Meie noored stardivad 30 Eestimaa Rukilillemängudel!!

Pärnus toimuvad 9-10.juulini Eestimaa Rukilillemängude kergejõustikuvõistlused. Esimene kord oli just see, Eesti rahvuslille nime kandev võistlus kavas augustis 1990. Seega toimub nüüdne võistlus 30 korda ja tegemist on juubelivõistlusega. Tore, et uudist saame kirjutada just Eestimaale nii tähtsal laulu ja tantsupeo ajal!!

Tore on meenutada ka seda, et ka mina ise olin esimesel võistlusel Kadrioru staadionil rivis. Muidugi oli tunne ülev, eelkõige võistlemise üle. Haapsalu rajooni noortekoondise liikmena sain mõlemal sprindidistantsil, nii 100, kui 200 meetri jooksus kohad 16 hulgas. Ning Haapsalu rajooni 4X100 meetri jooksu teatemeeskond, kus jooksin viimast vahetust, võitis ajaga 47.08 kaheksanda koha. 

Äsja lõppesid Rakveres neli päeva toimunud Eesti noorte meistrivõistlused ja vähem, kui kümme päeva hiljem on noored jälle stardis. Rukilillemängud on noorte rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus, millest lisaks Eesti noortele võtavad osa ka mõned lähiriikide sportlased. Kindlasti on see Eesti noorte meistrivõistlustega võrreldav noorte kergejõustikuvõistlus. Kui Eesti meistrivõistlustel osalesid meie lastest viis sportlast, siis nüüd läheme starti koguni kümne noore sportlasega. Rukilillemängude eripära on veel selles, et siin ei võistle vanemaid vanusegruppe. Mõõtu võtavad U14, U16, U18 sportlased. Seega sportlased sünniaastatega 2002-2007.

Teeme väikese eelvaate, kes ja mis aladel võistleb ja millised on ootused. Mitte mingil juhul ei soovi, eriti noorematele panna õlgadele kohustusi. Ootus on ehk see, et iga noor, kes starti astub annab endast seal maksimumi ja küll siis saab noorsportlane ka hea tulemuse üle rõõmustada. Kindlasti on märkimistväärt, et kümnest sportlasest kaheksa(!!!) on meil tegevjalgpallurid. Just mitmekülgsus, erinevate aladega teatud eas tegelemine on väga oluline. Jooksmine ja hüppamine ju kellegilt tükki küljest ei võta. Annab aga tohutult palju!! Meie kümme sportlast teevad kaasa lühimaajooksus, pikamaajooksus, erinevates hüpetes, heidetes, visetes, tõugetes. Just selles kajastubki meie laste mitmekülgsus!!

Poisid U14(2006-2007)

¤ Kenneth Lomp- 100 m, 200 m, 400 m, 800 m.

Kenneth võtab võistlustel ette koguni neli jooksudistantsi. Igas jooksus on noore spordipoisi eesmärgiks ilmselt joosta oma senised margid. Kenneth on sportlane, kes võistles ka meie oma kümnevõistluse sarjas viiel esmaspäeval. Just selle võistluse põhjal saame lootusrikkalt vaadata ka Rukilillemängude võistluse peale.

¤ Keiro Ristikivi- 100 m, Kaugushüpe, Kuulitõuge.

Keiro teeb stardid ehk oma kolmel lemmikalal. Kiire jooksjana on ta ennast tutvustanud ja samuti hüppajana. Talvel sisevõistlustel heade tulemustega alguse saanud poolaasta, jätkus nii meie oma kümnevõistlusel osalemisega, kui ka Pärnumaa noorte kergejõustiku meistrivõistlustega Paikusel. Keirolt ootame oma tasemel võistlust.

¤ Timmo Kaasik- 100 m, 400 m.

Timmo osales napid kümme päeva tagasi ka Rakveres Eesti noorte meistrivõistlustel. Ka seal näitas ta head jooksuvormi. Kuid hoopis pikemal distantsil. Nüüd valisime võistlusteks särtsaka 100 meetri jooksu ja tarkust ning vastupidavust nõudva 400 m jooksu. See on väga hea proovikivi, kuidas erinevat lähenemist nõudvate jooksudega hakkama saada. Korraliku suhtumisega spordipoiss läheb püüdma häid tulemusi.

