Liidrite supermäng Tallinnas.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi U14 meeskond mängis reedel 23.augustil Lasnamäe Spordikompleksi kunstmuruväljakul oma Eesti meistrivõistluste teise sügisringi kohtumise. Vastaseks oli U14 II-C liigas Tallinna FC Ararat. FC Ararat oli oma esimese vooru kohtumise lõpetanud 7:0 võiduga, meie 7:2 võiduga. Seega oli tegemist liiga liidrite vahelise kohtumisega. Kunstmurul ja vihmase ilmaga peetud kohtumine kujunes ülimalt huvitavaks ja dramaatiliseks. Kaks meeskonda väärisid igati teineteist ja poisid rullusid lahti vägeva Eesti meistrivõistluste kohtumise.

Esimene poolaeg algas vastaste pallivaldamise ja kerge survega. Läksime platsile koosolekult saadud teadmisega, et tuleb alustada mängimisega kohe avavilest alates. Võitlust ja tahet poistel oli, kuid kummitama hakkasid kaks tõsist probleemi. Esimeseks probleemiks oli keskväljal pallide kaotamine ja nende liiga kerge loovutamine vastastele. Läbi mille said nad kiirelt kohe rünnata ja meie väravale ohtu kujutada. Samas ei olnud nende rünnakud väga väravahõngulised, saime need hästi neutraliseerida ja tõsisemas hädas kas kiirelt auti või nurgalööki suunata. Teine ja tõsisem probleem oli kõige tavalisem pallile pihta saamine......Tõsine puudujääk, mille parandamine tooks mängu edu, sest tegu oli võrdsete vastastega. Ararat sai om esimese löögi raami alles mängu 20 minutil, kuid 24 ja 28 minutil tehtud löögid olid ka resultatiivsed. Esimene neist õnnetult meie väravavahi Keni jalgder vahelt. Tegelikult oligi väravalöögini jõudmine see, et ennem eelnes sellele meie poiste palli mitte puhas tabamine.

Poolajal rääkisime poistega asjad selgeks. Teist poolaeg saadab edu, kui saame pallile kõige lihtsamalt pihta ja likvideerime kaitses lohakused, ning võidame keskel palle. Just nii ka läks: Teine poolaeg oli puhtalt meie käes ja poisid näitasid head mängu esimesest minutist alates. Esimene rünnak kohe teise poolaja 30 sekundil lõppes meie pealelöögiga raami....mis oli meie mängu esimene raamilöök. Elasime mängu hästi sisse, võitsime palle ja tekitasime häid olukordi. Üldine mäng oli väga hea ja kogu esitus oli suure mängu moodi. Millalgi pidi tulema ka tulemus. Mängu 55-65 minuti vahel suutsime lüüa kolm väravat. Tihedad vahetused ja asetuste muudatused tõid edu. Geroni kaks suurepärast kauglööki, mõlemad 30 meetri pealt oli meistriklass, samuti Jassi läbijooks ja ilus sooritus. Kogu meeskond andis selleks oma panuse. Siiski käis mäng ka meie värava all-meie lõime 1:2, vastased aga 1:3 ja 1:4, siis hakkaski meie imeline tõus, kaks väravat ja viigivärava hiilgav võimalus...Kahjuks lõpetas kohtunik ennem mängu. Kuid suurepärane teine poolaeg on see millega saavad poisid enesekindluse ja usu tugevate vastaste vastu mängides ära kasutada.

Mängu analüüs meeskonnaga algas treeneri tänusõnadega poistele, sest väljaku kõrvale oli platsilt tõesti näha Meeskonda ja seda suure algustähega. Nii peab ja peaks see olema alati.

Mängu lõpus toimus tore sündmus, kui ühisele pildile tuli meiega ka vastasvõistkonna treener. Mees, kes jalgpallisõpradele on tuttav, kuid poistele sai teda siis tutvustatud. Tallinna FC Ararat U14 treener on Eesti jalgpallikoondise taasiseseisvumise esimese värava autor Aleksandr Puštov. Ta lõi Eesti taasiseseisvumise esimese värava mängus Sloveenia vastu. Kohtumine toimus Tallinnas Kadrioru staadionil 3.juunil 1992 aastal. Mäng lõppes tulemusega 1:1.

Kommentaar: Ken-Indrek Klimpuš väravavaht:"Tänane mäng oli väga pingeline. Enda mänguga rahule jäänud. kuid poisid tegid väga hea esituse ja vapra mängu."

Lõuna-Läänemaa JK: Ken-Indrek, Geron, Kenneth, Paul, Ats, Timmo, Jas-Jasper, Charli, Kert-Kristjan, Taavi, Kaarel, Kevin, Paul, Keiro, Joonas.

Tallinna FC Ararat- LLJK 4:3

Raamilöögid: 7-7

Nurgalöögid: 6-4

Karistuslöögid: 1-2