Madis Riive, Peeter Idvani, Tanel Tali, Ermo Pajuväli, Ilmar Tuulmägi, Janno Vainu, Kaarel Lepik, Sander Tali, Sten Tichler.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019