¤ Kevin Leemets- Kuulitõuge, Kettaheide

Kevin pani endast rääkima Rakveres Eesti meistrivõistlustel. Just kuulitõukes jõudis ta finaali ja tõi ära kaheksanda koha. Parandades isiklikku marki tähtsal jõuproovil tervelt meetriga. Ka nüüd ootame head kuulivõistlust ja kettaheites, kus eestikatel koges ta suurt ebaõnne loodame, et noormees, kes võimeline kaugele heitma, alistaks eelkõige ebaõnne.

¤ Kert-Kristjan Peet- Kuulitõuge

Kert-Kristjan tõi kuulitõukes kõrge koha talvistel TV10 Pärnumaa etapil. Nüüd oleme kindlasti seda meelt, et ainus ala millega ta võistlusareenile astub, taas hea tulemuse just oma rekrodnumbreid vaadates tooks.

Neiud U16(2004-2005)

¤ Elise Kolotšev- Kuulitõuge, Kettaheide

Elisel tekkis seoses vigastusega võistlemisse väikene paus. Kindlalt oleks ta pidanud võistlema Eesti noorte meistrivõistlustel, kuid kahjuks on tema viimane jõuproov pärit 8.juuni Läänemaa täiskasvanute meistrivõistlustelt. Kuid targa ja tubli sportlasena oskab ta kindlasti olukorra enda kasuks pöörata. See on noorele paras õppematerjal, nagu koolis kontrolltöö. Näiteks Pärnumaa noorte meistrivõistlustel mais, suutis ta esimesel U16 võistlusaastal kuuli tõugata kohe ka isikliku rekordi.

Noormehed U16(2004-2005)

¤ Paul Lomp- 100 m, 200 m, 800 m, 1500 m

Paul on vennaga teine sportlane, kes võtab võistlustelt maksimumi, ehk teeb kaasa neljal alal. Just jooksud on need, millele sellel võistlusel rõhku paneme. Kiire ja vastupidava, ning südika võitlejana tuntud Paul on kindlasti võtmas häid aegu igas jooksus. Täiesti erinevate spetsiifilise lähenemistega jooksudistantsid näitavad aga noormehe mitmekülgsust ja võimekust. Muidugi ootame häid aegu. Kevadine kümnevõistlus Lihulas ja Pärnumaa MV Paikusel seda juba näitasid.

¤ Robico Villers- 100 m, 1500 m.

Robico võtab samuti ette erinevad distantsid. Sprint ja keskmaajooks on täiesti erinevad alad. Kuid samas ka lähedased. Usun, et hommikupoolikul joostud sprint annab hea eelduse päeva teises pooles toimuvaks keskmaajooksuks. Pärnumaa MV näitas ta sellel distantsil väga head minekut, saades isikliku rekordiga pronksmedali. Kaks ala, mida noormees võtab, tuleb kindlasti hästi teha.

Neiud U18(2002-2003)

¤ Maria Reks- Odavise, Kuulitõuge, Kettaheide

Maria on sportlane, kelle iga võimaldab juba kõneleda eesmärkidest. Rakveres toimunud riigi esivõistlustel suutis ta kokku panna fantastilise odaviskevõistluse. Isikliku rekordiga saavutatud 11.koht oli kindlasti tipptulemus. Nüüd võiks ja peaks seadma Läänemaa täiskasvanute meistrile eesmärgiks finaalipääsu, millest Rakveres jäi puudu 1,5 meetrit...Uute aladena võtab ta ette kuulitõuke ja kettaheite. Ikka selleks, et läbi nende alade odaviske peale tulevikus mõelda..Neil võistlustel ei tee Maria kaasa jooksualadel.

Noormehed U18(2002-2003)

¤ Virgo Vallik- 800 m, 1500 m

Virgo ei saanud Eesti meistrivõistlustel kaasa teha. Seda enam proovib ta nüüd, neil võistlustel maksimumi võtta. Eelmise aasta Eesti meistrina on just need distantsid talle kõige meelepärasemad. Tippjalgpallurina on ta väga kiire ja väga vastupidav. Suure südamega suhtujale on igal alal kaasategmeine talle alati endast maksimumi andmine. Heas konkurentsis jooksmine toob tavaliselt häid aegu ja kohti. Hea tulemus on ka Virgole eesmärgiks. Viimati võistles ta jooksudistantsidel Pärnumaa jooksukrossi meistrivõistlustel ja Pärnumaa kergejõustiku meistrivõistlustel. Mõlemal korral tuli kuldmedal.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019